تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL) و فانتوم (FTM)؛ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسان بازار همچنان ادامه دارد، اما پس از بازگشت قیمتی بیت کوین از سطح حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلار، بازار آلت کوین‌ها نیز جان گرفته و در نزدیکی مقاومت ناحیه نوسانی در حال معامله هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت اغلب آلت کوین‌ها به مقاومت‌های ناحیه نوسانی آنها نزدیک شده است و بازار نشانه‌های مثبتی از خود نشان می‌دهد. در این مطلب به تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) و فانتوم (FTM) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا در ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت) به بالای میانگین‌های متحرک رسید و گاوها در تلاش هستند تا برتری خود را حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

در ۱۷۶ دلار یک مقاومت ضعیف وجود دارد که امروز شکسته شد. خرس‌ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر آن و سپس ۱۶۲ دلار بکشانند تا یک اصلاح را شروع کنند. اگر قیمت سولانا از این سطح با قدرت به بالا برگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که گاوها سعی دارند سطح ۱۶۲ دلار را به حمایت تبدیل کنند. در چنین حالتی، احتمال یک رالی تا سطح ۱۸۵ دلار افزایش خواهد یافت.

اما اگر قیمت از سطح فعلی به پایین بازگردد و میانگین‌های متحرک روبه پایین شکسته شوند، این دید مثبت رد خواهد شد. در چنین سناریویی، لیکوییدیشن بالایی در پوزیشن‌های لانگ اتفاق خواهد افتاد و قیمت سولانا تا ۱۴۰ دلار می‌تواند کاهش پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته، قیمت سولانا روز گذشته از مقاومت بالاسری در ۱۷۶ دلار به پایین بازگشته و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ) رسیده است. با این وجود، قیمت سولانا امروز میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و مقاومت بالاسری ۱۷۶ دلار را رو به بالا شکست. اکنون گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را در بالای این سطح حفظ کرده و روند صعودی را ادامه دهند.

در صورتی که خرس‌ها بتوانند قیمت را دوباره به زیر ۱۷۶ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، سطح هدف بعدی ۱۶۲ دلار خواهد بود. یک حمایت ضعیف نیز در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ) وجود دارد که اگر شکسته شود، احتمال کاهش قیمت تا ۱۴۰ دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم (FTM)

فانتوم در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت)، توانست میانگین‌های متحرک و مقاومت ۰.۷۹ دلاری را رو به بالا بشکند که نشان‌دهنده بازیابی احتمالی قیمت است.

نمودار روزانه قیمت فانتوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت فانتوم – منبع: تریدینگ ویو

میانگین‌های متحرک در حال تشکیل یک تقاطع صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد منطقه مثبت شده است که نشان‌دهنده بازگشت گاوهای بازار است. با این وجود، احتمالا خرس‌ها بیکار نخواهند نشست و تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۰.۷۹ دلار برسانند. اما در صورتی که گاوها بتوانند این سطح را به حمایت تبدیل کنند، قیمت فانتوم می‌تواند تا ۱.۰۴ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر میانگین‌های متحرک رو به پایین شکسته شوند، نشان‌دهنده فعالیت بالای خرس‌ها در سطوح بالا خواهد بود. در چنین حالتی کاهش قیمت تا ۰.۶ دلار دور از ذهن نیست.

نمودار ۴ ساعته قیمت فانتوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت فانتوم – منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته، خرس‌ها در تلاش هستند یک اصلاح قیمت را شروع کنند، اما گاوها تلاش خواهند کرد میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را دوباره بازپس گیرند. در صورتی که این اتفاق بیافتد، انتظار می‌رود فانتوم مومنتوم صعودی گرفته و رالی خود به طرف مقاومت بالاسری ۱.۰۴ دلار را شروع کند.

اما اگر قیمت همچنان کاهش پیدا کند و در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها خواهد بود. در چنین سناریویی، سطح ۰.۷۹ دلار نیز ممکن است شکسته شود. این سطح برای گاوها مهم است؛ چرا که اگر شکسته شود، احتمالا باید بازیابی قیمت را در کوتاه مدت فراموش کنند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا