اخبار خارجی

رویداد آلفا متاورس سندباکس پس از ۴ سال توسعه به زودی آغاز می‌شود

با اعلام برگزاری رویداد به شدت مورد انتظار بازی و کسب درآمد (play to earn) توسط شرکت سندباکس، قیمت توکن SAND به رکورد جدیدی دست یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دارایی مجازی آنومیکا برندز (Anomica Brands) و شرکت گیمینگ سندباکس (The Sandbox) برای اولین بار، از طریق رویداد آلفای P2E، بخش جدیدی در متاورس خود برای گیمرها افتتاح کرده‌اند.

اما فقط تعداد معدودی از گیمرهای خوش شانس شانس تجربه کامل این رویداد را خواهند داشت.

دنیای گیمینگ مجازی سندباکس به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق مدل P2E از حضور و صرف کردن وقت خود، درآمد کسب کنند. گیمرها می‌توانند زمین بخرند و توکن‌های NFT در بازی ایجاد کنند و با انجام دادن تسک‌های مختلف، توکن SAND کسب کنند. گیمرها هم‌چنین می‌توانند توکن‌های خود را سهام گذاری کنند.

طبق اعلان روز چهارشنبه شرکت سندباکس، این رویداد در ساعت ۱۳ (۱۶:۳۰ به وقت ایران) در تاریخ ۲۹ نوامبر (۸ آذر) آغاز خواهد شد و تا ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) ادامه می‌یابد. گروهی از ۵۰۰۰ کاربر، این شانس را دارند تا با صرف وقت در ۱۸ تجربه مختلف که توسط تیم سندباکس توسعه یافته است، ۱۰۰۰ توکن SAND و ۳ توکن NFT انحصاری کسب کنند.

این ۳ توکن NFT انحصاری فقط طی این رویداد در دسترس خواهند بود. این توکن‌ها شامل دروازه به سبک قرون وسطایی، یک اژدهای آبی و سیاه و یک شمشیر بلند است که همگی در متاورس سندباکس قابل استفاده هستند.

۳ توکن NFT انحصاری - شرکت سندباکس - رویداد آلفای P2E
۳ توکن NFT انحصاری

مجوز ورود آلفا (Alpha Pass) یک بلیت NFT است که دسترسی کامل به این رویداد را برای ۵۰۰۰ کاربر فراهم می‌کند. هزار بلیت برای دارندگان زمین سندباکس است. ۲۲۵۰ بلیت دیگر از طریق رقابت‌های اجتماعی روزانه طی یک دوره سه هفته‌ای به دارندگان حساب سندباکس اهدا خواهد شد. این بلیت‌های طلایی در بازار ثانویه اوپن‌سی در تاریخ ۲۹ نوامبر الی ۱۹ دسامبر برای فروش وجود خواهند داشت.

گیمرهایی که مجوز ورود نداشته باشند می‌توانند به ۳ مورد از رویدادها و آلفا هاب (Alpha Hub) دسترسی داشته باشند اما برای پاداش‌های P2E واجد شرایط نخواهند بود. آلفا هاب یک حالت گیمینگ چند نفره است که شامل طیف وسیعی از مکان‌ها و ماجراجویی‌ها است.

۳ راه برای کسب مجوز ورود آلفا وجود دارد. صاحبان زمین‌ها در سندباکس می‌توانند با مراجعه به سایت Sandbox از چند طریق شانس خود را برای کسب مجوز ورود آلفا امتحان کنند. راه دوم برای تمام کاربرانی است که حساب کاربری سندباکس داشته باشند. آنها می‌توانند در مسابقات شبکه‌های اجتماعی این رویداد شرکت کنند و شانس خود را برای کسب یکی از ۷۵۰ مجوز ورود در هر هفته را امتحان کنند. راه سوم خرید این مجوزها در بازار اوپن سی است. البته به یاد داشته باشید تنها در صورتی این مجوزها را می‌توانید پیدا کنید که بازیکن دیگری قصد فروش آنها را داشته باشد. همچنین بعد از ۱۹ دسامبر به دلیل آنکه این رویداد پایان می‌یابد از خرید مجوزها خودداری کنید زیرا دیگر امکان کسب پاداش‌های آلفا وجود نخواهد داشت.

طبق اطلاعات بازار NFT اوپن‌سی، کف قیمت توکن‌های NFT سندباکس تقریبا ۱.۰۱۹ اتر یا ۴،۲۸۴ دلار است. کل حجم معاملات نیز از اواخر سال ۲۰۱۹ تاکنون تقریبا ۳۹،۷۰۰ اتر معادل با ۱۶۵.۳ میلیون دلار بوده است.

یات سیو (Yat Siu) هم‌بنیانگذار و رییس آنیموکا برندز در خصوص کاربران جدیدی که در صدد ورود به این بازی مجازی هستند گفته است که کاربران باید وقت کافی بگذارند تا به دقت به تجربه سندباکس بپردازند. وی افزود:

من به افرادی که می‌خواهند این بازی را تجربه کنند توصیه می‌کنم که مکان‌های مختلف بروند، آنها را تجربه کنند، به جامعه پلتفرم دیسکورد ملحق شوند و با آنها گفتگو کنند. قبل از خرید زمین به دقت درباره آن اطلاعات کسب کنید، زیرا همانند خرید املاک در دنیای واقعی است. منظورم این است که نمی‌توانید بالای شهر نیویورک پرواز کنید و بگویید آن زمین یا خانه را می‌خرم.

در ابتدای ماه جاری، سندباکس دوره جذب سرمایه را با کسب ۹۳ میلیون دلار پایان داد. این شرکت بیان کرده است که این پروژه چهار سال در دست توسعه قرار داشته است و در چندین مرحله در متاورس عرضه خواهد شد. سرمایه جذب‌شده به مقیاس‌پذیری سندباکس از طریق توسعه بازی‌های جدید و تجربه زنده و دستیابی به شراکت‌‌های بیشتر با برندهای معروف اختصاص خواهد یافت.

طبق اطلاعات کوین‌گکو، قیمت SAND اوایل روز پنجشنبه به رکورد ۳.۸۸ دلار دست یافت. توکن SAND در سال ۲۰۲۱ به رشد چشمگیری دست یافته و طی ۱۲ ماه گذشته ۱۰،۰۹۵% افزایش قیمت داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا