اخبار خارجی

روسیه به دنبال ابزاری برای ردیابی بیت کوین، دش و مونرو

یک ناظر مالی در روسیه در حال توسعه ابزارهای تحلیل جدید ارز دیجیتال است تا رمزارزهای بزرگ مثل بیت کوین و کوین‌های حریم خصوصی را ردیابی کند. طبق گزارشات، سرویس نظارت مالی دولت فدرال روسیه که سرویس دولتی مبارزه با پولشویی و تروریسم مالی است در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک پلتفرم تحلیلی برای ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال از طریق هوش مصنوعی (AI) است.

طبق گزارش خبرگزاری محلی RBC روسیه در ۱۰ آگوست،‌ بلاکچین شفاف، سیستم جدیدی است که برای ردیابی انتقالات دارایی‌های مالی دیجیتال طراحی شده و فراهم کنندگان سرویس‌های ارزهای دیجیتال را شناسایی می‌کند و با فعالیت‌های غیرقانونی مالی مربوط به دارایی‌های دیجیتال مبارزه می‌کند.

براساس این گزارش، سیستم جدید قادر است تا حدودی ناشناس بودن معاملات کوین‌های با ارزشی مانند امنی (OMNI)،‌ اتر (ETH) و بیت کوین (BTC) و همچنین ارزهای حریم خصوصی مانند دش (DASH) و مونرو (XMR)‌ را کاهش بدهد.

همانطور که گزارش شد، این تنظیم کننده قوانین مالی،‌ نمونه اولیه سیستم خود را برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر با موفقیت راه اندازی کرده است. طبق گزارشات یک موسسه تحقیقاتی مهم روسی در توسعه این سیستم همکاری داشته است.

ممنوعیت پرداخت ارز دیجیتال در روسیه

بنا بر گزارش‌ها، این پروژه تاکنون توسط منابع خارج از بودجه دولتی تأمین مالی شده است اما به بودجه اضافی نیاز دارد. براساس داده‌های اولیه، بلاکچین شفاف روسیه از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ نیازمند دریافت حدود ۷۶۰ میلیون روبل (۱۰.۳ میلیون دلار) بودجه دولت فدرال است. طبق شنیده‌ها، مشتریان هدف این پلتفرم جدید،‌ مؤسسات بزرگ مالی مانند بانک مرکزی روسیه هستند.

این خبر درست کمی بعد از اعلام رسمی تصویب لایحه‌ی دارایی‌های مالی دیجیتال بود که قانونی مهم در مورد ارزهای دیجیتال محسوب می‌شد. این قانون جدید که قرار است در ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجرا برسد، استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را به عنوان روش پرداخت ممنوع اعلام می‌کند. در اوایل ماه اوت، قانون گذاران روسیه اصلاحات جدیدی را در قانون “درمورد سیستم پرداخت ملی” به تصویب رساندند که ممنوعیت سپرده گذاری به صورت ناشناس در کیف پول‌های اصلی آنلاین مانند Yandex ، WebMoney ، PayPal و Kiwi را اعلام کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا