اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

راجر ور تصمیم خرید سایت Bitcoin.org را دارد!

با در نظر گرفتن این موضوع که مالک کنونی سایت Bitcoin.org برای کناره گیری از این سمت آماده می‌شود، راجر ور علاقه خود به خرید این دامنه را ابراز کرده است.

در ماه آگوست ۲۰۰۸، فردی که به نظر ساتوشی ناکاموتو می‌آمد، از طریق ثبت دامنه ناشناس اقدام به خرید Bitcoin.org کرد.

هنگامی که ساتوشی از جامعه بیت کوین خارج شد، کنترل این سایت را به چند فرد بی طرف واگذار کرد. از آن زمان تاکنون، Bitcoin.org عمدتا به عنوان یک منبع آموزشی فعالیت داشته است و به تازه واردان به این عرصه، آموزش هایی درباره فناوری بلاک چین ارائه می‌دهد.

با خروج تیموس (Theymos) از این وبسایت در ماه آوریل و خبرهایی مبنی بر آنکه کبرا (Cobra) مدیر کنونی این وبسایت به دنبال خروج از آن است، آینده Bitcoin.org نامشخص است.

کبرا سکاندار Bitcoin.org

کبرا مدیر ناشناس Bitcoin.org در ۶.۵ سال قبل توسط تیموس، مدیر وقت سایت به عنوان یکی از موسسان این سایت معرفی شد. تیموس نیز یکی دیگر از افراد ناشناس است که بحث های مختلفی در عرصه ارز دیجیتال مبنی بر مدیریت بخش بیت کوین در ردیت، صفحه ویکی پدیای بیت کوین و بخش پیام های BitcoinTalk درباره او وجود دارد.

چند مورد از تصمیمات کبرا که شامل تغییرات در الگوریتم گواه اثبات کار و تلاش برای تغییر در وایت پیپر بیت کوین او را به شخصیتی بحث برانگیز تبدیل کرده است.

در بحبوحه هاردفورک بیت کوین در سال ۲۰۱۷ که منجر به پیدایش بیت کوین کش شد، انتقادهای بیشتری به سمت کبرا معطوف شد. کبرا در ابتدا یکی از مخالفان بیت کوین کش بود اما به تدریج در سال ۲۰۱۸ به یکی از طرفداران آن تبدیل شد.

بحث های پیرامون کبرا

در اوایل ماه می، کبرا اعلام کرد که به تدریج در طول سال ۲۰۲۰ حضور خود در این وبسایت را کمتر خواهد کرد.

کبرا به دنبال این بود تا به جامعه اطمینان بدهد که این دامنه در اختیار افراد مورد اعتماد قرار می‌گیرد و چند نفر را برای این کار در ذهن دارد.

وی افزود از توصیه و پیشنهاد افراد مختلف استقبال می‌کند و بیان کرد که برای یافتن فرد مناسب بسیار دقیق و وسواسی عمل خواهد کرد.

راجر ور به دنبال Bitcoin.org

اگرچه کبرا هیچ اسمی از خریداران این دامنه را عنوان نکرد، اما یکی از تاپیک های ردیت مدعی شد که راجر ور مالک سایت Bitcoin.com و از طرفداران بیت کوین کش به خرید Bitcoin.org علاقه مند است.

یکی از کاربران ردیت در خصوص مالک جدید و احتمالی این سایت از کبرا پرسید آیا او در صورت ارائه پیشنهاد خوب از جانب راجر ور، این سایت را به او می‌فروشد یا خیر.

راجر ور در پاسخ به این موضوع گفت:

من به حد کافی پول در اختیار دارم.

راجر ور طی هاردفورک بیت کوین که منجر به پیدایش بیت کوین کش شد، با چندین شکایت مواجه شده بود. بعضی از افراد او را به استفاده از اسم دامنه مالکیت Bitcoin.com برای ایجاد سردرگمی در خصوص اینکه کدام زنجیره دارای بیت کوین واقعی است متهم کردند، زیرا تازه واردان به عرصه ارز دیجیتال به اشتباه به جای بیت کوین به خرید بیت کوین کش می‌پرداختند.

راجر ور انتظار تصاحب Bitcoin.org را ندارد

ور در این خصوص بیان کرد اگرچه او دوست دارد که این سایت را بخرد اما انتظار ندارد که کبرا این سایت را به او بفروشد. وی هم چنین بیان کرد که خارج از بخش کامنت های سایت ردیت هیچ تلاش و مذاکره ای برای خرد این وبسابت نداشته است.

راجر ور در پاسخ به اینکه اگر بتواند Bitcoin.org را بخرد چه کاری با آن انجام خواهد داد گفت:

از آن برای ارتقای سیستم های پول الکترونیکی همتا به همتا استفاده خواهد کرد. هرچند وی در ادامه افزود زیاد به این موضوع فکر نکرده است زیرا بعید است که مالکیت این دامنه را در اختیار بگیرد.

راجر ور در خصوص بهترین فردی که مناسب این جایگاه مدیریتی باشد گفت:

شاید یک سازمان مشابه با بنیاد بیت کوین که از کسب و کارهای مبتنی بر ارز دیجیتال تشکیل شده باشد. EFF نیز ممکن است بد نباشد. هرکسی که از گسترش رایگان ایده ها پشتیبانی کند باید بهتر از سایر گروه ها باشد.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا