اخبار اتریوماخبار بلاکچین

آپدیت ProgPow هش ریت اتریوم را شدیدا کاهش می دهد!

پروتکل گواه اثبات کار برنامه نویسی شده یا همان ProgPow یکی از موضوعات داغ در بحث های توسعه و آپدیت های جامعه اتریوم است. این پروتکل که قصد دارد ماینینگ با کارت گرافیک (GPU) را بسیار کارآمدتر از استخراج با اسیک کند اخیرا مسائلی مربوط به نظارت در اکوسیستم اتریوم را مطرح کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

این مورد یکی از موضوعات بحث در طول برنامه Eth1x / Istanbul بود، که در آن دانو فرین (Danno Ferrin)، توسعه دهنده بلاکچین در آن ProgPow را معرفی کرد.

دانو فرین در مورد نتیجه پیاده سازی و اجرای ProgPow صحبت کرد، پس از اینکه بررسی ها و حسابرسی ها منتشر شود و تغییرات رخ دهد، این پروتکل در برنامه ریزی بعدی شبکه اصلی بلاکچین قرار دارد. فرین بیان کرد که یکی از دلایل اجرای ProgPow کاهش شدید هش ریت اتریوم است و افزود این پایان کار نیست.

این توسعه دهنده دلیل کاهش هش ریت را توضیح داد و گفت:

مهم ترین دلیل این است کاری که بر روی ProgPow انجام شده دو برابر سختتر از Ethash می باشد و بخشی از آن به مقدار دسترسی حافظه مربوط می شود. از آنجایی که ProgPow الگوریتم مبتنی بر حافظه اصلی و رم می‌باشد، انگیزه اصلی این است که چه میزان طول می کشد تا مقدار هش را حساب کند.

وی اذعان داشت که دلیل دوم آن است که دوره های مختلف ProgPow دارای هش ریت های متفاوت می باشند و این برنامه پس از اجرا برای محاسبه گواه اثبات کار، بر اساس شماره بلاک تغییر خواهد کرد.

احتمالا بزرگترین دلیل این است که نسبت هش ریت Ethash و ProgPow در کارت های گرافیک یکنواخت نیست و براساس برند و نوع کارت تغییر می کند و این موارد باعث خوشحالی ماینرها خواهد شد به طوری که می توانند بودجه و سودآوری خود را بالا ببرند.

وی توضیح داد که افت هش ریت بر زمان بلاک و بمب سختی تاثیرگذار خواهد بود. سپس وی روش هایی که بتوان از این موضوع جلوگیری کرد را ارائه داد و یکی از آنها به کارگیری تنظیم سختی یک مرحله ای و سپس به کارگیری پیش الگوریتم “چندین برابر کننده سختی” بود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا