اخبار خارجی

تلاش بایننس برای حضور در دیفای؛ ورود ۱۱۳ میلیون دلار سرمایه جدید به استیبل کوین بایننس BUSD

رشد سریع ارزش بازار استیبل کوین BUSD صرافی بایننس نشان می‌دهد این صرافی در حال انجام اقدامات مهم و جدی برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران مهم عرصه دیفای است.

اطلاعات جدید شرکت تحلیل اطلاعات درون زنجیره‌ای CryptoQuant نشان می‌دهد طی هفته گذشته ۱۱۳ میلیون دلار استیبل کوین BUSD وارد صرافی بایننس شده است. این موضوع بدان معنا است که استیبل کوین BUSD اکنون بیشترین قدرت خرید بالقوه در بین تمام استیل کوین‌ها به غیر از تتر را در اختیار دارد.

ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس
ورود استیبل کوین BUSD به صرافی بایننس

استیل کوین بایننس با پشتوانه دلار یک کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و در سال ۲۰۱۹ با همکاری پکسوس (Paxos) عرضه شد. از آن زمان تاکنون، BUSD به تدریج مورد توجه قرار گرفته و اخیرارحجم معاملات آن افزایش یافته و از USDC پیشی گرفته است.

استیل کوین رقبا با پشتوانه دلار

بایننس به دنبال سهمی از عرصه دیفای است

استیبل کوین BUSD با ارزش بازار ۳۶۳ میلیون دلار، سومین استیبل کوین برتر بازار است. هرچند، با گسترش ویژگی‌های بایننس، امکان دارد که BUSD به بازیگر مهم‌تری در عرصه استیبل کوین‌ها و دیفای شود که تحت تسلط USDT است.

بایننس در گذشته نیز علاقه زیاد خود به حضور پررنگ‌تر در عرصه دیفای را بیان کرده بود و در تاریخ ۱ سپتامبر، این صرافی شروع به کار بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) را اعلام کرد.

بایننس چین به پروتکل‌های دیفای امکان می‌دهد تا بر بستر این زنجیره اجرا شوند، به طوری که کارمزدهای کمتری نسبت به بلاک چین اتریوم دارد و از طریق این پلتفرم، استیکینگ BNB نیز در دسترس است.

در تاریخ ۱۱ سپتامبر، پروتکل محبوب دیفای C.R.E.A.M اعلام کرد که به بایننس چین انتقال خواهد یافت و بر خلاف اکثر پلتفرم‌های دیفای، این پروتکل از یلد فارمینگ BNB، بیت کوین، BUSD، اتریوم، بیت کوین کش، XRP و لایت کوین پشتیبانی می‌کند.

اخیرا بایننس پلتفرم لانچ‌پول (Launchpool) را نیز معرفی کرد که به کاربران امکان می‌‌دهد تا به کسب ارزهای دیجیتال نظیر BUSD بپردازند. اولین پروژه در این پلتفرم، پروتکل بلا (Bella Protocol) است که در آن، کاربران می‌توانند به استیکینگ BNB و BUSD و ARPA اقدام کنند.

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی استیبل کوین‌ها در سال ۲۰۲۰ و ظهور رقبای سازمانی

در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد چشمگیر استیبل کوین‌ها بودیم که دلیل اصلی آن، افزایش پروتکل‌های دیفای و مرتبط با کسب سود بوده است.

طبق گزارش کوین متریکس (CoinMetrics)، ارزش بازار اکثر استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دلار، روزانه و به مدت دو ماه تقریبا تا ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد این رشد عمدتا به دلیل اکوسیستم دیفای باشد و حتی اگر این عرصه به رشد خود ادامه دهد، استیبل کوین‌ها با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند که ظهور ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) یکی از این چالش‌ها است.

هم‌چنین احتمال دارد موسسات و شرکت‌های مالی بزرگ در صورت توسعه ارزهای دیجیتال و شبکه‌های بلاک چین خود، به رقیب اکوسیستم کنونی استیبل کوین‌ها تبدیل شوند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا