اخبار خارجیاطلاعیه صرافی

کسب میلیون ها دلار از باگ عجیب در برنامه رابین هود!

گزارش های اخیر درباره یک ناهنجاری در برنامه معاملاتی رابین هود (Robinhood) بوده است که که به کاربران امکان می‌داد پول بسیار زیادی به دست آورند.

منتقدان بازار ارزهای دیجیتال اغلب درباره عدم امنیت شکایت می‌کنند و نگران کاربرانی هستند که می‌توانند سیستم را فریب دهند. هرچند همانطور که مشخص شده است، بازار بورس نیز همواره آنطور که بسیاری از افراد معتقدند امن نمی‌باشد.

باگ موجود در برنامه رابین هود باعث درآمد میلیونی افراد می‌شود

باگ اخیر در برنامه معاملات بورس رابین هود به کاربران امکان داده است تا از ویژگی معاملات مارجین سوء استفاده کنند و تا ۱.۷ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در بورس پول قرض بگیرند، اگرچه فقط حدودا ۲۰۰۰ دلار داشته اند. لوریج مورد استفاده توسط بعضی از معامله کنندگان تا ۵۰۰ برابر هم بوده است که بسیار بیشتر از مقداری است که این صرافی اجازه می‌دهد.

رابین هود

آستن آلرد (Austen Allred) در این خصوص توییت کرد: رابین هود دارای باگی است که به کاربران امکان می‌دهد تا مارجین نامحدود دریافت کنند و کاربرانی که ۲۰۰۰ دلار دارند از این باگ استفاده می‌کنند تا وضعیت های معاملاتی چندین میلیون دلاری ایجاد کنند. نمیدانم به این موضوع بخندم یا گریه کنم اما تاکنون چنین چیزی ندیده ام.

طولی نکشید که خبر این باگ در سراسر اینترنت پخش شد، به طوری که اکثر این فعالیت ها در سایت ردیت بوده است. یکی از کاربران مدعی بوده است که توانسته اند با استفاده از معاملات مارجین، ۱۰۰ سهم شرکت AMD را با ۳۸۰۰ دلار بخرند. پس از آن، این سهام را فروختند و پول خود را پس گرفتند، و سپس از سرمایه تازه به دست آمده استفاده کردند تا سهام بیشتری از AMD بخرند. آنها این فرآیند را چندین بار تکرار کردند و با استفاده از معاملات مارجین توانستند سود خود را افزایش دهند.

از طرف دیگر حتی اگر قیمت سهام تا ۱۰ درصد نیز کاهش یابد، آنها تقریبا فقط ۱۷۰,۰۰۰ دلار بدهکار می‌شوند.

عواقب استفاده از این باگ

البته همانطور که بسیاری از افراد می‌دانند، این فرآیند کاملا قانونی نمی‌باشد و دیر یا زود این صرافی و قانونگذاران واکنش نشان می‌دهند. هم چنین بسیاری از افراد نیز تصور می‌کنند که کاربرانی که از این باگ سوء استفاده کرده اند نمی‌توانند سرمایه خود را نقد کنند، زیرا تراکنش ها چند روز طول می‌کشد.

در این بین، مسئولان صرافی متوجه این موضوع شده اند و هر حسابی را که از این باگ سوء استفاده کرده است را مسدود کرده یا از نقد کردن سرمایه آنها جلوگیری کرده اند.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این شرایط چگونه می‌تواند مدیریت شود. هم چنین هنوز مشخص نیست که رابین هود به کاربران امکان می‌دهد تا سرمایه به دست آمده را نقد کنند یا خیر و این موضوع چه تأثیری ممکن است بر سرمایه خود صرافی داشته باشد..

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا