اخبار داخلی

هشدار: وعده پرداخت سود با واریز رمزارز به کیف پول اتمیک کلاهبرداری است

کلاهبرداران در فضای رمزارز با وعده پرداخت سود از طریق واریز رمزارزها مانند تتر (USDT) به کیف پول‌هایی مانند اتمیک و تراست ولت، سرمایه کاربران را به سرقت می‌برند. اخیرا در گروه‌های تلگرامی و در چت‌های خصوصی اینستاگرام پیشنهاداتی از این قبیل به کاربران ارائه می‌شود.

بر اساس گزارش‌هایی که کاربران میهن بلاکچین ارائه کرده‌اند، کلاهبرداران با جعل هویت و ارائه آی‌دی‌هایی مشابه به پشتیبان‌های پلتفرم‌ها نظیر اتمیک ولت، تراست ولت، یا سایر کیف پول‌ها و پلتفرم‌های رمزارز به کاربران پیام داده و به آنها پیشنهاد می‌دهند با نصب بدافزارهایی، مقداری سرمایه خود را ارسال کرده تا از سود سپرده‌گذاری (جعلی) بهره‌مند شوند. این جعل هویت به پلتفرم‌ها محدود نمی‌شود و برخی خود را ادمین کانال یا گروه میهن بلاکچین، یا سایر گروه‌های کریپتویی در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌کنند.

تصاویر زیر نمونه‌هایی از کلاهبرداری ها است که با جلب اعتماد کاربر و وعده دریافت سود، او را به دانلود بدافزارها، کیف پول‌های جعلی، استفاده از بات‌های جعلی تلگرام و … دعوت می‌کنند. شخص کلاهبردار ممکن است از نام جعلی مشابه نام ادمین‌های کانال استفاده کند یا از عناوینی مانند پشتیبان کیف پول‌ها یا پلتفرم‌های دیگر استفاده کند. همواره به یاد داشته باشید اطلاعات شخصی و عبارات بازیابی کیف پول خود را در اختیار کسی قرار ندهید و روی هیچ لینکی کلیک نکنید. لازم به ذکر است آی دی نشان داده شده در تصاویر زیر که به عنوان پشتیبان اتمیک ولت یا پلتفرم‌های دیگر مانند viabtc معرفی شده‌اند جعلی هستند.

همچنین توجه داشته باشید پشتیبان‌های صرافی‌ها و پلتفرم‌های معتبر با کاربران ارتباط برقرار نمی‌کنند و از آنها درخواست ارائه عبارات بازیابی و ارسال پول را ندارند. حتی اگر پشتیبان صرافی یا پلتفرمی از شما تقاضای چنین اقدامی داشت به هیچ وجه اعتماد نکنید و اطلاعات خود را در اختیار این افراد قرار ندهید.

کلاهبرداری با وعده دریافت سود در اتمیک ولت

کلاهبرداری با وعده دریافت سود در اتمیک ولت

اتمیک یا تراست ولت یا لجر هر کدام یک کیف پول هستند و تنها وظیفه آنها این است که موجودی کاربران را به آنها نمایش دهند و درخواست‌های تراکنش‌های آنها را به شبکه‌ها ارسال کنند. پس هیچ کیف پولی نمی‌تواند به کاربر سود دهد. هر وعده‌ای از پرداخت سود در کیف پول‌های رمز ارز کلاهبرداری است.

برای دانلود و نصب کیف پول‌ها از لینک‌های ارسال شده در چت‌های خصوصی و استفاده از QR کدهای دیگران بپرهیزید و حتما از سایت رسمی کیف پول‌ها نسبت به دریافت آن اقدام کنید. در فضای مالی کلاهبرداران زیادی وجود دارد بنابراین نباید به هرکسی اعتماد کرد. اسکن هیچگونه QR کدی توصیه نمی‌شود.

کیف پول‌ها امکان استفاده از برنامه‌های غیر متمرکز را در بخش Dapp ها فراهم می‌کنند. به این صورت که در درون ولت، با اتصال کیف پول به برنامه غیرمتمرکز، امکان بهره‌مندی از خدمات آن برنامه فراهم می‌شود. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید می‌توانید آموزش‌های لازم را در بخش «آموزش کیف پول» و «سیستم‌های کسب درآمد» دنبال کنید. توجه داشته باشید که دپ‌های معرفی شده در کیف پول‌ها نیز ممکن است کلاهبرداری یا قلابی باشد، بنابراین از اعتماد به برنامه‌های معرفی شده در هر فضایی خوددداری کنید و از دپ‌ها معتبر استفاده کنید. همواره توجه داشته باشید URL برنامه‌ها را با آدرس اصلی آنها مطابقت دهید و از ارتباط گرفتن با سایت‌های مشابه خودداری کنید.

در گروه تلگرام میهن بلاکچین، یا سایر کانال‌های رسمی میهن بلاکچین هیچ کدام از ادمین‌ها به شما پیغام شخصی نخواهند داد و از شما عبارات بازیابی یا اطلاعات شخصی شما را دریافت نمی‌کنند. سلب مسئولیت: در صورتی که عبارات بازیابی کیف پول خود را در اختبار کسی قرار دهید میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال زیان شما ندارد. همچنین اگر با موارد مشابهی از کمپین‌های کلاهبرداری و سوء استفاده از نام و لوگو میهن بلاکچین در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برخورد کردید، لطفا از طریق ارتباط مستقیم با پشتیبانی میهن بلاکچین در تلگرام به ما اطلاع دهید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا