اخبار بیت کویناخبار عمومی

ساتوشی ناکاموتو تولدت مبارک!

همانطور که اکثر مردم می دانند ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است البته همه می دانند که این نام مستعار است. طبق اطلاعاتی که ساتوشی در گذشته از خود به جای گذاشته است به نظر می رسد دیروز تولد او بود. اگرچه تمام اطلاعات در مورد ساتوشی ناکاموتو نمادین است و به نظر می رسد این تاریخ تولد نیز همینطور باشد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

هم ساتوشی و هم ناکاموتو دو اسم رایج در ژاپن است و هر دوی آنها می تواند هم به عنوان نام و هم نام خانوادگی استفاده شوند. طبق پست تراست نودز، صرفا اسم ساتوشی ناکاموتو نماد آن است که موسس و خالق بیت کوین، همه ما می‌باشیم. با این حال، نمی توان نادیده گرفت که ایجاد پول از نظر فنی غیر قانونی است، بنابراین ایجاد بیت کوین یا هر آلتکوین که پس آن به وجود آمد نیز مستثنی نیستند.

این روزها ارزهای رمزنگاری شده تنها مفهومی شناخته شده می باشند. اما احتمال دارد که ناکاموتو در دسامبر ۲۰۱۰ پس از آنکه ویکی لیکس (Wikileaks) تصمیم گرفت بیت کوین را معرفی کند، عصبی و نگران شده باشد. ویکی لیکس یک سازمان غیر انتفاعی بین المللی است که اطلاعات مخفی، نشت اخبار و رسانه های طبقه بندی شده توسط منابع ناشناس را منتشر می کند. در آن زمان خطر جدی از طرف دولت وجود داشت تا اقدامات قانونی را پیش بگیرد. در آن زمان مقاومت های زیادی علیه جنگ با عراق وجود داشت به طوری که بسیاری از مردم از گروه ناشناس LulZec استفاده کردند تا خشم و مخالفت های خود را به طور صلح آمیز بیان کنند.

آن زمان نظام پولی و بانکی در حال فروپاشی بود، کشورها در حال ورشکستگی بودند و اقتصادهای جهانی در حال تلاش برای نجات بودند. دولت ها هیچ‌گونه مخالفتی را برنمی‌تابیدند و هرکس که با ایده روبراه بودن اوضاع مخالفت می‌کرد را ساکت و ناپدید می‌کرد. در سال ۲۰۱۱ حتی بیان شد که بیت کوین از بین رفته است، در حالی که اکنون می‌دانیم اینگونه نیست.

تا سال ۲۰۱۳، دانشجویان، افراد متولد دهه های آخر قرن بیستم و سایر افراد باهوش حوزه فناوری، بیت کوین را احیا کردند اما هویت ناکاموتو مخفی ماند. برخی مردم تصور کردند که وی مرده است و برخی حتی به این موضوع شک داشتند که آیا او اصلا وجود دارد. براساس چیزی که عموم مردم در مورد ناکاموتو می دانند در واقع امروز تولد وی نیست و او احتمالا در ۴۰ سالگی به سر نمی برد. چندین خبرگزاری پیشنهاد کردند که به هنگام خلق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو یک دانشجو بود و وی در حال حاضر در ۳۰ سالگی خود به سر می برد.

پنجم آوریل هم چنان مهم است. در چنین روزی در سال ۱۹۷۵، بخش اجرایی دولت آمریکا طبق یک حکم تمام طلاها را مصادره کرد و به جز چند استثنا، نگهداری آن را غیرقانونی کرد. در همین روز و در سال ۱۹۹۳، این حکم لغو شد. این تاریخ از سالگرد از دست دادن چیزی متعلق به مردم به سالگرد کسب آزادی تبدیل شد. شاید به همین دلیل است که ساتوشی ناکاموتو این روز را به عنوان تولد خود برگزیده است.

بیت کوین به عنوان راهکاری برای فروپاشی بازار ایجاد شد که نیاز به آن به شدت احساس می‌شد. بیت کوین امید و نوآوری را به ارمغان آورد هرچند بحث های بسیار زیادی پیرامون آن وجود داشت.

منبع
bitcoinexchangeguide

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا