اخبار خارجی

نسل جدید صرافی غیرمتمرکز؛ صرافی تورچین (Thorchain) راه اندازی شد

روز موعود راه‌اندازی صرافی غیر متمرکز (DEX) میان زنجیره‌ای تورچین (Thorchain) فرا رسید. این صرافی اولین نوع از صرافی‌هایی است که معاملات و سواپ توکن‌ها بین شبکه‌های مختلف را بدون نیاز به فناوری پل زدن (Bridge)، دارایی های سنتتیک و توکن‌های Wrapped شده فراهم آورده است.

این امکانات به وسیله توکن RUNE فراهم آمده است که خود این توکن نیز در پی انتشار این خبر به رکورد جدیدی دست پیدا کرده است.

صرافی غیرمتمرکز تورچین بر اساس مکانیسم اجماع Tendermint کار می‌کند. در ابتدا امکان ترید و سواپ کردن ارزهای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش و توکن صرافی بایننس BNB وجود خواهد داشت. در آینده سایر بلاکچین‌ها و توکن‌های بومی آنها نیز پشتیبانی می‌شود. درواقع زمانیکه بلاکچین‌ها به شبکه بین زنجیره‌ای تورچین با نام chaosnet متصل شوند، توکن‌های آنها نیز پشتیبانی خواهند شد.

برای مثال زمانیکه قصد دارید ETH را به BNB تبدیل کنید، مبادله از طریق توکن RUNE انجام خواهد شد. این توکن به عنوان واسطه عمل خواهد کرد و امکان تبدیل ارزهای مختلف در بلاکچین‌های متنوع را بدون نیاز به پل زدن و یا توکن‌های Wrapped شده فراهم می‌آورد.

صرافی غیر متمرکز تورچین با حذف رابطه‌های دیگر مانند wBTC صنعت دیفای را متحول خواهد کرد. ویژگی کاربرهای مالی تورسواپ توسط تیم توسعه BEPSwap از پروتکل بایننس اسمارت چین مهیا شده است. همچنین یک کیف پول بومی با نام Asgard X تدارک دیده شده است. این کیف پول به صورت مستقیم با محیط چند زنجیره‌ای در تعامل خواهد بود و قادر خواهد بود توکن‌های بلاکچین‌های مختلف را نگهداری کند.

تورچین (Thorchain) به مدت سه سال است که در حال توسعه است و راه‌اندازی آن می‌تواند پیشرفت‌های زیادی برای صنعت صرافی‌های غیر متمرکز به همراه داشته باشد.

توکن RUNE رکورد زد

همانطور که انتظار می‌رفت مومنتوم عظیم صرافی غیر متمرکز تورچین قیمت توکن RUNE را تا سقف جدیدی افزایش داد. بر اساس اطلاعات سایت Coingecko قیمت این توکن تا ۱۲.۶۶ دلار بالا رفته است و در زمان نگارش این خبر با قیمت ۱۲.۰۲ دلار معامله می‌شود.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ ارزش توکن RUNE بیش از ۹۵۰٪ افزایش داشته است. تعداد عرضه کل این توکن ۵۰۰ میلیون است.هم‌اکنون ارزش بازار RUNE معادل ۲.۸۵۰ میلیارد دلار است و در رتبه ۴۷ لیست Coinmarketcap قرار دارد.

اریک وورهیس مدیر عامل شیپ‌شیفت روز گذشته در توییتی عنوان کرد که راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره‌ای بومی زمینه‌های جدیدی را در صنعت ارزهای دیجیتال به وجودمی‌آورد. او گفت:

تورچین (Thorchain) از هیچ پل و هیچ توکن معادلی (Wrapped) استفاده نمی‌کند. برای اولین بار در تاریخ توکن‌های بومی در سرتاسر بلاکچین‌ها به شیوه‌ای غیرمتمرکز مبادله می‌شوند.

راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز تورچین

تیم توسعه صرافی غیر متمرکز تورچین روز سه شنبه ۱۳ آپریل در کلاب هاوس به همراه فعالان صنعت ارزهای دیجیتال این راه‌اندازی را جشن می‌گیرند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا