اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار خارجیاخبار عمومی

ولادیمیر پوتین لایحه ممنوعیت استفاده از رمزارزها برای پرداخت را امضا کرد

ولادیمیر پوتین لایحه ممنوعیت استفاده از رمزارزها برای پرداخت را امضا کرد. پارلمان روسیه همچنین در حال بررسی دو لایحه دیگر مربوط به دارایی‌های دیجیتال است؛ یکی تنظیم قوانین برای فعالیت‌ ماینرها و دیگری مشخص کردن الزامات شرکت‌هایی که با تراکنش‌های رمزارزها سروکار دارند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، لایحه‌ای که در آن پرداخت با دارایی‌های دیجیتال ممنوع شده است را امضا کرد. این لایحه حدود یک ماه پیش به دومای روسیه ارائه شده بود. این در حالی است که چندی پیش گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که روسیه قصد دارد پرداخت با رمزارزها را قانونی کند.

دومای روسیه روز پنجشنبه اظهار داشت رییس جمهور این کشور لایحه‌ای را امضا کرده است که بخش‌هایی از قانون فدرال موجود در مورد بانک‌ها و فعالیت‌های بانکی را به حالت تعلیق در می‌آورد و عملا استفاده از رمزارزها برای پرداخت کالاها و خدمات را برای مردم غیرقانونی می‌کند. پیش‌نویس اولیه این لایحه که در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) منتشر شد در تلاش بود «استفاده از واحدهای پولی یا سیستم‌های پولی جایگزین [سیستم رسمی]» را در قلمرو فدراسیون روسیه ممنوع اعلام کند.

رییس دومای روسیه پیش‌نویس این لایحه را در ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) تایید کرد و پس از بازنگری‌ها و سایر ملاحظات، مجلس بالادستی یعنی شورای فدراسیون روسیه، این قانون را در ۸ جولای (۱۷ تیر) به تصویب رساند. طبق قانون اساسی فدراسیون روسیه، همه لوایح باید قبل از اینکه توسط رییس جمهور به قانون تبدیل شوند توسط این دو مجلس (دوما و شورای فدراسیون روسیه) مورد تایید قرار گیرند.

شایان ذکر است بر اساس قانون اخیر پلتفرم‌های الکترونیکی که پلتفرم‌های مالی، سرمایه‌گذاری یا سیستم‌های اطلاعاتی صادرکننده دارایی‌های مالی دیجیتال را شامل می‌شود، باید گزارش تراکنش‌ها و اقدامات خود را به بانک مرکزی روسیه ارائه کنند تا به بخشی از سیستم پرداخت ملی این کشور تبدیل شوند.

پارلمان روسیه در حال حاضر مشغول بررسی دو لایحه دیگر مربوط به دارایی‌های دیجیتال است. یکی از آن دو، فعالیت‌های ماینرها را قانون‌گذاری می‌کند و آن‌ها را ملزم می‌کند از رویه خاصی برای ثبت‌نام پیروی کنند. لایحه دیگر که عنوان آن «درباره ارز دیجیتال» است، الزاماتی را برای شرکت‌هایی که با تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال سروکار دارند پیشنهاد می‌کند؛ برخی از این الزامات به صدور مجوز، شفاف‌سازی خطرات و حریم خصوصی مرتبط است.

منبع
cointelegraph

پرستو کوراوند

خلق کردن، تحلیل وقایع، امور مالی و اقتصاد و انتقال اطلاعات رو همیشه دوس داشتم و اجتماع این علایق رو توی تولید محتوای کریپتوکارنسی پیدا کردم. ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت ‌کوین رو عمیقا تحسین می‌کنم و دومین آرزوی شغلیم (به رویا بیشتر شبیهه) آشنا شدن با اونه. (اولیش یادگرفتن برنامه‌نویسی بلاکچین هست ولی چون مهم‌تر نبود دوم گفتمش). به امید روزی که بیت کوین جایگاه واقعیش رو پیدا کنه و به همون منظوری استفاده بشه که براش خلق شده

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا