اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

قانون جدید دولت روسیه؛ امکان خرید کالا با رمز ارزها و بیت کوین وجود ندارد

دولت روسیه لایحه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، رمر ارزها نظیر بیت کوین به رسمیت شناخته می‌شوند، اما این لایحه خرید توسط رمز ارزها را امکان‌پذیر نمی‌سازد.

در این لایحه، رمز ارزها به عنوان مجموعه‌ای از اطلاعات الکترونیکی قابل قبول به عنوان ابزارهای پرداختی و به رسمیت شناخته شده‌‌اند. اما در ادامه گفته شده است که از رمز ارزها نمی‌توان برای پرداخت هزینه کالاها یا خدمات استفاده کرد.

در ماه می، در لایحه‌های پیش نویس بیان شده بود که خریداران رمز ارز نظیر بیت کوین در معرض جریمه‌های سنگین یا تا ۷ سال زندان خواهند بود.

در یکی از لایحه‌ها بیان شده بود که صدور رمز ارز در روسیه ممنوع خواهد بود و کسانی که رمز ارز در اختیار دارند باید به مقامات اطلاع داده و نحوه کسب آنها را توضیح دهند.

اما نسخه تصویب شده این قانون به سختگیری گذشته نیست. در این قانون بیان شده است کسانی که دارای بیت کوین یا اتریوم هستند صرفا نمی‌توانند از آنها برای خرید استفاده کنند، هرچند قانون به دارندگان رمز ارز، حق خرید و ذخیره رمز ارز به عنوان سرمایه را تحت شرایط خاص داده است. این قانون بیان می‌کند: تملک رمز ارز و خرید و انتقال آن توسط مجراهای قانونی فقط در صورتی بلامانع است که اعلام شود.

قیمت ارز دیجیتال - بیت کوین

 

طبق گزارشات، صدور، خرید، فروش و ثبت رمز ارزها در چارچوب سیستم‌های اطلاعاتی مشخص امکان‌پذیر است و سیستم‌ها و اپراتورهای آنها باید مطابق با قوانین مرتبط با ثبت بانک مرکزی روسیه باشند.

در ادامه این گزارش آمده است که بانک مرکزی روسیه در قانونگذاری رمز ارزها نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در این گزارش آمده است: بانک مرکزی حق این را دارد تا دسترسی به رمز ارزها را فقط به سرمایه‌گذاران واجد شرایط امکان پذیر سازد.

رمز ارزها مدت‌ها است که موضوعی سردرگم کننده در روسیه است و هیچگونه چارچوب قانونی ندارد، هرچند ولادیمیر پوتین رییس جمهور این کشور گفته بود که رمز ارزها همانند آهنربایی برای فعالیت‌های غیرقانونی است.

همانند بسیاری از کشورهای سراسر جهان، بانک مرکزی روسیه نیز مخالفت‌های خود با داشتن رمز ارز بانک مرکزی را بیان کرده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا