اخبار عمومی

ریپل به نقض قوانین اوراق بهادار در فروش و بازاریابی توکن XRP متهم شد

شرکت Bitcoin Manipulation Abatement LLC، ریپل و برد گارلینگهوس مدیرعامل این شرکت را به نقض قوانین اوراق بهادار در فروش و بازاریابی توکن XRP متهم کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

وکیل شرکت Bitcoin Manipulation Abatement LLC در دادگاه فدرال آمریکا شکایتی ارائه کرده است که طی آن، شرکت ریپل را به فریب سرمایه گذاران و فروش توکن XRP به عنوان اوراق بهادار بدون مجوز و مخالف با قوانین فدرال متهم کرده است.

طبق اسناد ارائه شده به دادگاه در تاریخ ۱ می، این نهاد مرموز که حضور اندکی در عرصه آنلاین داشته است، شرکت ریپل و برد گارلینگهوس مدیرعامل آن را به جذب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه از طریق فروش و بازاریابی توکن XRP به عنوان اوراق بهادار بدون مجوز متهم کرده است.

در این شکایت آمده است:

به منظور افزایش تقاضا و در نتیجه، افزایش سود حاصل از فروش XRP، متهم ادعای کذب و بیانیه های گمراه کننده در خصوص XRP و ناقض قوانین اوراق بهادار کالیفرنیا بیان کرده است و هم چنین اقدام به تبلیغات جعلی و ایجاد قوانین رقابتی ناعادلانه پرداخته است.

شرکت Bitcoin Manipulation Abatement LLC به دنبال بازیابی خسارت ها و حفظ سایر موارد مرتبط با نقض قانون های ادعا شده می‌باشد.

این شرکت هم چنین شکایتی ۱۵۰ میلیون دلاری علیه صرافی اوراق مشتقه FTX در ماه نوامبر ۲۰۱۹ ارائه کرده است که یک ماه بعد لغو شد. اعضای برجسته جامعه ارز دیجیتال نظیر چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نظر خود درباره این شکایت را مطرح کرد و آن را دور از ذهن خواند.

ریپل با شکایت های بلندمدتی مواجه است

شرکت ریپل با شکایت های مختلفی در خصوص توکن XRP مواجه بوده است. شکایتی در ماه می ۲۰۱۸ توسط وکلای بردلی ساستاک (Bradley Sostack) یکی از سرمایه گذاران XRP ارائه شد که ادعاهای یکسانی در خصوص فریب سرمایه گذاران و نقض قوانین اوراق بهادار داشته است.

اگرچه ساستاک به دنبال دریافت غرامت و هزینه های قانونی است، اما یکی از اهداف وی، معرفی XRP به عنوان اوراق بهادار بود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تاکنون نظری در این خصوص بیان نکرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا