اخبار بیت کوین

سرعت افزایش نهنگ‌ های میلیونر بیت کوین نسبت به سال ۲۰۲۱ کمتر است؛ علت چیست؟

داده‌ها نشان می‌دهند در حال حاضر روزانه کمتر از ۲٬۰۰۰ نهنگ میلیونر یا کیف پول با ارزش یک میلیون دلار بیت کوین ایجاد می‌شود. این عدد به طور قابل توجهی کمتر از روند صعودی سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ است. در نتیجه، به نظر می‌رسد بولران فعلی بیت کوین با سرعت کمتری به پرورش نهنگ‌های بیت کوین پرداخته است. در این مطلب، دلایل این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های کیف پول‌های ردیابی شده توسط شرکت کایکو (Kaiko) نشان‌دهنده رشد آهسته‌تر نهنگ‌ها یا همان میلیونرهای بیت کوین است. این نرخ رشد آهسته‌تر نشان‌دهنده چندین مورد از جمله برداشت سود توسط سرمایه‌گذاران است.

روند صعودی ادامه‌دار قیمت بیت کوین این بار با استقبال وال استریت از ETFهای اسپات آغاز شد که بازار مدت‌ها در انتظار آن بود. این رالی نیز در حال تولید «میلیونرها»ست، اما با سرعت کمتری نسبت به بولران قبلی!

طبق داده‌های ردیابی شده توسط شرکت کایکو (Kaiko)، روزانه کمتر از ۲٬۰۰۰ میلیونر یا کیف پول با ارزش یک میلیون دلار بیت کوین ایجاد می‌شود. این عدد به طور قابل توجهی کمتر از آخرین بولران است که بیش از ۴٬۰۰۰ کیف پول میلیونر در روز و بیش از ۲٬۰۰۰ کیف پول با موجودی ۱۰ میلیون دلار در روز تولید می‌کرد.

تعداد کیف پول‌های بیت کوین که در روز به ۱ میلیون دلار موجودی می‌رسند
تعداد کیف پول‌های بیت کوین که در روز به ۱ میلیون دلار موجودی می‌رسند؛ منبع: Kaiko

سرعت کندتر می‌تواند به این معنی باشد که روند صعودی هنوز در مراحل اولیه بوده و سرعت جریان ورودی هنوز به اوج خود نرسیده است. این نتیجه با نظر کلی بازار نیز مطابقت دارد که به دلیل ادامه جریان ورودی به ETFهای اسپات و کاهش عرضه ناشی از هاوینگ، ممکن است قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده تا ۱۵۰٬۰۰۰ دلار یا بالاتر افزایش یابد.

دلایل نرخ رشد آهسته‌تر میلیونرهای بیت کوین چیست؟

این اتفاق می‌تواند به چند دلیل باشد:

۱- سرمایه جدید هنوز با قدرتِ کامل وارد بازار نشده است.

۲- نهنگ‌های بزرگ با رسیدن قیمت بیت کوین به رکوردهای جدید سود خود را برداشت می‌کنند.

۳- نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به جای کیف پول شخصی، نزد شرکت‌های حضانتی ذخیره می‌کنند.

اخیرا نیز شرکت کایکو گزارش کرد که شکاف بین نقدینگی در سمت سفارشات خرید و فروش (Bid و Ask) دفتر سفارش از محدوده ۲٪ قیمت بازار به تقریبا ۵ برابر افزایش یافته که نشان‌دهنده افزایش سفارش‌های محدود (Limit) در سمت فروش است. این اتفاق نشانه‌ای از نگاه سرمایه‌گذاران به برداشت سود خود در حوالی ATH جدید است. علاوه بر این، نقدینگی نسبتا بیشتری در سمت تقاضا وجود دارد که نشان‌دهنده عرضه احتمالی به بازار است.

البته بازارسازان هم می توانند تا حدی مسئول عدم تعادل در اعداد دفتر سفارش باشند. بازارساز با ارائه نقدینگی به دفتر سفارش موافقت می‌کند و همیشه در طرف مقابل معاملات سرمایه‌گذاران قرار دارد. از آنجایی که در این مدت شاهد افزایش شدید تقاضا و خرید خالص در اکثر صرافی‌ها طی روزهای گذشته بودیم، بنابراین این عدم تعادل می‌تواند به موقعیت بازارسازها نیز مرتبط باشد. اما با رسیدن بیت کوین به ATHهای جدید نمی‌توان احتمال برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ را نادیده گرفت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا