اخبار خارجی

ریپل تا سال ۲۰۲۵ به آمازون ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد!

برد گارلینگهوس (Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل در برنامه زنده تلویزیونی طی مصاحبه با جولیا چترلی (Julia Chatterly) از شبکه CNN درباره وضعیت کنونی ریپل، XRP و برنامه های این شرکت در سال ۲۰۲۰ صحبت کرد. گارلینگهوس گفت که طی ۵ سال آینده، ریپل در نظر دارد تا به آمازون صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

رشد ریپل طی بازار نزولی و تعدیل نیروی سایر پروژه های بلاک چین

برد گارلینگهوس طی مصاحبه با جولیا چترلی از شبکه CNN در خصوص وضعیت کنونی ریپل و برنامه های آینده آن صحبت کرد. مدیرعامل ریپل، عملکرد کنونی این شرکت و توکن XRP را بسیار خوب عنوان کرد، هرچند توجه زیادی به نوسان قیمت کوتاه مدت نداشته است.

گارلینگهوس شرکت خود را از موضع بلندمدت تر بررسی کرده است. او بازار نوظهور و با ارزش چند صد میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال را با بازارهایی نظیر طلا مقایسه کرده است که ارزش چندین تریلیون دلاری دارند.

گارلینگهوس معتقد است اکوسیستم ریپل به رشد خود ادامه خواهد داد و مشکلات واقعی مشتریان واقعی را با پروژه هایی نظیر کویل (Coil) برطرف خواهد کرد. او بیان کرد که بیت کوین، اتریوم یا سایر پروژه های ارز دیجیتال را رقیب خود در نظر نمی‌گیرد و رشد کلی در این عرصه به نفع همه است.

ریپل طی بازار نزولی رشد یافت و ۱۵۰ کارمند جدید نیز استخدام کرد، در حالی که بسیاری از پروژه های دیگر تعدیل نیروی چشمگیر داشته اند. گارلینگهوس هم چنین به IPO آتی ریپل اشاره کرد، هرچند زمان قطعی آن را اعلام نکرد.

وی گفت:

ما سال گذشته و زمانی که به نظرم سایر پروژه ها بر حل مشکلات واقعی تمرکز کمتری داشتند، ۱۵۰ کارمند جدید استخدام کردیم. طی چند هفته گذشته تعدیل نیروهای بسیار زیادی در جامعه ارز دیجیتال رخ داده است.

ریپل هم چنین در نظر دارد تا با قانونگذاران برای ارائه شفافیت بیشتر همکاری کند. گارلینگهوس امیدوار است تا آمریکا در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال به کشور پیشرو تبدیل شود، اما این اتفاق بدون شفافیت قانونگذاری ممکن نیست.

گارلینگهوس گفت ارزش بازار XRP بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار است، بنابراین ارزش ۱۰ میلیارد دلاری برای IPO ریپل، فرصت خوبی را به سهامداران ریپل ارائه می‌دهد. این IPO انعطاف پذیری بیشتری را به ریپل ارائه می‌دهد تا اهداف خود نظیر سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در مانی گرام (Moneygram) یا صرافی مکزیکی بیتسو (Bitso) را دنبال کند.

گارلینگهوس هم چنین بیان کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی کشور چین به طور کل برای عرصه ارزهای دیجیتال نکته مثبت و خوبی است. او معتقد است که دولت ها و بانک های مرکزی باید فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را مدنظر قرار دهند.

وی گفت:

هنگامی که به عقب نگاه می‌کنم و گذشته را به صورت کلان بررسی می‌کنم، به نظرم این نکته ای بسیار خوب و سازنده برای کل جامعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که بانک های مرکزی و دولت ها به سمت فناوری های جدید حرکت کنند. فناوری هایی که اقتصاد و زیرساخت پرداخت های ما را کارآمدتر می‌کنند. پس به طور کل به نظرم این موضوع، نکته مثبتی است.

رویای گارلینگهوس برای تبدیل شدن به آمازون

گارلینگهوس به رشد حماسی آمازون و به نحوه شروع فعالیت آن به عنوان فروشنده آنلاین کتاب قبل از تسلط بر تجارت الکترونیکی اشاره کرد. وی پتانسیل مشابهی را برای ریپل در سر می‌پروراند، هرچند گفته است که هدف اول و اصلی ریپل، حل مشکلات پرداخت های بین المللی است.

وی گفت:

امیدوارم که در ۵ سال آینده همانند کتاب فروشی آمازون نباشیم بلکه خود آمازون باشیم.

گارلینگهوس گفت پیش بینی ۵ سال آینده بازار ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است اما رشد بیشتر ریپل و ارائه راهکارهای واقعی به مشتریان را در آینده این شرکت می‌بیند. ریپل با بسیاری از شرکت های استراتژیک نظیر SBI، مانی گرام، Indusind و بانک بریتانیایی عربستان سعودی همکاری داشته است تا سهم بازار و تاثیر خود را در صنعت پرداخت های بین المللی افزایش دهد.

گارلینگهوس گفته است از آنجایی که ریپل، متن باز است، او نیز پذیرای ایده عرضه ارز دیجیتال بانک های مرکزی (CBDC ها) بر روی این بلاک چین است. CBDC ها می‌توانند از فناوری ریپل برای پرداخت های بین المللی بسیار کارآمد بین کشورهای مختلف استفاده کنند. موضوع جالبی است که ببینیم آیا بانک های مرکزی از این پیشنهاد گارلینگهوس استقبال خواهند کرد یا خیر.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا