متوسط صرافی غیرمتمرکزویدیو

آموزش کار با کراس‌چین دکس رنگو + ویدیو

به احتمال خیلی زیاد همه ما در این موقعیت قرار گرفته‌ایم که بخواهیم مقداری کوین یا توکن را از یک شبکه به یک شبکه دیگر انتقال دهیم؛ ولی نتوانسته‌ایم بهترین و مناسب‌ترین راه را با توجه به تغییر بلاکچین پیدا کنیم. در این مقاله می‌‌خواهیم درباره دکس مولتی چین رنگو (Rango) صحبت کنیم. از آن جایی که این صرافی غیرمتمرکز از شبکه‌ها و کیف پول‌های مختلف پشتیبانی می‌کند، کار را برای کسانی که دارایی‌هایشان روی بلاک چین های مختلف قرار دارد، راحت کرده است. با آموزش کار با دکس رنگو همراه میهن بلاکچین باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

آموزش کار با دکس رنگو

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

قبل از آموزش کار با دکس رنگو، بهتر است ابتدا بدانیم دکس رنگو چیست. باید بگوییم رنگو یک صرافی غیرمتمرکز چندزنجیره‌ای تجمیع‌کننده روی شبکه ترا است. در حال حاضر رنگو از بیش از ۲۷ بلاک چین، ۲۲ دکس یا بریج و ۶ کیف پول پشتیبانی می‌کند که تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد. لازم به‌ذکر است که این نسخه نهایی این پلتفرم هنوز عرضه نشده است. سایت درباره این موضوع گفته است که امکان وجود باگ در برنامه وجود دارد؛ انجام سواپ با مبالغ بالا می‌توان ریسک زیادی داشته باشد.

وظیفه چنین پلتفرم‌هایی این است که در قدم اول میان شبکه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند که کاربران بتوانند دارایی‌هایشان را میان بلاک چین‌های گوناگون جابه‌جا کنند. در قدم دوم یافتن و استفاده از دکس‌های دیگر برای تبدیل رمزارزها میان شبکه‌های مختلف است. اصطلاحی که در این قسمت استفاده می‌شود، Route یا مسیر است. رنگو به‌عنوان یک دکس کراس چین یا مولتی چین، به‌دنبال بهترین مسیر برای تبدیل توکن‌ها یا کوین‌ها در دکس‌های دیگر است. منظورمان از بهترین سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مسیر است.

دکس رنگو از چه شبکه‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

همان‌طور که گفتیم دکس رنگو از بیش از ۲۷ شبکه پشتیبانی می‌کند. این شبکه‌ها شامل بیت کوین، اتریوم، آوالانچ، پالیگان، هارمونی، بایننس اسمارت چین، تور چین و دیگر شبکه‌ها می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید شبکه‌های مورد نظر را مشاهده کنید.

شبکه‌های موجود در دکس رنگو

دکس Rango‌ از چه بریج یا صرافی‌های دیگری استفاده می‌کند؟

رنگو برای اینکه بتواند توکن یا کوین کاربران را میان شبکه‌های مختلف جابه‌جا یا به‌یکدیگر تبدیل کند از پلتفرم‌هایی مانند ترا بریج، ترا سواپ، مولتی چین، 1inc و پنکیک سواپ استفاده می‌کند. علاوه‌بر موارد گفته شده، پلتفرم‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در عکس زیر پیدا کنید.

بریج‌های دکس رنگو

صرافی غیر متمرکز رنگو از چه کیف پول‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

یکی از قابلیت‌هایی که رنگو در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اتصال هم‌زمان چندین کیف پول به پلتفرم است. در حال حاضر رنگو از ۶ کیف پول متامسک، کپلر، ترا استیشن، بایننس چین، لیپ ولت و XDEFI پشتیبانی می‌کند؛ اما قرار است تعداد کیف پول‌ها افزایش بیاید. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، کیف پول‌های هارمونی و فانتوم نیز قرار است به دکس Rango اضافه شوند.

کیف پول در رنگو

معرفی امکانات مختلف دکس رنگو

سرویس اصلی صرافی غیرمتمرکز رنگو، سواپ است؛ اما علاوه‌بر این بخش‌های افیلیت (Affilate) یا همکاری، کمپین‌ها یا جشنواره‌ها و API از دیگر سرویس‌های کراس چین رنگو است.

۱. افیلیت یا کد رفرال

در سیستم افیلیت شما می‌توانید کدی را که پلتفرم در اختیارتان قرار می‌دهد، به دیگران بدهید و بخشی از کارمزد را به‌عنوان پاداش دریافت کنید. این سرویس قواعد مشخصی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • در افیلیت تنها شبکه‌ها و بریج‌های خاصی قابل استفاده است.
  • در شبکه اتریوم، هزینه اضافی توسط پلتفرم دریافت نمی‌شود؛ زیرا این کار باعث افزایش هزینه شبکه خواهد شد.
  • پرداخت‌ها به‌صورت ماهانه خواهد بود.
  • اگر کاربری بیش از ۱۰۰ به‌دست آورده باشد، پلتفرم در قالب توکن به او پرداخت خواهد کرد. در غیر این صورت به‌صورت استیبل کوین پرداخت می‌کند.

۲. کمپین‌های دکس رنگو

در این قسمت دکس Rango برای جذب مخاطب و افزایش استفاده از این پلتفرم، به‌صورت دوره‌ای و مقطعی کمپین‌هایی راه‌اندازی می‌کند. این کمپین‌ها شامل ایردراپ، پاداش‌دهی و موارد مختلف می‌شود. شرایط هر کمپین به‌طور کامل توضیح داده شده است. برای مثال یکی از آخرین کمپین‌های رنگو، رقابت تریدینگ فانتوم است. کاربران باید در یک بازه مشخص، با استفاده از شبکه فانتوم و از مسیر OpenOcean سواپ کنند. این کاربران برنده یک سهم از استخر جایزه ۱۵ هزار دلاری خواهند شد.

چگونه در دکس رنگو سواپ کنیم؟

برای انجام سواپ در دکس رنگو، اول باید کیف پول خود را وصل کنید. با کلیک روی گزینه Connect Wallet و انتخاب کیف پول مورد نظرتان، این کار را انجام دهید. شما می‌توانید هم‌زمان چندین کیف پول را با هم به پلتفرم وصل کنید. همچنین می‌توانید به تمام شبکه‌هایی که در کیف پول متامسک دارید، هم‌زمان دسترسی داشته باشید.

آموزش دکس رنگو
شبکه‌های موجود در متامسک
شبکه‌هایی که در کیف پول متامسک وجود دارد

پس از اتصال کیف پول، برای انجام سواپ باید مراحل زیر را طی کنید:

سواپ در دکس Rango

۱. شبکه و رمزارز مورد نظرتان که می‌خواهید آن را تبدیل کنید، انتخاب کنید.

۲. شبکه و رمزارز مقصد را از این قسمت انتخاب کنید.

۳. مقداری که می‌خواهید تبدیل کنید را در این بخش وارد کنید.

۴. مقداری که در ازای میزان تعیین‌شده‌تان دریافت می‌کنید، در این بخش نمایش داده می‌شود.

۵. مسیر یا Route انجام سواپ شما در این قسمت نشان داده می‌شود. برای مثال با توجه تصویر بالا، می‌خواهیم ۱ کوین BNB خود روی شبکه بایننس اسمارت چین را به لونا در شبکه ترا تبدیل کنیم. رنگو ابتدا BNB را با استفاده از صرافی وان اینچ به UST روی شبکه BSC تبدیل می‌شود. سپس با استفاده از ترا بریج به UST‌ روی شبکه ترا و در نهایت با استفاده از بریج تورچین، به لونا روی شبکه ترا تبدیل می‌کند.

۶. نرخ برابری رمزارز مبدا و مقصد را نشان می‌دهد.

۷. میزان کارمزد و مدت زمان انجام سواپ در این قسمت نشان داده می‌شود.

۸. از این قسمت می‌توانید اسلیپیج تراکنش را تعیین کنید.

در انتها با کلیک روی دکمه Swap، درخواست شما به کیف پولتان ارسال می‌شود و پس از تایید آن، انجام خواهد شد.

کارمزد انجام تراکنش در دکس رنگو چقدر است؟

کارمزد تراکنش در دکس رنگو با توجه به رمزارز و مسیری که برای انجام سواپ باید طی شود، متغیر است. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که در حال حاضر برای انجام تراکنش و پرداخت کارمزد در هر شبکه، کوین آن شبکه نیاز است. رنگو قصد دارد سازوکاری پیاده کند که در آینده کاربران با داشتن توکن RANGO، بتوانند کارمزد تراکنش‌ها را پرداخت کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب آموزش کار با دکس رنگو را به‌صورت متنی و ویدیویی بیان کردیم. رنگو یک صرافی غیرمتمرکز میان‌زنجیره‌ای است که با استفاده از دکس‌ها و بریج‌های دیگر، کوین و توکن کاربران را سواپ می‌کند. در این مطلب درباره شبکه‌ها، کیف پول، بریج‌ها، سرویس‌ها و نحوه سواپ در دکس Rango‌ صحبت کردیم.

اگر تابه‌حال از دکس رنگو استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و مخاطبان میهن بلاکچین در میان بگذارید. آیا پلتفرم دیگری را می‌شناسید که سرویسی مانند رنگو ارائه کند؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا