اخبار اتریوم

تعویق دوباره اعلام نتیجه ETFهای اتریوم؛ سرنوشت ETF اسپات اتریوم چه خواهد شد؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام نتیجه درخواست راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم دو شرکت هش دکس (Hashdex) و آرک توئنتی وان شرز (ARK 21Shares) را به ماه می موکول کرد. در همین حال تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند کمیسیون بورس در نهایت با این درخواست‌ها مخالفت کند.

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس اطلاعیه کمیسیون بورس، این آژانس تکلیف درخواست ETF اسپات شرکت آرک توئنتی وان شرز را در تاریخ ۲۴ می (۴ خرداد ۱۴۰۳) و تکلیف درخواست هش دکس را ۶ روز بعد در تاریخ ۳۰ می (۱۰ خرداد ۱۴۰۳) مشخص خواهد کرد.

در اطلاعیه کمیسیون بورس آمده است:

کمیسیون بورس تشخیص داده که مدت زمان طولانی‌تری را به تصمیم‌گیری در مورد تایید یا رد تغییر قانون پیشنهادی اختصاص دهد تا زمان کافی برای این مسئله وجود داشته باشد.

سرنوشت ETFهای اسپات اتریوم چه خواهد شد؟

در حال حاضر هشت درخواست مختلف راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم توسط شرکت‌های بزرگی مثل بلک راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity) و گری اسکیل (Grayscale) روی میز کمیسیون بورس آمریکا قرار دارد. با این حال، تحلیلگران معتقدند احتمال بسیار پایینی برای تایید این درخواست‌ها وجود دارد.

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ ساعاتی پیش در توییتی مدعی شد به دلیل عدم تعامل بین کمیسیون بورس و شرکت‌های درخواست‌دهنده ETF اسپات اتریوم، نسبت به سرنوشت این صندوق‌ها نگران است.

سیفارت در این رابطه نوشته است:

نگرش خوشبینانه من در مورد ETFهای اسپات اتریوم نسبت به ماه‌های اخیر تغییر کرده است. ما اکنون معتقدیم این درخواست‌ها در نهایت در تاریخ ۲۳ می (۳ خرداد ۱۴۰۳) برای این دور رد خواهند شد. کمیسیون بورس برخلاف ETFهای اسپات بیت کوین، در این دور تعامل زیادی با شرکت‌های متقاضی ETF اسپات اتریوم نداشته است.

توییت جیمز سیفارت
منبع: X

پیش‌بینی ناامیدکننده سیفارت در حالی مطرح می‌شود که هفته گذشته، اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، دیگر تحلیلگر بلومبرگ احتمال تایید ETFهای اسپات اتریوم در ماه می را از ۵۰٪ به ۳۵٪ کاهش داد. بالکوناس با اشاره به سکوت تامل برانگیز کمیسیون بورس خاطرنشان کرد پروسه تایید ETF اسپات برای اتریوم کاملا برخلاف روندی است که برای بیت کوین طی شده است.

به نظر می‌رسد دید عموم نیز به تایید ETFهای اسپات اتریوم در ماه می منفی شده باشد. در حال حاضر، شانس تایید این ETFها تا پایان ماه می در پلتفرم پالی مارکت (Polymarket) به ۳۲٪ کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه ژانویه، فعالان بازار کریپتو ۷۷٪ احتمال می‌دادند با این درخواست‌ها موافقت شود.

احتمال تایید یا رد ETF اسپات اتریوم تا پایان ماه می - منبع: Polymarket
احتمال تایید یا رد ETF اسپات اتریوم تا پایان ماه می – منبع: Polymarket

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا