اخبار آلتکوین

افزایش قیمت ۳ توکن هوش مصنوعی FET ،AGIX و OCEAN به دنبال خبر ادغام آنها در قالب توکن ASI

۳ پروژه توکن هوش مصنوعی FET، AGIX و Ocean برای ادغام توکن‌های خود توافق کرده‌اند. قیمت این ۳ توکن در پاسخ به این خبر افزایش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین، سه شرکت هوش مصنوعی SingularityNET،Fetch AI و Ocean Protocol در حال گفتگوهای سازنده برای ادغام توکن‌های خود بوده و اکنون به توافق رسیده‌اند. طبق گفته‌های منابع آگاه، این حرکت با هدف توسعه یک پلتفرم غیرمتمرکز هوش مصنوعی، شامل ادغام توکن‌های AGIX ،FET، و OCEAN در یک توکن به نام ASI با ارزش بازار کاملا رقیق‌شده حدود ۷.۵ میلیارد دلار است.

توافق ۳ شرکت هوش مصنوعی برای ادغام توکن‌های خود

بلومبرگ در ۲۷ مارس (۸ فروردین) گزارش داد که شرکت‌های هوش مصنوعی SingularityNET، Fetch AI و Ocean Protocol در حال بحث برای ادغام توکن‌های خود در قالب یک توکن به نام ASI هستند.

هدف این پلتفرم‌های هوش مصنوعی مبتنی بر بلاکچین، توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی غیرمتمرکز در میان افزایش رقابت در این فضاست. توکن‌های ASI دارای ارزش رقیق شده در حدود ۷.۵ میلیارد دلار خواهند بود.

البته این توافق نیاز به تایید اعضای جامعه هر یک از این پرو‌ژها دارد و رای‌گیری برای این پروپوزال احتمالا بین ۲ تا ۱۶ آوریل (۱۴ تا ۲۸ فروردین) انجام خواهد شد. طبق این توافق قرار است SingularityNET ،Fetch AI و Ocean Protocol به عنوان پروژه‌های جداگانه فعالیت کنند. با این حال، آنها تحت عنوان Superintelligence Collective که توسط مدیر عامل SingularityNET، بن گورتزل (Ben Goertzel) اداره می‌شود، همکاری خواهند کرد. همایون شیخ، مدیر عامل Fetch.ai نیز رییس هیات مدیره خواهد بود.

بر اساس این توافق، FET، توکن اصلی پلتفرم متمرکز بر هوش مصنوعی Fetch.ai، با عرضه کلی حدود ۲.۶۳ میلیارد توکن و قیمت اولیه ۲.۸۲ دلار به توکن ASI (Artificial Superintelligence) تبدیل خواهد شد. توکن‌های AGIX و OCEAN هر دو با نرخ تبدیل حدود ۰.۴۳۳ به ۱ در ASI ادغام خواهند شد.

به گفته این شرکت‌ها، هدف از این ادغام ایجاد یک زیرساخت غیرمتمرکز هوش مصنوعی است که در مقایسه با سیستم‌های موجود که ممکن است عملکرد درونی آنها از عموم پنهان باشد عملکرد بهتری دارد.

هوش مصنوعی از ابتدای سال ۲۰۲۳ به لطف ابزارهایی مانند ChatGPT شاهد افزایش علاقه بوده است. با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که شرکت‌های بزرگی مثل مایکروسافت، آلفابت، آمازون، اپل و متا سلطه خود را در این فضا افزایش دهند. این امر شرکت‌های بلاکچین و وب ۳ را برانگیخته است تا وارد عرصه رقابت شده و جایگزینی را ارائه دهند که در آن داده‌ها شفاف‌تر است و بین مشارکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته می‌شود.

افزایش قیمت توکن‌های AGIX، FET و OCEAN

قیمت AGIX در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۵٪ رشد کرده و قیمت در حال حاضر با قیمت ۱.۳۱ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰٪ افزایش یافته است که نشان‌دهنده افزایش علاقه معامله‌گران است.

قیمت FET نیز بابیش از ۱۵٪ جهش از ۳.۲۸ دلار عبور کرده است. قیمت OCEAN در ۲۴ ساعت گذشته با ۳۸٪ رشد مواجه شد و در حال حاضر با قیمت ۱.۴۶ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت OCEAN در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت OCEAN در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا