اخبار عمومی

سناریو تکراری برای فاش شدن هویت ساتوشی ناکاموتو؛ ادعای جدید دیگر

طبق گزارش CCN، ساتوشی ناکاموتو واقعی قول داده است تا چند روز آینده هویت خود را به عنوان خالق واقعی بیت کوین فاش کند.

ساتوشی ناکاموتو واقعی مدعی است که او در حال حاضر ۹۸۰ هزار بیت کوین دارد. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین ارزش دارایی وی ۱۰ میلیارد دلار می باشد.

شرکت بلاکچینی با نام Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings وعده داده است که ساتوشی ناکاموتو واقعی پس از یک دهه ناشناس ماندن سکوت خود را خواهد شکست. وی قول داده است که اسرار خود را طی سه مرحله فاش کند و اولین موعد تاریخ ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) ساعت ۴ بعدظهر بر اساس منطقه زمان شرقی خواهد بود.

Ivy McLemore سخنگوی ساتوشی ناکاموتو واقعی به CCN گفت که در ۳ بخش صحبت خواهد شد و واقعیت مشخص می شود.

برنامه های تعیین شده برای احیای انتقالی بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو واقعی وعده داده است که هویت اسرار آمیز خود را در وبسایت خود فاش کند که شامل موارد زیر می باشد:

  • اسم واقعی او
  • چرا تا به حال هیچ یک از ۹۸۰ هزار بیت کوین خود را انتقال نداده است
  • کشور واقعی او
  • سوابق تحصیلی و حرفه ای
  • برنامه او برای رنسانس بیت کوین (یعنی تولد دوباره بیت کوین)

ناکاموتو بیان کرد که وی همچنین در مورد نقش اصلی سایفر و رمزنگاری برای ایجاد بیت کوین توضیح خواهد داد. وی ادعا کرد که دلیل خاصی وجود دارد که او خواسته در تاریخ ۱۸ آگوست هویت خود را فاش کند. وی همچنین بیان کرد که او در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۰۹ دامنه Bitcoin.org را ثبت کرده است.

ناکاموتو بیان کرد که قسمت دوم پرده برداری از هویت او برای تاریخ ۱۹ آگوست تاریخ ۴ بعدظهر برنامه ریزی شده است و بخش سوم یا همان آخر در تاریخ ۲۰ آگوست ساعت ۴ بعدظهر می باشد.

ساتوشی ادعا کرد که در بخش سوم وی از پروژه ای به نام Tabula Rasa رونمایی خواهد کرد که چشم انداز واقعی او برای تولد دوباره تحول گرا بیت کوین می باشد.

دعوی دادگاه ۱۰ میلیون دلاری کریگ رایت همچنان ادامه دارد

در این بین، فرد دیگری که خود را ساتوشی می‌داند (کریگ رایت کارآفرین استرالیایی کریپتو) هفته جاری که قاضی فدرال تقاضای وی را مبنی بر بخشش شکایت ۱۰ میلیارد دلاری دیو کلیمن رد کرد با ضربه دیگری مواجه شد.

طبق گزارش CCN، بث بلوم (Beth Bloom) قاضی فدرال ایالت فلوریدا گفت رایت نتوانسته است به دادگاه اثبات کند که دادگاه نمی‌تواند در این پرونده نظر دهد.

در دادخواست سال ۲۰۱۸ کریگ رایت، برادر دیو کلیمن مدعی شد که دیو و رایت ۱.۱ میلیون بیت کوین با یکدیگر استخراج کرده اند. وی همچنین مدعی شد که رایت هیچوقت آن ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین را با دیو کلیمن تقسیم نکرده است.

در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار با این موارد مواجه شده ایم که عده زیادی مدعی شده اند خالق بیت کوین می باشند و قول داده اند که هویت خود را فاش کنند اما در نهایت یک پروژه جدید با تیم جدیدی بوده اند که هیچ ارتباطی به خالق این ارز دیجیتال برتر نداشته اند. حال اینکه ساتوشی ناکاموتو واقعی هویت خود را فاش می کند یا خیر مشخص نیست. اما در واقع باید گفت اینکه ساتوشی ناکاموتو چه کسی است به حال جامعه ارزهای دیجیتال فرقی نمی کند زیرا او دنیایی جدیدی را به مردم معرفی کرد که حال پیشرفت و توسعه آن مهم تر از هر چیزی است.

منبع
ccn

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا