اخبار خارجی

شکایت از شرکت های بزرگ کریپتویی؛ صرافی های ارز دیجیتال متهم به نقض قوانین

۷ شرکت ارز دیجیتال هدف ۱۱ شکایت قرار گرفته اند که در تاریخ ۳ آوریل به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده اند.

این شکایت ها توسط شرکت Roche Freedman ارائه شده است، همان شرکت حقوقی که نماینده دیو کلیمن در پرونده اخیر با کریگ رایت بود.

۱۱ شکایت از ۷ شرکت ارز دیجیتال

این ۱۱ شکایت از چندین شرکت ارز دیجیتال نظیر صرافی های ارز دیجیتال بایننس، کوکوین (KuCoin)، بیباکس (BiBox) و بیتمکس و شرکت مادر HDR Global Trading Limited و صادرکنندگان ارز دیجیتال Block.one، Quantstamp، Civic، BProtocol، Status و بنیاد ترون نام برده است.

بسیاری از مدیران این شرکت ها شامل چندین فرد شناخته شده در عرصه ارز دیجیتال نظیر چانگ پنگ ژائو، دن لاریمر، وینی لینگام و برندان بلومر نیز در این شکایت ها نام برده شده اند.

شرکت های ارز دیجیتال متهم به نقض قوانین فروش عمده اوراق بهادار

در این شکایت ها مطرح شده است که چندین صرافی به فروش اوراق بهادار بدون مجوز و بدون داشتن مجوز کارگزاری پرداخته اند و در دستکاری بازار مشارکت داشته‌اند.

شاکی هم چنین اذعان داشته است که بسیاری از صادرکنندگان توکن، اطلاعات را سرمایه گذاران مخفی نگه داشته اند تا اطمینان حاصل کنند که تا پس از فروش توکن مشخص نشود این توکن ها شامل اوراق بهادار هستند.

توکن هایی که شاکی اذعان کرده است که شامل اوراق بهادار هستند عبارتند از: توکن بیباکس (BIX)، ایاس EOS، بانکور (BNT)، استاتوس (SNT)، کوانت استمپ (QSP)، شبکه کایبر (KNC)، ترون (TRX)، فانفیر (FUN)، آیکان (ICX)، OmiseGO ، توموچین (TOMO)، ETHLand (LEND) سیویک (CVC) و Aelf.

روند کند پیگیری این پرونده

بعضی از متهمان غیر آمریکایی این پرونده به دلیل آنکه خارج از آمریکا واقع هستند باید تحت کنوانسیون لاهه مورد بررسی قرار بگیرند. اختلال های به وجود آمده در سیستم قضایی به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا نیز در این موضوع تاثیرگذار خواهد بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا