اخبار اتریوم

خبرنگار فاکس بیزنس: کمیسیون بورس سرسختانه با ETF اسپات اتریوم مخالف است

علیرغم تایید ETFهای اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یکی از خبرنگاران با اشاره به منابع آگاه مدعی شده این کمیسیون فعلا با درخواست‌های ETF اسپات اتریوم موافق نیست و قصد تایید آن‌ها را ندارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کریپتواسلیت، النور ترت (Eleanor Terrett)، خبرنگار فاکس بیزنس روز گذشته در شبکه اجتماعی X مدعی شد فعلا تایید ETFهای اسپات اتریوم انجام نخواهد شد.

وی در این رابطه گفت:

یکی دیگر از منابع من می‌گوید کمیسیون بورس در حال حاضر سرسختانه با ETF اتریوم مخالف است و مقاومت داخلی زیادی در برابر این درخواست‌ها وجود دارد.

البته ترت عنوان نکرد که منبع آگاه او یکی از اعضای SEC است یا در یکی از شرکت‌های متقاضی کار می‌کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد هستر پیرس (Hester Peirce)، یکی از کمیسیونرهای طرفدار رمزارزها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معتقد است این کمیسیون باید از یک فرآیند ساده‌تر برای تصمیم‌گیری در مورد ETFها استفاده کند. گنسلر پس از تایید ETFهای بیت کوین در بیانیه‌ای عنوان کرد این تصمیم تاحدی به خاطر پیروزی قانونی یکی از متقاضیان (شرکت گری اسکیل) در دادگاه رخ داده است. به گفته پیرس، تایید صندوق‌های قابل معامله بورسی به جای نهایی شدن از سر اجبار دادگاه باید یک روال بررسی منظم داشته باشد.

به گفته این خبرنگار در ماه‌های آینده با توجه به چگونگی واکنش کمیسیون بورس به فرم‌های S-1 پرونده‌های شرکت‌های متقاضی، موضع این آژانس به طور واضح‌تری مشخص خواهد شد. SEC معمولا در صورتی که بخواهد یک ETF را تایید کند، با مدیران شرکت‌‌های متقاضی جلسات متعددی برگزار کرده و اطلاعیه آن را منتشر خواهد کرد.

خوش‌بینی شرکت‌های متقاضی

علیرغم مقاومت کمیسیون بورس در برابر تایید ETFهای اسپات اتریوم، ترت می‌گوید مدیران شرکت‌های متقاضی نسبت به این اتفاق خوش‌بین هستند.

وی در این رابطه می‌گوید:

یکی از شرکت‌های متقاضی ETF اسپات اتریوم می‌گوید مطمئن است تایید و راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین SEC را به تایید صندوق‌های قابل معامله بورسی اسپات اتریوم مجبور خواهد کرد.

یکی دیگر از مدیران این شرکت‌ها معتقد است با توجه به تایید شدن ETFهای اسپات فیوچرز اتریوم توسط کمیسیون بورس و سابقه درخشان و نفوذ بلک راک که معمولا شرایط تایید را دیکته می‌کند، احتمالا تا پایان تابستان با یک ETF اسپات موافقت می‌شود.

وی مدعی است نظرات کمیسیون معاملات آتی کالا مبنی بر کالا بودن اتریوم و همچنین پیروزی ریپل در دادگاه علیه کمیسیون بورس، مانع از آن شده تا اتر یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود. با این حال، هنوز مشخص نیست این اتفاقات مستقیما بر تصمیم‌گیری SEC در ماه‌های آتی تاثیر بگذارد.

به هر حال، SEC باید یک دلیل خوب برای رد ETF اسپات اتر ارائه دهد. خوشبینی شرکت‌های متقاضی هم احتمالا به همین دلیل است.

دلیل اینکه ۱۰ سال طول کشید تا ETF بیت کوین تایید شود، فقط و فقط سیاست بود. SEC نه مطمئن بود و نه آماده بود که مطمئن شود تا زمانی که مدیران شرکت‌های مدیریت دارایی مطمئن و آماده شدند که این طبقه جدید دارایی جدید باید وارد عمل شود و اکنون نوبت اتریوم است.

در حال حاضر، پیش‌بینی‌های متفاوتی در مورد آینده ETFهای اسپات اتریوم مطرح شده است و نگرانی‌های زیادی در رابطه با تایید نقدینگی این صندوق‌ها وجود دارد. اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ معتقد است این صندوق‌ها به احتمال ۷۰٪ تا ماه می تایید خواهند شد. در سمت دیگر اما نیکولاس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، مدیر اجرایی بانک جی پی مورگان این احتمال را ۵۰٪ می‌داند.

در حال حاضر، هفت درخواست راه‌اندازی ETH اسپات اتریوم روی میز کمیسیون بورس وجود دارد و قرار است تکلیف پرونده شرکت ون‌اک در تاریخ ۲۳ می ۲۰۲۴ (۳ خرداد) مشخص شود. مهلت اعلام نتیجه درخواست بلک راک نیز در ماه آگوست است.

تاریخ‌های مقرر اعلام نتیجه درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم - منبع:‌Bloomberg Intelligence
تاریخ‌های مقرر اعلام نتیجه درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم – منبع:‌ Bloomberg Intelligence

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا