اخبار اتریوم

تصمیم‌ SEC درباره ETF اسپات اتریوم غافلگیرکننده خواهد بود

علیرغم کاهش انتظارات ‌تحلیلگران و جامعه ارزهای دیجیتال برای تایید صندوق‌های ‌قابل معامله در بورس ‌(ETF) اسپات اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، برخی بر این باورند که احتمال وقوع نتایج غیرمنتظره وجود دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، متیو هایلند (Matthew Hyland)، تریدر حوزه کریپتو در پستی مورخ ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت) به دنبال‌کنندگان خود در X گفت:

اگر SEC برخلاف انتظارات این صندوق را تایید کند، بسیاری از افراد غافلگیر می‌شوند.

او در ادامه گفت که مردم انتظار رد شدن این صندوق‌ها را دارند:

اگر ۹۰٪ از مردم معتقدند که ETF اتریوم رد می‌شود و بیشتر آنها فکر می‌کنند این اتفاق باعث سقوط بازار کریپتو خواهد شد، پس چه کسی واقعا اترهای خود را می‌فروشد؟

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، احتمال تایید ETF اتریوم را ۳۵٪ اعلام کرده است. اما بر اساس داده‌های Polymarket، پلتفرم پیش‌بینی ارزهای دیجیتال مستقر در نیویورک، تخمین‌ جامعه ارزهای دیجیتال برای تایید این صندوق‌ها به مرز ۷٪ نزدیک‌ شده است.

دیوید هان (David Han)، تحلیلگر بخش تحقیقات نهادی صرافی کوین‌بیس (Coinbase) معتقد است که «احتمال وقوع اتفاقات غیرمنتظره وجود دارد».

هان در گزارش چشم‌انداز ماهانه کوین‌بیس که در تاریخ ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت) منتشر شد، گفت:

ما معتقدیم که شانس تایید این صندوق نزدیک به ۳۰ تا ۴۰٪ است.

هان در ادامه توضیحات خود گفت:

از آنجایی که ارز دیجیتال در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر به موضوع برجسته‌تری برای رای‌دهندگان تبدیل می‌شود، SEC احتمالا بر موضع خود برای رد درخواست‌ها پافشاری نمی‌کند.

وی افزود:

با توجه به اینکه رمزارزها به عنوان یک موضوع مورد بحث در انتخابات پیش‌رو تبدیل شده‌اند، ما نسبت به اعمال فشار سیاسی توسط SEC برای رد این صندوق‌ها اطمینان کمتری داریم.

هان در ادامه گفت که حتی اگر درخواست‌های VanEck و ARK Invest تا ضرب‌الاجل اولیه ۲۳ می (۳ خرداد) رد شوند، احتمال تغییر این تصمیم با یک شکایت قضایی بالاست.

منبع
کوین‌تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا