اخبار خارجی

بازاری سبز برای رمز ارزها؛ افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۹۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین از محدوده نوسان قبلی خود عبور کرد و به بالاتر از ۹۵۰۰ دلار افزایش یافت، اما آیا بالاتر از این سطح مقاومتی مهم باقی خواهد ماند؟

طی چند ساعت گذشته، قیمت بیت کوین روند بدون تغییر خود را شکست و مقطع کوتاهی به بالاتر از سطح قیمت ۹۵۰۰ دلار رسید. این نوسان قیمت پس از افزایش اندک در حجم معاملات رخ داد و معامله‌کنندگان منتظر این خواهند بود که آیا بیت کوین می‌تواند سطح ۹۵۰۰ دلار را حفظ کند و به دنبال دستیابی به قیمت ۹۷۷۵ دلار باشد یا خیر.

شاید این نوسان قیمت کاملا دلیل تکنیکال داشته باشد، زیرا قیمت بیت کوین از اوایل ماه ژوئن در محدوده فشرده‌ای قرار داشت، یا شاید احساس سرمایه‌گذاران با خبرهای اخیر تغییر کرده است.

نمودار قیمت هفتگی رمز ارز های بازار
نمودار قیمت هفتگی رمز ارز های بازار

اوایل امروز، کوین تلگراف گزارش داد که دفتر کنترل ارز آمریکا (OCC) به بانک‌های فدرال آمریکا مجوز داده است تا بتوانند به مشتریان خود، خدمات تصدی رمز ارزها را ارائه دهند.

این خبر، یک قدم مثبت بوده است زیرا بعضی از باورهای غلط و موانع موجود در خرید و ذخیره‌سازی رمز ارزها را از بین می‌برد و سرمایه‌گذاران رمز ارزها سرانجام خواهند توانست دارایی‌های خود را در همان بانکی نگهداری کنند که حساب‌های پس‌انداز و کارگزاری آنها را دربردارد.

خبر اخیر از جانب اتحادیه اروپا در خصوص فعال کردن ۸۵۷ میلیارد یورو محرک اقتصادی و پیش‌بینی از اقدام مشابه فدرال رزرو با ۱ الی ۲ تریلیون دلار محرک اقتصادی می‌تواند باعث تشدید باور سرمایه‌گذاران درباره این موضوع شود که تا زمانی که فدرال رزرو پول چاپ می‌کند، کالاها افزایش خواهند یافت و بیت کوین نیز به زودی به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

در رابطه با محرک‌های اقتصادی جدید، تایلر وینکلووس موسس و مدیرعامل صرافی جمینای گفت:

فدرال رزرو آماده کردن شرایط برای روند صعودی بیت کوین را ادامه می‌دهد.

چاپ پول توسط بانک مرکزی به روند صعودی بازار رمز ارزها ادامه می‌دهد

در بازارهای سنتی، نقره هفته را با افزایش قیمت چشمگیری آغاز کرد و توانست الگوی فنجان و دسته خوبی را در بازه زمانی روزانه شکل دهد و در حال حاضر این دارایی نسبت به اول هفته شاهد افزایش قیمت ۱۹.۲۵ درصدی است.

طلا نیز روند صعودی خود را ادامه داد و امروز به رکورد قیمت ۱۸۷۴ دلار در هر اونس رسید. از زمان سقوط بازار در اواسط ماه آوریل به دلیل شیوع ویروس کرونا تاکنون، قیمت طلا ۲۹ درصد افزایش یافته است.

شاخص S&P 500 و داو جونز نیز هر روز مقداری افزایش داشته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند من فدرال رزرو و بانک‌های مرکزی سراسر جهان، محرک‌های اقتصادی خود را اجرا کنند.

همانطور که اشاره شد، فارغ از نقطه ضعف‌هایی که تحلیلگران در اقتصاد شناسایی و بیان کرده‌اند، سیاست های انبساطی پولی مشخصا اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارها را افزایش داده است.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

اکنون که قیمت بیت کوین توانسته است به بالاتر از ۹۵۰۰ دلار برسد، سرمایه‌گذاران منتظر این هستند که آیا بیت کوین به قیمت بالاتر از ۹۷۷۵ دلار دست خواهد یافت یا خیر.

با افزایش قیمت بیت کوین در ابتدای هفته جاری، آلتکوین ها نیز با افزایش قیمت متوسط مواجه شدند.

اتر، XRP و لایت کوین به ترتیب ۷.۶۹ ، ۲.۰۲ و ۲.۵۱ درصد افزایش قیمت داشته اند.

طبق اطلاعات کوین مارکت کپ، ارزش کلی بازار رمز ارزها ۲۸۴.۷ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین ۶۱.۷ درصد است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا