اخبار عمومی

چالش SEC در استخدام کارشناس کریپتو؛ داوطلبان حاضر به فروش ارزهای دیجیتال خود نیستند

بر اساس گزارش جدید دفتر بازرسی کل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، این نهاد رگولاتوری برای استخدام کارشناسان کریپتو با چالش مواجه شده است. ظاهرا متقاضیان این فرصت شغلی حاضر نیستند برای همکاری با کمیسیون بورس ارزهای دیجیتال خود را به فروش برسانند.

به نقل از د بلاک، دفتر بازرس کل کمیسیون بورس و اوراق بهادار که نظارت بر این نهاد تنظیم کننده مالی را بر عهده دارد، می‌گوید این آژانس برای استخدام کارشناسان ارز دیجیتال با مشکل مواجه است؛ چرا که این افراد حاضر نیستند به ازای به دست آوردن این شغل، دارایی‌های دیجیتال خود را بفروشند. این دفتر در گزارشی ۲۵ صفحه‌ای در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) اعلام کرد علیرغم شرایط اعلام شده از سوی کمیسیون بورس برای این فرصت شغلی مبنی بر فروش دارایی‌های دیجیتال، داوطلبان حاضر به فروش دارایی‌های خود نیستند.

در این گزارش آمده است:

بسیاری از افراد واجد شرایط دارایی دیجیتال دارند که بنا بر تشخیص دفتر اخلاق، آن‌ها را از کار بر موضوعات خاص مرتبط با کریپتو منع می‌کند. به گفته مقامات کمیسیون بورس، این ممنوعیت چالش‌هایی را در استخدام کارشناسان ارز دیجیتال ایجاد کرده است؛ چرا که این افراد اغلب تمایلی برای فروش دارایی‌های خود ندارند.

کمیسیون بورس آمریکا در حال حاضر درگیر پرونده‌های حقوقی مختلفی با برخی از صرافی‌های بزرگ از جمله کوین بیس و بایننس است.

این گزارش همچنین جزییات مدیریت و چالش‌های کمیسیون بورس آمریکا را شرح می‌دهد. علاوه بر این، در کنار هوش مصنوعی، نام کریپتو به عنوان یک صنعت «نوظهور» که چالش‌های ویژه‌ای را برای قانون‌گذاران ایجاد کرده آورده شده است.

در این گزارش آمده است:

توانایی کمیسیون بورس برای فعالیت به عنوان یک قانون‌گذار تاثیرگذار، مستلزم نظارت مستمر بر محیط بازار و در صورت لزوم، تعدیل و نوسازی قوانین، مقررات، ابزارها و فعالیت‌های نظارتی خود است. SEC رشد سریع دارایی‌های دیجیتال را به عنوان یکی از چندین «ریسک تکاملی» قلمداد می‌کند.

در این گزارش، دفتر بارزسی کمیسیون بورس با اشاره به احکام اخیر دادگاه از جمله پرونده ریپل، خاطرنشان کرد هنوز هیچ قانون قضایی مشخصی برای صنعت کریپتو وضع نشده و در وضعیت کنونی، حتی قضات یک ناحیه ممکن است در مورد مسائل یکسان، تصمیم‌های متناقضی بگیرند.

در این گزارش آمده است:

ممکن است سال‌ها طول بکشد تا قانون در این زمینه به حدی برسد که نتایج به صورت منطقی قابل پیش‌بینی باشند. وضعیت کنونی و عدم قطعیت فعلی ممکن است بر تصمیمات و اولویت‌های اجرایی SEC تاثیر بگذارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا