اخبار خارجی

کمیسیون SEC برخلاف کنگره آمریکا اختیار قانونی ممنوعیت رمزارزها را ندارد

یکی از نمایندگان مجلس آمریکا معتقد است کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در قبال رمزارزها، اصول و اقدامات استاندارد را نادیده گرفته است. در حالیکه رییس این کمیسیون اعلام کرده است قصد ممنوعیت رمز ارزها را ندارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأیید کرده است که این نهاد، اختیار قانونی یا قصدی برای ممنوعیت رمزارزها ندارد.

گنسلر طی پاسخ به سوالات در جلسه کمیته مجلس آمریکا در خصوص سرویس‌های مالی در تاریخ ۵ اکتبر تاکید کرده است که ممنوع ساختن رمزارزها در حیطه کاری و اختیارات کمیسیون SEC قرار ندارد و این وظیفه به عهده کنگره آمریکا است.

گنسلر در این خصوص گفت:

این موضوع درباره آن است که چگونه عرصه رمزارزها را وارد حوزه محافظت از سرمایه‌گذاران می‌کنیم. در این خصوص در حال همکاری با قانونگذاران بانکی و سایر قانونگذاران هستیم. هم‌چنین باید اطمینان حاصل کنیم که وزارت خزانه‌داری چگونه این عرصه را در قوانین ضدپولشویی و مالیاتی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید عرصه رمزارزها را وارد حوزه محافظت از سرمایه‌گذاران کنیم افزود:

بسیاری از این توکن‌ها مطابق استانداردهای یک قرارداد سرمایه‌گذاری یا یک اوراق بهادار نیستند.

گنسلر هم‌چنین به بی‌ثباتی مالی که استیبل کوین‌ها می‌توانند به وجود آورند به عنوان یک اولویت برای کمیسیون SEC اشاره کرد.

پاتریک مک‌هنری نماینده کارولینای شمالی در کنگره آمریکا طی جلسه مذکور، اقدامات و موضع کمیسیون SEC در قبال رمزارزها را هدف قرار داده و رییس این کمیسیون را متهم کرده است که او نتوانسته است مطابق با موضع بلندمدت این نهاد عمل کند.

وی خطاب به گنسلر گفت:

بعضی از اظهارنظرهای شما سوالاتی را در بازار به وجود آورده است و شرایط را غیرشفاف و نامشخص کرده است. به نظر می‌رسد سخنانی گفته‌اید که منجر به نوسان بازار شده است، با ارائه بیانیه‌های مختلف، قانونگذاری را نادیده گرفته‌اید و شرایط نامساعدی را برای سرمایه‌گذاران آمریکایی به وجود آورده‌اید.

گنسلر در پاسخ به این موضوع گفت که کمیسیون SEC از قوانین پیروی می‌کند.

مک‌هنری هم‌چنین به سخنان گنسلر در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد که در آن زمان، به انتقاد از قوانین گذشته کمیسیون SEC در خصوص دسته‌بندی بیت کوین و اتریوم به عنوان کالا پرداخته بود.

گنسلر در خصوص موضع کنونی خود در قبال این موضوع گفت:

من به هیچ رمزارز مشخصی اشاره نمی‌کنم اما به نظرم قوانین اوراق بهادار کاملا شفاف و مشخص است. اگر سرمایه جذب کنید و عموم سرمایه‌گذاران نیز از تلاش (سرمایه‌گذاری) سایر افراد انتظار کسب سود داشته باشند، این موضوع در چارچوب قوانین اوراق بهادار جای می‌گیرد.

این جلسه همان روزی برگزار شد که مک‌هنری، قانون شفافیت توکن‌های دیجیتال را ارائه داده است که به شدت از پروپوزال فوریه ۲۰۲۰ هستر پیرس، نماینده طرفدار رمزارزها استفاده کرده است.

طی این جلسه، مک‌هنری گنسلر را تحت فشار قرار داد که آیا زمان کافی برای بررسی دقیق پروپوزال پیرس گذاشته است یا خیر. هرچند گسنلر از پاسخ به این سوال که آیا پروپوزال پیرس را به دقت بررسی کرده است یا خیر، اجتناب کرد و گفت:

من و پیرس درباره نظرات او صحبت کردیم. به نظرم چالش شهروندان آمریکایی این است که اگر به این موضوع نظارت نکنیم و محافظت از سرمایه‌گذاران را نادیده بگیریم، عموم مردم آسیب خواهند دید.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، جروم پاول رییس فدرال رزرو اعلام کرد آمریکا تصمیم ندارد رمز ارزها را ممنوع اعلام کند. بر اساس اظهارات کنونی گری گنسلر، به نظر می‌رسد کمیسیون SEC نیز قصد ممنوع کردن رمز ارزها را ندارد. به نظر شما آیا کنگره آمریکا تصمیمی بر خلاف این دو نهاد اتخاذ می‌کند؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا