مقالات عمومی

ردیابی پول هوشمند (اسمارت مانی)؛ نهنگ‌های کریپتو در هر اکوسیستم بلاکچین کدام آلت کوین‌ها را خریده‌اند؟

اکوسیستم‌های ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال تکامل هستند و برخی از توکن‌های آن‌ها مورد توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند. در این مقاله به توکن‌های پروژه‌های مهم اکوسیستم‌ها و فعالیت‌های آدرس‌های پول هوشمند (اسمارت مانی) در این اکوسیستم‌ها می‌پردازدیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در این مطلب از میهن بلاکچین، هدف این است که درس‌های ارزشمندی را از معامله‌گران موفق در اختیار خوانندگان قرار دهیم و در عین حال ابزارهای ردیابی آنچین به‌روز را برای بهبود تصمیم‌گیری استراتژیک معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه، می‌توانید مقاله ترید بر اساس روایت‌های بازار را مطالعه کنید.

اکوسیستم بیس؛ DEGEN

در ماه مارس، اکوسیستم بیس (Base) شیدایی میم‌کوین‌ها را شروع کرد تا از اکوسیستم سولانا پیشی بگیرد. در این دوره، یک آدرس پول هوشمند (0x2f7…70100) توکن‌های DEGEN را از ۸ فوریه تا ۲۵ مارس به صورت استراتژیک انباشت کرد که منجر به سود شناور ۱۲.۷ میلیون دلاری شد. این آدرس ۹۶۴.۱ توکن WETH را برای خرید ۳۲۳ میلیون توکن DEGEN با قیمت متوسط ​​۰.۰۰۹۵ دلار به ازای هر توکن سرمایه‌گذاری کرد. در اوج قیمتی، این آدرس سومین دارنده بزرگ DEGEN بود. با این حال، توکن‌های DEGEN فروخته شده‌اند. موجودی فعلی این کیف پول عمدتا شامل توکن‌های MAVIA به ارزش ۴۵۲٬۰۰۰ دلار است.

منبع: Mest.io
منبع: Mest.io

برای ردیابی دقیق، می‌توانید این آدرس را در Mest.io ردیابی کنید.

اکوسیستم بیس؛ BRETT

در ۳۰ می، یک معامله‌گر با تبدیل ۵۵۶ دلار به ۷.۴۸ میلیون دلار در سه ماه از طریق توکن‌های BRETT، به بازدهی خیره‌کننده ۱۳٬۴۵۳ برابری دست یافت. این آدرس تنها ۳۰ دقیقه پس از شروع مینت در ۲۴ فوریه، ۸۲.۶۶ میلیون توکن BRETT را با استفاده از ۰.۱۹ اتریوم (تقریباً ۵۵۶ دلار) خریداری کرد. تا ۳۰ می، پس از افزایش ۷۶٪ قیمت این توکن طی هفت روز، این معامله‌گر ۲۳.۴۵ میلیون توکن BRETT را به Gate.io واریز کرد و ۵۹.۲۱ میلیون توکن BRETT به ارزش ۴.۱۴ میلیون دلار باقی ماند. این آدرس که مشکوک به عضویت در تیم این پروژه است، مجموعاً ۱۰.۲۳ میلیون دلار سود به دست آورده است.

منبع: SpotOnChain
منبع: SpotOnChain

آدرس این معامله‌گر را می توان در SpotOnChain ردیابی کرد.

اکوسیستم TON؛ نات کوین

در ۳ ژوئن، قیمت نات‌کوین (NOT) طی یک هفته بیش از ۴۰۰٪ افزایش یافت. قبل از این افزایش، یک آدرس ۵۰٬۵۵۰ تون (حدود ۲۷۸٬۰۰۰ دلار) برای خرید ۴۶.۴ میلیارد wNOT سرمایه‌گذاری کرد که بعداً با ۴۶.۴ میلیون NOT سواپ شد. این حرکت منجر به سود شناور تقریبا ۸۶۲٬۰۰۰ دلاری شد. اخیرا این آدرس داراییٰ‌های NOT خود را فروخته و ۴۶.۴۲ میلیون NOT را به آدرس دیگری منتقل کرده است.

منبع: Tonviewer
منبع: Tonviewer

می‌توانید این آدرس را از طریق Tonviewer ردیابی کنید.

اکوسیستم سولانا؛ JUP

در ۱ فوریه، یک آدرس حرفه‌ای ۶.۶۴ میلیون USDC را برای خرید ۱۳.۳۴ میلیون توکن JUP با قیمت متوسط ​​۰.۴۹ دلار سرمایه‌گذاری کرد. سپس توکن‌ها در چهار آدرس جدید توزیع شدند. در زمان توزیع، این آدرس ۱.۸۱ میلیون دلار سود شناور داشت. دو آدرس از چهار آدرس از آن زمان تاکنون ۱.۰۸ میلیون توکن فروخته‌اند، در حالی که ۱۲.۳۶ میلیون توکن باقی مانده هنوز هولد می‌شوند که ارزش آن ۷.۸۱ میلیون دلار است.

منبع: GMGN.ai
منبع: GMGN.ai

آدرس این معامله‌گر را می‌توان در GMGN.ai ردیابی کرد.

اکوسیستم سولانا؛ WIF

یک معامله‌گر در ۳۰ نوامبر سال گذشته ۵.۱ میلیون توکن WIF را به قیمت ۱٬۷۴۹ دلار خریداری کرد که تا ۸ مارس به ۱۰.۹ میلیون دلار افزایش یافت. این معامله‌گر تلاش کرد تا با قیمت حداکثر در جوپیتر (Jupiter) بفروشد، اما در نهایت پس از ناموفق شدن سفارش، WIF را به کیف پول جدیدی منتقل کرد. هر دو آدرس مرتبط اکنون توکن‌های خود را فروخته‌اند.

منبع: Solscan
منبع: Solscan

آدرس‌های مذکور را می توان در Solscan و Solscan زیر نظر گرفت.

اکوسیستم سولانا؛ WEN

در ۲۷ ژانویه، یک معامله‌گر با معامله توکن‌های WEN بیش از ۱.۶ میلیون دلار در ۱۴ ساعت به دست آورد. این معامله‌گر در ابتدا ۱۲۵٬۵۰۰ توکن USDC را برای خرید ۲۰ میلیارد توکن WEN هزینه کرد و سپس ۱۲.۵ میلیارد WEN را به ۸۰۷٬۰۰۰ توکن USDC تبدیل کرد. این معامله‌گر ۷.۶ میلیارد WEN به ارزش ۹۴۱٬۰۰۰ دلار را نیز به طور کامل به فروش رساند.

منبع: Solscan
منبع: Solscan

این کیف پول را می‌توان در Solscan ردیابی کرد.

اکوسیستم اتریوم، ENA

در ۱۲ آوریل، یک نهنگ ۱۱.۱۷ میلیون ENA (به ارزش ۱۵.۹ میلیون دلار) را خریداری کرد و تبدیل به بزرگترین هولدر اتنا شد. این آدرس توکن‌های ENA را با قیمت متوسط ​​۱.۴۲ دلار از بایننس خریداری کرد که در نهایت به سود شناور ۴۲۵٬۰۰۰ دلار رسید. پس از فروش توکن‌های خود، این آدرس اکنون فقط ۴۹۰ دلار دارد. سود کل از ENA مقدار ۱.۰۸ میلیون دلار بود، اگرچه این آدرس ۲۱۸٬۰۰۰ دلار ضرر را نیز با سرمایه‌گذاری در MOG متحمل شد.

منبع: Mest.io
منبع: Mest.io

آدرس وی را می‌توان در Mest.io ردیابی کرد.

اکوسیستم اتریوم؛ LDO

بین اکتبر ۲۰۲۲ و می ۲۰۲۳، یک آدرس ۳۱.۷۶ میلیون توکن LDO را انباشت کرد. در ۱۴ می، این آدرس ۷ میلیون LDO (به ارزش ۱۳.۰۱ میلیون دلار) را به کوین‌بیس واریز کرد و به سود ۲.۱۷ میلیون دلاری دست یافت. این آدرس در نهایت ۷.۷۹ میلیون توکن را به یک آدرس جدید منتقل کرد و سپس موقعیت را با سود کل ۵.۴۷ میلیون دلار بست.

منبع: Mest.io
منبع: Mest.io

آدرس‌ها را می‌توان در Mest.io و Mest.io ردیابی کرد.

اکوسیستم آربیتروم؛ GMX

در ۶ ژوئن، یک نهنگ پس از افزایش قیمت GMX از ۳۶ دلار به ۴۴ دلار، ۸۴٬۵۰۰ توکن GMX (به ارزش ۳.۷ میلیون دلار) را از بایننس خارج کرد. این آدرس از آن زمان تاکنون این موقعیت را حفظ کرده است، اگرچه قیمت این توکن اکنون به حدود ۲۸.۶۵ دلار کاهش یافته است.

منبع: ScopeScan
منبع: ScopeScan

این آدرس را هم می‌توان در ScopeScan ردیابی کرد.

اکوسیستم آپتیمیزم؛ SNX

در ۲۸ فوریه، یک نهنگ ۱.۱۶ میلیون SNX (به ارزش ۴.۵۴ میلیون دلار) را به بایننس منتقل کرد. این نهنگ ۱.۱۱ میلیون SNX از بایننس با قیمت متوسط ​​۲.۲۶ دلار بین دسامبر ۲۰۲۲ تا می ۲۰۲۳ انباشت کرده بود و آنها را به ۳.۹ دلار برای سود تخمینی ۱.۹ میلیون دلاری منتقل کرد. این آدرس همچنان فعال و دارای ۱۰۸ استیبل کوین و آلتکوین از جمله sUSD و W، مجموعاً به ارزش حدودی ۸۴٬۰۰۰ دلار است.

منبع: Etherscan
منبع: Etherscan

کیف پول مذکور را می‌توان در Etherscan ردیابی کرد.

استراتژی‌های سود محور در بازار ارزهای دیجیتال

تجزیه و تحلیل این بازیگران توکن‌های اکوسیستم‌ها (Ecological token) نشان می‌دهد که آنها به جای تعهد بلندمدت به هر اکوسیستم یا پروژه خاص، با استراتژی‌های سودآور خاصی حرکت می‌کنند. این معامله‌گران چه در حین بحبوحه ریزش بازار فروش داشته باشند و چه در زمان خروج در اوج بازار، سیو سود سریع را در اولویت قرار می‌دهند. موفقیت آنها اغلب مستلزم هفته‌ها یا ماه‌ها موقعیت استراتژیک است، اما دانستن زمان سیو سود یک مهارت بسیار مهم است.

صنعت کریپتوکارنسی، علیرغم ظاهر غیرمتمرکز آن، به صورت یک جنگل تاریک عمل می‌کند. این نکته را هم به یاد داشته باشید برخی از آدرس‌های اسمارت مانی، معمولا پس از پایان سودآوری، آدرس‌های خود را کنار می‌گذارند که بر اهمیت امنیت و هوشیاری در برابر خطرات احتمالی مانند مسمومیت آنچین برای کپی رفتارها تاکید دارد.

هدف این مقاله، آشنا ساختن خوانندگان با عملیات و اکتشافات آنچین بود. امید است که کاربران میهن بلاکچین نیز بتوانند در آینده به جمع معامله‌گران موفق اسمارت‌مانی بپیوندند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا