اخبار خارجی

کمیسیون SEC صرافی کوین بیس را تهدید به شکایت کرد

برایان آرمسترانگ مدیر عامل صرافی کوین بیس در توییتر خود نوشت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) این صرافی را تهدید کرده است که در صورت عرضه محصولات وام‌دهی، از این صرافی شکایت خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، صرافی رمزارز کوین‌بیس اعلام کرده است کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این صرافی را تهدید کرده است که از محصول عرضه نشده وام‌دهی کوین‌بیس شکایت خواهد کرد.

کوین‌بیس بیان کرده است که به مدت تقریبا ۶ ماه در خصوص برنامه مذکور با کمیسیون SEC مشورت کرده است. علیرغم این صحبت‌ها، کوین‌بیس بیان داشته است کمیسیون SEC، اخطار (Wells Notice) صادر کرده است.

شکایت کمیسیون SEC از صرافی کوین‌بیس

اعلان یا نامه اخطار (Wells Notice)، روش رسمی قانونگذار برای اعلام این موضوع است که علیه شرکت یا کارمندان آن شکایت خواهد کرد.

برنامه وام‌دهی Lend کوین‌بیس در صدد است تا در ازای وام دادن USDC به وام گیرندگان واجد شرایط، به تامین کنندگان وام ۴٪ سود سالانه اعطا کند.

کوین‌بیس اذعان داشت کمیسیون SEC توضیحی در خصوص برنامه Lend ارائه نداده است.

این صرافی عنوان داشت:

کمیسیون SEC به جای آنکه توضیحی ارائه دهد، اکنون گفته است که در صورت عرضه برنامه Lend از ما شکایت خواهند کرد.

برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین‌بیس روز سه‌شنبه در توییتر نوشت این صرافی با تمام درخواست‌های این قانونگذار شامل ارائه سوابق و شهادت از جانب کارمندان موافقت کرده است.

آرمسترانگ هم‌چنین عنوان داشت هیچ دلیلی برای این تهدید مطرح نشده است. وی دسته‌بندی محصول Lend به عنوان اوراق بهادار از جانب کمیسیون SEC را عجیب خواند و اعلام کرد چطور یک برنامه وام‌دهی می‌تواند اوراق بهادار باشد؟

طبق گفته‌های آرمسترانگ، کمیسیون SEC درخواست ملاقات وی در اوایل سال جاری را رد کرده است.

آرمسترانگ در این خصوص گفت:

کمیسیون SEC تنها قانونگذاری بود که درخواست ملاقات را رد کرد و گفت ما با هیچ شرکت رمز ارزی ملاقات نمی‌کنیم. این موضوع برای زمانی است که به اولین شرکت رمز ارز حاضر در بورس آمریکا تبدیل شدیم.

پاول گرول (Paul Grewel) مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس گفته است که این صرافی طی ۶ ماه به صورت مستمر در خصوص برنامه Lend با کمیسیون SEC در ارتباط بوده است.

وی اضافه کرد اگر این محصول عرضه شود، کمیسیون SEC از کوین‌بیس شکایت خواهد کرد. گرول افزود:

علیرغم آنکه کوین‌بیس هنوز Lend را به بازار عرضه نکرده و اطلاعاتی درباره آن منتشر نکرده است، کمیسیون SEC توضیحی در خصوص مشکل این محصول ارائه نداده است. بار دیگر از کمیسیون SEC درخواست کردیم که دلایل خود را به ما بگویند اما باز هم این درخواست را رد کرده‌اند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا