اخبار اتریوم

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موضع مایکل سیلر؛ تایید ETF اسپات اتر به نفع بیت کوین است

مایکل سیلر (Michael Saylor)، بنیان‌گذار مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، دیدگاه خود را در رابطه با صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتر تغییر داده و معتقد است که تایید آن توسط SEC، خبر مثبتی برای بیت کوین نیز هست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سیلر در مصاحبه‌ای با پیتر مک کورمک (Peter McCormack)، در قسمت مربوط به ۲۵ می (۵ خرداد) از پادکست «What Bitcoin Did»، دیدگاه‌های خود را بیان کرد.

تغییر موضع سیلر در رابطه با ETF اسپات اتر

سیلر در مصاحبه خود با پیتر مک‌کورمک بیان کرد:

آیا این برای بیت کوین خوب است؟ بله، به نظر من به نفع بیت‌کوین هم است. در واقع، به نظرم ممکن است برای بیت‌کوین بهتر هم باشد، چرا که با حمایت کل صنعت کریپتو، قدرت سیاسی بیشتری داریم.

مایکل سیلر در پادکستWhat Bitcoin Did  - منبع: What Bitcoin Did
مایکل سیلر در پادکستWhat Bitcoin Did – منبع: What Bitcoin Did

سیلر در رابط با خبر تایید شدن ۸ مورد ETF اسپات اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۲۳ می (۳ خرداد) تاکید کرد که این ETFها به عنوان یک لایه دیگری از خط دفاعی برای بیت کوین عمل می‌کنند.

علاوه بر این، سیلر بیان کرد که این پیشرفت قانون‌گذاری، احتمالا پذیرش نهادی ارزهای دیجیتال را تسریع می‌کند. وی اظهار داشت که سرمایه‌گذارانی که قبلاً مردد بودند، اکنون کریپتو را به عنوان یک دسته‌دارایی قانونی می‌شناسند و بر این اساس بخشی از سرمایه خود را به آن تخصیص خواهند داد. با وجود تنوع در ارزهای دیجیتال، سیلر پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین همچنان بر اکثریت تخصیص سرمایه سازمانی، با توجه به جایگاه آن در صدر جدول، تسلط خواهد داشت:

وی در این باره گفت:

من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران بزرگ خواهند گفت که اکنون یک طبقه دارایی کریپتو وجود دارد، شاید ما ۵ یا ۱۰٪ از سرمایه خود را به کلاس دارایی‌های کریپتو اختصاص دهیم، اما بیت‌کوین ۶۰ یا ۷۰٪ آن را به خود اختصاص خواهد داد.

این کارآفرین تغییر موضع خود را در مورد ETFهای اسپات اتریوم اذعان داشت و به شک قبلی خود در مورد تأیید SEC اشاره کرد. چند هفته قبل، سیلر بیت کوین را به عنوان تنها دارایی ثبت شده پیش‌بینی کرده بود که در قالب ETF اسپات توسط مؤسسات سنتی وال استریت ارائه می‌شود.

وی پیش از این معتقد بود که SEC در نهایت اتریوم را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی خواهد کرد و ETF آن تصویب نخواهد شد. او در مورد سولانا، BNB، کاردانو و ریپل هم نظر مشابهی داشته است.

موضع جدید سیلر در جامعه ارزهای دیجیتال بی‌توجه نمانده است و باعث گمانه‌زنی‌ها و اظهارنظرهایی در مورد اقدامات احتمالی آینده و استراتژی‌های این سرمایه‌گذار است. حتی برخی احتمالاتی در مورد خرید ETH از سوی سیلر را مطرح کرده‌اند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا