اخبار عمومی

سم بنکمن فرید در هر ۷ اتهام کلاهبرداری مجرم شناخته شد

هیئت ژوری دادگاه سم بنکمن فرید (SBF)، پس از حدود چهار ساعت بحث و بررسی، او را در هر ۷ مورد اتهام کلاهبرداری مجرم اعلام کرد. با این اتفاق، مدیرعامل سابق صرافی FTX احتمالا به حداکثر ۱۱۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

به نقل از کوین تلگراف، بنکمن فرید به انجام دو فقره کلاهبرداری الکترونیکی، دو فقره توطئه برای کلاهبرداری الکترونیکی، یک فقره کلاهبرداری اوراق بهادار، یک فقره توطئه کلاهبرداری کالا (Commodity) و یک فقره توطئه برای پولشویی مجرم شناخته شده است.

حکم نهایی دادگاه در تاریخ ۲۸ مارچ سال ۲۰۲۴ (۹ فروردین ۱۴۰۳) توسط لوییس کاپلان (Lewis Kaplan)، قاضی ناحیه نیویورک اعلام خواهد شد. اگرچه دادستان‌های دولتی نیز تاکنون از زندانی شدن بنکمن فرید خبر داده‌اند، اما در نهایت حرف آخر را قاضی کاپلان در رابطه با این پرونده خواهد زد.

اتهامات بنکمن فرید هرکدام حداکثر بین ۵ تا ۲۰ سال حبس دارد و کلاهبرداری الکترونیکی، توطئه برای کلاهبرداری الکترونیکی و توطئه برای پولشویی حداکثر ۲۰ سال حبس به همراه دارند.

دیمین ویلیامز (Damian Williams)، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک در کنفرانس مطبوعاتی پس از دادگاه خاطرنشان کرد جنایات بنکمن فرید برای تبدیل وی به پادشاه ارزهای دیجیتال صورت گرفته و او یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های مالی در تاریخ آمریکا را انجام داده است.

مارک کوهن (Mark Cohen)، وکیل مدیرعامل سابق صرافی FTX در بیانیه‌ای گفت:

ما به تصمیم هیئت ژوری احترام می‌گذاریم؛ اما از این نتیجه نتیجه بسیار ناراضی هستیم. آقای بنکمن فرید بر بی‌گناهی خود پافشاری می‌کند و به مبارزه شدید با اتهاماتی که به او وارد شده است، ادامه خواهد داد.

توییت سم بنکمن فرید
منبع: X

دیگر مدیران کلیدی صرافی FTX از جمله کارولین الیسون (Caroline Ellison)، مدیرعامل سابق شرکت آلامدا ریسرچ، گری وانگ (Gary Wang)، یکی از بنیانگذاران FTX و نیشاد سینگ (Nishad Singh)، مدیر بخش مهندسی این صرافی همگی به اتهامات خود اعتراف و برای شهادت دادن علیه بنکمن فرید در دادگاه پنج‌هفته‌ای او با دولت همکاری کردند.

بنکمن فرید در جلسات اخیر مدعی بود در تمام اتهامات وارده بی‌گناه است و سعی داشت موضع خود را تا آخرین جلسه نیز حفظ کند. وی همچنین مدعی بود ورشکستگی صرافی FTX در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ یکی از معدود اشتباهات بزرگ او بوده است. علاوه بر این، وی انجام تخلفات در ارتباط شرکت آلامدا ریسرچ و صرافی FTX را انکار کرد و اظهار داشت هیچ نقشی در تصمیمات کلیدی نداشته است.

بنکمن فرید مدعی بود وانگ با ایجاد قابلیتی به شرکت آلامدا ریسرچ اجازه داده پولی را که در حقیقت وجود نداشته است، در صرافی FTX معامله کند. علاوه بر این، وی خاطر نشان کرد از اینکه چه اتفاقی برای میلیاردها دلار سرمایه آلامدا ریسرچ افتاده است، کاملا مطمئن نیست.

وی همچنین الیسون را به بی‌توجهی به مدیریت ریسک متهم کرد و خاطرنشان کرد دریافت وام ۸ میلیارد دلاری کلاهبرداری از مشتریان FTX به شمار نمی‌رود؛ بلکه در عوض می‌توان آن را به منزله قرض گرفتن از یک صرافی قلمداد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا