اخبار خارجی

پاسخ به هک وزارت خزانه داری آمریکا؛ بیت کوین هرگز هک نمی‌شود

خزانه داری ایالات متحده هک شده است. علاقمندان کریپتو سریع به اخبار مبنی بر نفوذ هکرها به وزارت خزانه داری ایالات متحده واکنش نشان دادند.

طبق گزارشی از رویترز، یک “گروه هک پیچیده” با حمایت یک دولت خارجی، که طبق تحقیقات روسیه باشد، توانسته است به وزارت خزانه داری ایالات متحده و همچنین اداره ارتباطات و اطلاعات ملی و وزارت بازرگانی نفوذ کند.

هک شدن خزانه داری ایالات متحده

این حادثه کمتر از یک ماه پس از اینکه دونالد ترامپ، کریس کربس (Chris Krebs) رئیس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا را اخراج کرد،  اتفاق افتاد. با این حال، رویترز اظهار داشت که هکرها ایمیل های کارکنان اداره ارتباطات و اطلاعات ملی را که در مایکروسافت آفیس ۳۶۵  اجرا می‌شود را ماه‌ها کنترل کرده‌اند. ممکن است سایر آژانس‌های دولتی نیز هک شده باشند، اما منابع تاکنون جزییات بیشتری ارائه نکردند.

در پاسخ به حمله به چنین سازمان قدرتمند دولتی، دوست‌داران کریپتو به مزایای بیت کوین (BTC) اشاره کردند.

دن هلد، رئیس امور اقتصادی صرافی کراکن، در توییتر خود گفت: بیت کوین هرگز هک نمی‌شود.

آنتونی پمپلیانو یکی از حامیان بیت کوین نیز با توجه به توییت هلد گفت: بیت کوین هرگز هک نشده است.

Blockfolio امنیت سایبری اداره ارتباطات و اطلاعات ملی را هدف قرار داد و اشاره کرد که آژانس از الگوریتم‌های تاریخ گذشته برای امنیت رمزنگاری خود استفاده می‌کند:

بیت کوین نشان می‌دهد که می‌توان به الگوریتم SHA-۲۵۶ بیشتر از خزانه داری آمریکا اعتماد کرد

مشخص نیست که آیا مبلغی به دلیل این نقض به خطر افتاده است یا خیر. به نظر می‌رسد این هک محدود به اطلاعاتی باشد که به طور بالقوه از ایمیل‌های سازمان‌های دولتی سرقت شده است. تیلور مونهان، بنیانگذار و مدیرعامل MyCrypto، با شوخی گفت: خزانه داری توسط عوامل داخلی هک شده است.

این بیانیه به چاپ پول بیش از اندازه دولت ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ اشاره دارد که تقریباً تمامی پول‌های چاپ شده تاکنون بیشتر از موجودی کشور بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا