اخبار خارجی

مهاجرت به اتریوم ۲ در مراحل نهایی؛ طرح پیشنهادی فاز صفر Serenity ارائه شد

انتظار طولانی برای ارائه اتریوم ۲ سرانجام به قدم‌های نهایی رسید. اتریوم ۲ را می‌توان یکی از اتفاق‌های مهم در بازار ارزهای رمزنگاری شده دانست. مدت‌ها انتظار برای مهاجرت شبکه اتریوم به اتریوم ۲، به نظر می‌رسد به روزهای پایانی خود رسیده است.

دنی رایان ( Danny Ryan) یکی از توسعه‌دهندگان اصلی بنیاد اتریوم، امروز به صورت رسمی پروپوزال و طرح پیشنهادی را برای مهاجرت به اتریوم ۲ ارائه داد. استفاده از شبکه بلاک چین اتریوم از روش اثبات سهام یا PoS به عنوان الگوریتم اجماع جدید در این شبکه بلاکچین به جای الگوریتم اثبات کار یا PoW که از ابتدا از آن استفاده می‌کرده است، تغییر بزرگی در این شبکه خواهد بود.

اتریوم ۲ نقطه عطف شبکه بلاکچین اتریوم‌

اتریوم ۲

این طرح پیشنهادی توسط توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم ارائه شده است. این طرح پیشنهادی تحت عنوان فاز صفر Serenity یا Beacon Chain شناخته می‌شود که بخشی از تغییر الگوریتم اجماع این شبکه به روش الگوریتم اثبات سهام است. این فاز از مسیر توسعه شبکه اتریوم احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی و یا نهایتا در ابتدای سال آتی میلادی ارائه شود.

Beacon Chain به عبارتی نمایانگر شاردینگ در شبکه اتریوم است. این راهکار، روشی برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است. یکی از انتقادهای جدی به شبکه اتریوم، ایراد آن در موضوع مقیاس پذیری و مدیریت آن در زمان تراکم و شلوغی در این شبکه است. همانطور که در زمان توسعه پروژه‌های دیفای مشخص شد، کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم به شکل بسیار عجیبی افزایش یافت و به عبارتی این شبکه توان تحمل حجم بالای درخواست‌ها را نداشت. مسئله شاردینگ، برای رفع همین مشکل ارائه شده است. شاردینگ مشکل مقیاس‌پذیری را بدون تاثیر بر امنیت شبکه و وضعیت غیرمتمرکز بودن شبکه، مسئله مقیاس‌پذیری را حل می‌کند.

فاز صفر ذکر شده در این طرح پیشنهادی به معنی برداشتن اولین گام از مسیر رسیدن به اتریوم ۲ است. برای رسیدن به اتریوم ۲، چندین گام باید برداشته شود که فاز صفر، اولین گام است. گام‌های بعدی به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۲۱ میلادی برداشته شود. اتریوم ۲ به دنبال مجهز کردن این شبکه به ویژگی سادگی، تاب آوری، امنیت و تمرکززدایی خواهد بود.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا