اخبار اتریوم

سیگنال صعودی برای اتریوم؛ آیا اتریوم عملکرد متوسط خود را جبران خواهد کرد؟

در حالی که در سال جاری آلت کوین‌های مختلفی مثل سولانا عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشتند، قیمت اتریوم، بزرگترین آلت کوین بازار تنها ۹۰٪ افزایش یافت. علیرغم رشد کم اتریوم، این ارز دیجیتال در ماه دسامبر یکی از مهم‌ترین مقاومت‌های پیش روی خود را به سمت بالا شکست، اتفاقی که می‌تواند قیمت را از ۳۰۰۰ دلار فراتر ببرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این کریپتو، قیمت اتریوم از ماه می (اردیبهشت) تاکنون روی یک خط روند حمایتی صعودی افزایش یافته است. این خط روند در ماه اکتبر (مهر) آزمایش شد (فلش سبز رنگ در نمودار) اما مجددا قیمت گارد صعودی به خود گرفت و در نهایت با شکستن مقاومت ۵۵۰ روزه خود به ۲٬۴۰۳ دلار رسید که بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

این محدوده مقاومتی پیش از این در ماه آوریل (فروردین) ۲۰۲۱ یک بار به عنوان سطح حمایتی آزمایش شده بود، اما در ادامه قیمت به زیر این سطح سقوط کرد و از می ۲۰۲۲ به مقاومتی در سر راه اتریوم تبدیل شد.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

پنتوشی (Pentoshi)، تحلیلگر و معامله‌گر مطرح بازار کریپتو معتقد است می‌توان با توجه به ETFهای اسپات اتریوم، به آینده این ارز دیجیتال امیدوار بود. وی در توییتی در این رابطه نوشت:

ما از ۲۵٬۰۰۰ تا ۲۸٬۰۰۰ دلار در رابطه با ETF بیت کوین توییت زدیم، مهم نیست چه عقیده‌ای دارید اما به زودی در سال ۲۰۲۴ باید این کار را برای اتریوم هم تکرار کنیم. با نزدیک شدن به تاریخ تایید ETFها، مردم تمایل کمتری به فروش خواهند داشت و دیگران برای خرید در حوالی ۲٬۷۰۰ دلار و ۳٬۴۰۰ دلار اقدام خواهند کرد.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

علاوه بر شکسته شدن مقاومت ۵۵۰ روزه اتریوم، شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم‌فریم ۱ هفته به بالای ۵۰ رسیده و گارد صعودی به خود گرفته است. معامله‌گران با استفاده از RSI تعیین می‌کنند که بازار در وضعیت اشباع خرید یا اشباع فروش قرار گرفته است. RSI بالای ۵۰ نشان‌دهنده روند صعودی است و RSI زیر ۵۰ بیانگر روند نزولی است.

علاوه بر صعودی بودن شاخص قدرت نسبی و عبور آن از آستانه ۵۰، این شاخص به نواحی اشباع خرید نزدیک شده است. در چرخه قبلی، RSI سه بار (خطوط عمودی سبز رنگ در نمودار زیر) به ناحیه اشباع خرید وارد شد که پس از هر بار ۱۰۵ تا ۳۴۰٪ افزایش یافت؛ بنابراین ممکن است با ورود این شاخص به محدوده اشباع خرید، دوباره شاهد جهش قیمت اتریوم باشیم.

نزدیک‌ترین مقاومت در روند فعلی در حوالی ۳٬۴۰۰ دلار قرار دارد که ۵۵٪ بالاتر از قیمت فعلی است. در حال حاضر، قیمت اتریوم با بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود ۱۰۵٪ فاصله دارد.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

در سمت دیگر اما اگر قیمت اتریوم حمایت ۲٬۰۰۰ دلاری خود را از دست بدهد، پیش‌بینی صعودی فاقد اعتبار می‌شود و می‌تواند با ۲۵٪ ریزش، قیمت را تا خط روند صعودی در حوالی ۱٬۶۵۰ دلار کاهش دهد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا