اخبار آلتکویناخبار عمومی

پرونده ریپل در آستانه مختومه شدن؛ درخواست «حکم اختصاری» در دادگاه ثبت شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و ریپل لبز از طریق درخواست «حکم اختصاری» خواستار تشکیل دادگاه فدرال شدند تا سریعا نتیجه پرونده نقض قوانین اوراق بهادار در فروش توکن XRP مشخص شود و نیازی به بررسی بیشتر مدارک طرفین وجود نداشته باشد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، طی درخواست‌های جداگانه که توسط ریپل و کمیسیون SEC در تاریخ ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) ارائه شده است، هر دو طرف خواستار تشکیل دادگاه در دیوان ایالت نیویورک و حکم اختصاری شده‌اند.

حکم اختصاری (Summary Judgment) هنگامی به دادگاه ارائه می‌شود که یک طرف پرونده معتقد است شواهد و مدارک کافی برای اجرای دادرسی و صدور حکم وجود دارد و دیگر نیاز به ادامه دادرسی نیست.

این اتفاق در فاصله حدود ۱۰ روز از پیشنهاد مشترک ریپل و SEC مبنی بر دسترسی به اسناد محرمانه پرونده رخ داده است.

به انتهای پرونده نزدیک می‌شویم

هر دو طرف پرونده از قاضی آنالیزا تورس درخواست کرده‌اند تا حکم فوری در خصوص پرونده نقض قوانین اوراق بهادار توسط ریپل در خصوص فروش توکن XRP را صادر کند. ریپل اذعان داشته است که کمیسیون SEC مدرک دیگری در اختیار ندارد تا ثابت کند که فروش توکن XRP توسط ریپل شامل «قرارداد سرمایه‌گذاری» بوده است. در حالی که کمیسیون SEC بر موضع خود ایستاده و معتقد است که مدارک کافی را در اختیار دارد.

برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل در تاریخ ۱۷ سپتامبر در توییتر نوشت:

کمیسیون SEC خواستار این است تا با اقدامات غیرمجاز، اختیارات خود را در حوزه قضایی افزایش دهد. این قدرت توسط کنگره آمریکا در اختیار این کمیسیون قرار گرفته است.

در این بین، استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty) مشاور ارشد ریپل خاطرنشان کرده است که پس از دو سال بررسی قضایی، کمیسیون SEC نمی‌تواند مدرکی در خصوص تعیین و شناسایی قرارداد سرمایه‌گذاری از جانب ر‌یپل ارائه دهد و قادر نیست فروش توکن XRP را به یکی از معیارهای تست هاوی مرتبط کند.

ریپل در درخواست خود برای صدور حکم اختصاری مدعی شده است که پرونده کمیسیون SEC باعث می‌شود که این نهاد به طور غیرمجاز مدعی شود که اختیارات قضایی در خصوص هرگونه انتقال دارایی را در اختیار دارد.

توییت Brad Garlinghouse در خصوص تشکیل دادگاه کمیسیون SEC و ریپل
منبع: Twitter

در این درخواست هم‌چنین اذعان شده است که کمیسیون SEC نمی‌تواند عنوان کند که دارندگان توکن XRP انتظار سود منطقی بر اساس اقدامات شرکت ریپل داشته‌اند، زیرا هیچگونه قرارداد الزام‌آوری بین ریپل و دارندگان توکن XRP وجود نداشته است.

از طرف دیگر، در درخواست صدور حکم اختصاری از جانب کمیسیون SEC اذعان شده است که امکان وجود «قرارداد سرمایه‌گذاری» بدون حضور قرارداد، بدون ارائه هیچگونه حقی به خریدار و بدون هیچگونه تعهدی از جانب صادرکننده وجود دارد.

اما ریپل در درخواست خود گفته است که این موضوع مطابق با قانون نیست، زیرا بدون حضور این مولفه‌های ضروری و مهم، مورد دیگری وجود ندارد که بتوان تست هاوی را بر روی این پرونده اعمال کرد.

ریپل به این موضوع اشاره کرده است که سود مذکور حاصل عرضه و تقاضای موجود در بازار بوده و کمیسیون SEC این موضوع را نادیده گرفته است.

جرمی هوگان (Jeremy Hogan) وکیل دادگستری گفته است که این پرونده معیارهای لازم برای صدور حکم اختصاری را در اختیار دارد.

واکنش جامعه کریپتو

درخواست ریپل و کمیسیون SEC، احساس مثبت جامعه XRP را به همراه داشته است. یکی از کاربران توییتر به اسم پاول مک‌را (Paul Macrae) معتقد است که پایان این پرونده نزدیک است.

درخواست صدور حکم اختصاری، دو سال پس از شکایت کمیسیون SEC از ریپل، کریستین لارسن مدیرعامل سابق ریپل و برد گارلینگهوس مدیرعامل کنونی ریپل در ماه دسامبر ۲۰۲۰ به اتهام جذب ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه از طریق فروش اوراق بهادار بدون مجوز از طریق فروش توکن XRP ارائه شده است.

در صورتی که دادگاه، حکم اختصاری را صادر کند، این حکم می‌تواند تاثیر بسزایی بر تعیین این موضوع داشته باشد که کدام رمزارز تحت قوانین اوراق بهادار آمریکا قرار می‌گیرد.

توییت Paul Macrae
منبع: Twitter

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا