پیشرفته کریپتو کده

رمپ دی فای (Ramp Defi) ؛ فرصتی برای کسب درآمد بیشتر از دی فای!

رمپ دی فای (Ramp Defi) در تلاش است تا فرصت‌های yield farming را برای کاربرانی که قبلاً توکن‌های خود را در پلتفرم‌های غیر ERC20 ذخیره کرده‌اند، بیشتر کند و به این ترتیب آنها را قادر سازد تا پوزیشن‌های لوریج خود را به حداکثر برسانند. استیکینگ عمل سپرده‌گذاری دارایی‌ها در قراردادهای هوشمند یا خرید توکن از پلتفرم‌های غیرمتمرکز مالی یا دی فای (DeFi) است که به منظور کسب درآمد بیشتر در آینده است. با این حال در هنگام استیکینگ امکان برداشت دارایی یا استفاده از آن در جایی دیگر ممکن نیست، مگر اینکه از پوزیشن استیکینگ خود خارج شوید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

رمپ دی فای قصد دارد این رویه را تغییر دهد و به کاربران اجازه دهد تا به صورت انعطاف‌پذیر از نقدینگی خود استفاده کنند، حتی وقتی که سرمایه آنها در استیکینگ قفل شده باشد.

رمپ دی فای (Ramp Defi) چیست؟

رمپ دی فای ramp defi بلاک چین ارز دیجیتال کسب درآمد yield farming

رمپ دی فای یک پلتفرم میان زنجیره‌ای نقدینگی است که برای پیدا کردن فرصت‌های استیکینگ به کاربرانی که از توکن‌های غیر ERC20 بر روی بلاک چین اترویوم استفاده می‌کنند، تمرکز دارد. این کار از طریق استیبل‌ کوین آن یعنی rUSD، انجام می‌شود که به عنوان یک پل بین پلتفرم‌های غیر ERC20 و زنجیره اتریوم عمل می‌کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند توکن‌های ERC20 خود را در استخرهای نقدینگی Ramp به eUSD تبدیل کنند.

دارندگان rUSD و eUSD می‌توانند به خدمات مالی Ramp مانند وام دهی، وام گیری و مبادله بین rUSD و eUSD دسترسی داشته باشند. این ورود و خروج در Ramp به کاربران امکان می‌دهد تا از دارایی‌های استیکینگ خود بیشترین بهره را ببرند، حتی اگر در پلتفرم‌های غیر ERC20 قفل شده باشند.

تاکنون، اولین فروش خصوصی این پلتفرم توانسته بیش از ۱ میلیون دلار درآمد کسب کند. برخی از سرمایه‌گذاران خصوصی آن شامل : شرکت تجاری Alameda Research، شرکت سرمایه‌گذاری Blockwater Management، شبکه IOST و شرکت‌های ParaFi Capital, Ruby Capital, Signum Capital, Arrington XRP Capital هستند.

چگونگی پیدایش رمپ دی فای

موفقیت بسیار زیاد اکوسیستم دی فای با پشت سر گذاشتن ۱۳ میلیارد دلار ارزش بازار، باعث شده است که چندین پروژه در پاسخ به تقاضای‌های زیاد در آن به وجود آیند. با این حال، این فضا هنوز از نظر راحتی، قابلیت دسترسی و انعطاف‌پذیری در آن مشکل دارد.

لارنس لیم (Lawrence Lim) بنیانگذار رمپ دی فای ، با ایجاد یک اکوسیستم جدید به دنبال حل این مشکلات است. با توجه به نگرانی‌های فضای دی فای، او رمپ دی فای را به عنوان مفهومی که به کاربران این فرصت را بدهد تا با انعطاف پذیری بهینه ارزش دارایی‌های استیکینگ خود را به حداکثر برسانند، به وجود آورد.

هم اکنون، رمپ دی فای توانایی آزادسازی ۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ذخیره شده در فضای دی فای را دارد. با این حال، هدف واقع‌بینانه آن تا پایان سال ۲۰۲۱ رسیدن به آزادسازی حداقل یک میلیارد دلار ارزش کل قفل شده در دی فای است. ارزش کل قفل شده، اشاره به دارایی‌های انباشته شده‌ای دارد که رمپ دی فای برای بهره بردن با لوریج بیشتر برای باز کردن آنها تلاش می‌کند.

اکوسیستم رمپ دی فای

رمپ دی فای ramp defi بلاک چین ارز دیجیتال کسب درآمد yield farming

اکوسیستم رمپ دی فای از چندین بخش اصلی تشکیل شده که در زیر به صورت مختصر به آنها اشاره می‌کنیم.

rMint و rStake

رمپ دی فای بستری است که در آن می توان از توکن‌های غیر ERC20 به عنوان وثیقه استفاده کرد تا توکن rUSD را به دست آوریم. وثیقه‌های تعیین شده برای rStake توسط نودهای مختلف در بلاک چین‌های همکار و غیر ERC20 جمع می‌شوند. آنها همچنین برای بدست آوردن پاداش استیکینگ نیز استفاده می‌شوند.

eMint و rFarm

eMint اجازه می دهد تا واریز استیبل کوین‌های ERC20 کاربران برای ایجاد eUSD انجام شود. این توکن‌های به دست آمده، نشان‌دهنده مقدار واریز شده توسط کاربران است. مبلغ واریز شده به منظور ایجاد فرصت‌های yield farming برای کاربران به rFarm منتقل می‌شود.

rFinance

خدمات وام دهی و وام گیری در این پلتفرم توسط rFinance ارائه می‌شود. دارندگان توکن‌های rUSD و eUSD می‌توانند آزادانه از یکدیگر قرض و وام بگیرند. علاوه بر این، اوراکل‌ها از طریق فرمول‌هایی که توسط شاخص‌های عرضه و تقاضا و نسبیت بازار به دست می‌آیند، به تنظیم نرخ بهره در سطح عادلانه کمک می‌کنند.

rPool

رمپ دی فای استخر نقدینگی مخصوص به خود را دارد که به کاربران امکان می‌دهد برای دارایی‌های خود، بیمه وثیقه، نحوه اجرای نقدینگی و مبادله‌های بین زنجیره‌ای تعیین کنند. rPool از طریق پاداش‌های استیکینگ و yield farming و همچنین دریافت کارمزدها، کسب درآمد می‌کند که این درآمدها بعدا بین دارندگان توکن‌های Ramp توزیع می‌شود.

rSwap

کاربران می توانند استیبل کوین‌های ERC20 را با هر توکن غیر ERC20 دیگر مبادله کنند؛ به شرط آن که این توکن‌ها بخشی از بلاک چین‌های همکار Ramp باشند. آنها این کار را با مبادله استیبل کوین‌های ERC20 با ارزهای دیجیتال ذخیره شده در استخر rPool انجام می‌دهند. نرخ تبدیل قیمت توسط اوراکل تعیین می‌شود.

توکن اصلی اکوسیستم رمپ دی فای

رمپ دی فای ramp defi بلاک چین ارز دیجیتال کسب درآمد yield farming

RAMP توکن بومی و کاربردی این سیستم است که برای تأمین ارزش کل اکوسیستم و همچنین همسویی با رفاه همه شرکت‌کنندگان در این شبکه استفاده می‌شود. در فروش عمومی رمپ دی فای ، ده میلیون توکن RAMP به شرکت‌کنندگان فروخته خواهد شد. تاریخ این فروش عمومی هنوز اعلام نشده است. پس از اعلام زمان فروش، RAMP قرار است در Uniswap لیست شود.

RAMP توسط یک اکوسیستم متشکل از پروژه‌های مختلف دی فای تامین می‌شود که باعث افزایش ارزش میان زنجیره‌ای آن می‌شود. بخش‌هایی از اکوسیستم آن برای پاسخگویی به هر گونه تعامل معاملاتی بین کاربران و بلاک چین طراحی شده است. برای آگاهی از آخرین اخبار پیرامون این اکوسیستم و زمان فروش این توکن می‌توانید به کانال تلگرامی آن یعنی rampdefiofficial مراجعه کنید.

استیبل کوین rUSD چیست؟

rUSD استیبل کوین رمپ دی فای است که توسط توکن‌های غیر ERC20 پشتیبانی می‌شود و برای تعامل با استیبل کوین‌های ERC20 مانند USDC ،USDT و TUSD طراحی شده است. برای اطمینان از حمایت کامل از توکن rUSD، نسبت وثیقه‌ای مشابه با MakerDAO انتخاب شده است. حداقل نسبت وثیقه‌گذاری ۲۰۰ درصد است. به عنوان مثال، یک توکن غیر ERC20 به ارزش ۲۰۰ دلار می تواند برای تهیه ۱۰۰ دلار rUSD استفاده شود.

نسبت نقد شدن آن نیز از ۱۲۰ درصد شروع می‌شود. در صورت لیکوئید شدن، توکن‌های وثیقه شده به rPool فروخته می‌شوند. سپس، از این توکن‌ها برای بازپرداخت rUSD تولید شده توسط کاربرانی که پوزیشن آنها از بین رفته است، استفاده خواهد شد.

مزایای نگهداری rUSD و eUSD در رمپ دی فای

برای کسانی که rUSD دارند:

  • استفاده لوریج از توکن‌های غیر ERC20 که برای استیکینگ در سایر بلاک چین‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بدون آن که پوزیشن خود را کنار بگذارند.
  • بدون نیاز به اضافه کردن سرمایه بیشتر، به فرصت‌های ERC20 مانند yield farming و ترید دسترسی خواهند داشت.
  • دریافت پاداش استیکینگ حتی در صورت تبدیل توکن خود به توکن rUSD.
  • درآمد بالقوه خود را از پوزیشن‌ها و وثیقه‌گذاری حفظ می‌کنند.
  • به دست آوردن توکن‌های RAMP، پس از وثیقه‌گذاری توکن‌های خود برای تولید rUSD.

برای کسانی که eUSD دارند:

  • بهره بردن از کارمزد وام‌دهی دارایی خود.
  • شرکت در انواع استخر‌ها برای yield farming.
  • فرصت yield farming از سایر پروژه‌های دی فای که با Ramp همکاری می‌کنند.
  • به دست آوردن توکن RAMP با وارد کردن نقدینگی به استخرها.

مزایای استفاده از رمپ دی فای

رمپ دی فای ramp defi بلاک چین ارز دیجیتال کسب درآمد yield farming

Ramp مزایای منحصر به فردی نسبت به سایر پلتفرم‌های میان زنجیره‌ای دی فای ارائه می‌دهد.

rUSD هدف مشخصی دارد

تیم رمپ دی فای تشخیص داده است که تصویب یک استیبل کوین کار ساده‌ای نیست. به عنوان مثال، مدت زمان زیادی طول کشید تا Makerdao بتواند استقبال گسترده‌ای از DAI را جذب کند. به همین دلیل، آنها استیبل کوین rUSD را با یک ابزار اصلی به عنوان پلی برای ثبات ارزش این اکوسیستم صادر کرده‌اند.

rUSD نیاز به کارمزد ثابت ندارد

پرداخت کارمزد‌های ثابت در میان پروتکل‌های دی فای رایج است؛ زیرا به تسویه حساب گسترده بازار کمک می‌کند و ما شاهد افزایش فوق العاده کارمزدها، به ویژه در بازار خرسی (نزولی) بوده‌ایم. خوشبختانه، در هنگام تولید rUSD ، پلتفرم رمپ دی فای کارمزدی را در نظر نگرفته است، که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با حساسیت کمتری به Ramp دسترسی داشته باشند و صرفه جویی بیشتری نیز در هزینه کرده باشند.

جبران خسارات در مواقع خرابی‌های ناگهانی

منظور از خرابی ناگهانی، یک اتفاق غیرمحتمل است که در آن ممکن است ارزش دارایی‌ها در مدت زمان بسیار کوتاهی به طور قابل توجهی کاهش یابد. در نتیجه استیبل کوین‌های ذخیره شده rUSD از بین می‌روند. در چنین شرایطی، Ramp از مجموعه استخرهای نقدینگی خود به عنوان بیمه وثیقه برای استیبل کوین‌ها استفاده خواهد کرد.

مقیاس‌پذیری سریع

استفاده به عنوان پلی برای جداسازی بلاک چین‌ها، ارزش شبکه Ramp با اضافه شدن هر زنجیره جدید به آن افزایش می یابد. به همین دلیل، اکوسیستم Ramp برای ترغیب بیشتر به تصویب خود در دسترس توسعه‌دهندگان مختلف از بنیادهای مختلف بلاک چین قرار گرفته است. این کار بنیادها را قادر می‌سازد تا به راحتی استیبل کوین بومی خود را در اکوسیستم رمپ دی فای ادغام کنند.

نتیجه‌گیری

هدف از دی فای استفاده کردن از پتانسیل‌های بلاک چین و قدرت پول به نفع جامعه و کاربران آن است. رمپ دی فای به عنوان یک توسعه امیدوار کننده در همین جهت گام برداشته است.

ویژگی‌های رمپ دی فای امکان تعامل توکن‌های ERC20 و غیر ERC20 را با یکدیگر فراهم می‌کند تا فرصتی جدید برای کسب درآمد از دارایی‌هایی که در پروتکل‌های دی فای قرار دارند را برای کاربران فراهم کند.

این پلتفرم نه تنها جاذبه‌ای برای کسانی که به استیکینگ مشغول هستند است، بلکه در گسترش راه‌هایی که کاربران کریپتو می‌توانند از طریق آن yield farming انجام دهند نیز فعالیت دارد.

منبع
boxminingtelegram

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا