اخبار آلتکوین

ماجرای ایمیل داخلی کارکنان SEC در خصوص اوراق بهادار نبودن ریپل چیست؟

یک کارشناس حقوقی به تازگی ایمیلی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منتشر کرده است که در آن ذکر شده ارز دیجیتال ریپل مولفه‌های یک اوراق بهادار را ندارد و از این‌رو XRP اوراق بهادار نیست.

به گزارش یوتودی، ایمیل‌های داخلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نشان می‌دهد که دلایل منطقی وجود دارد که توکن XRP، ارز دیجیتال بحث‌برانگیز شبکه ریپل (Ripple)، تمام الزامات تست هاوی (Howey Test) را برآورده نمی‌کند، و بنابراین ممکن است به عنوان یک اوراق بهادار طبقه‌بندی نشود.

این اطلاعات توسط کارشناس حقوقی مشهوری به اسم جان دیتون (John Deaton) فاش شده که به استنادات ریپل به ایمیل‌های SEC در پاورقی‌های اسناد آن اشاره کرده است.

ایمیل کمیسیون بورس و اوراق بهادار در خصوص ریپل
منبع: کوین گپ

دیتون از اینکه چرا تیم حقوقی ریپل پیامدهای احتمالی این ایمیل‌ها را چندان جدی نگرفته‌اند، تعجب کرده است.

طبق ایمیل‌های SEC، دلایل منطقی وجود دارد که بر مبنای آن، ظاهرا توکن XRP تمام فاکتورهای تست هاوی را برآورده نمی‌کند.

این موضوع برای دیتون بسیار غافلگیرکننده بود. او در گذشته اعلام کرده بود که علی‌رغم بررسی هزاران صفحه از اسناد حقوقی ریپل، جزئیات مربوط به پاورقی‌ها را نادیده گرفته است.

ایمیل مذکور در پاورقی جمله‌ای قرار داده شده که درمورد تحلیل‌های ارسال‌شده توسط شرکت‌‌کنندگان مستقل بازار به SEC بوده و احتمالا به همین خاطر نادیده گرفته شده است. این تحلیل‌ها استناد به ایمیل مذکور را از مرکز توجه‌ دور کرده‌اند.

دیتون درمورد اینکه چرا وکلای ریپل بابت اظهارات یک کارمند ارشد SEC اقدامی انجام نداده‌اند، فرضیه جالبی را مطرح کرده است؛ او حدس می‌زند که این نقل قول ممکن است بیانیه مستقیم یکی از مقامات SEC نباشد و احتمالاً یکی از کارمندان SEC در ایمیل خود با بیل هینمن (از مقامات سابق SEC)، به تحلیل شخص دیگری در مورد ریپل اشاره کرده باشد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا