تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)، ریپل (XRP) و دوج کوین (DOGE)؛ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال با نام Zero IKA در حساب X خود به مقایسه روندهای فعلی با چرخه‌های گذشته بازار پرداخته و ‌نگرانی‌هایی در مورد «مردن» آلت‌ کوین‌ها مطرح کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، او گفت که در طول سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، دیفای، توکن‌های حاکمیتی و اوراکل‌ها روایت‌های اصلی بودند، در حالی که بیشتر آلت‌ کوین‌ها با مشکل مواجه شدند. در آن زمان نیز بسیاری در مورد پتانسیل یک آلت سیزن دیگر تردید داشتند، اما نسبت اتریوم به بیت کوین نشان داد که قدرت آلت کوین‌ها اغلب در نزدیکی پایان چرخه بازار افزایش می‌یابد.

آیا در شرایط فعلی هم همان سناریو تکرار خواهد شد؟ در این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت سولانا، ریپل و دوج کوین را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا چند روزی است که به داخل ‌کانال نزولی خود سقوط کرده است. سولانا در تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) از خط حمایت خود بازگشت، اما خرس‌ها رالی بازگشتی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۹ دلار) متوقف کردند.

نمودار روزانه سولانا. منبع: TradingView
نمودار روزانه سولانا. منبع: TradingView

خرس‌ها دوباره تلاش می‌کنند که قیمت را به زیر این حمایت کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، فشار فروش می‌تواند افزایش یابد و سولانا ممکن است به سمت حمایت بحرانی خود در ۱۱۶ دلار حرکت کند. گاوها احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع می‌کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی خود افزایش یابد و از کانال عبور کند، بدان معناست که اصلاح کوتاه‌مدت ممکن است به پایان رسیده باشد. سولانا سپس می‌تواند تا ۱۷۶ دلار و در نهایت ‌‌۱۸۹ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل طی چند روز گذشته در محدوده بزرگی بین ۰.۴۶ تا ۰.۵۷ دلار در نوسان بوده است. این امر نشان‌دهنده خرید گاوها در نزدیکی حمایت و فروش خرس‌ها نزدیک به مقاومت است.

نمودار روزانه ریپل. منبع: TradingView
نمودار روزانه ریپل. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک به سمت پایین شیب گرفته‌اند و RSI در قلمرو منفی حرکت می‌کند که نشان می‌دهد خرس‌ها بازار را تحت کنترل خود دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین‌ متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) کاهش یابد، احتمال ریزش به زیر ۰.۴۶ دلار افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق رخ دهد، ریپل می‌تواند تا حمایت خود در ۰.۴۱ دلار کاهش یابد.

اگر خریداران می‌خواهند که از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت ریپل را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۱ دلار) برسانند. ریپل در ادامه ممکن است به تدریج مسیر خود را به سمت مقاومت‌ ۰.۵۷ دلار آغاز کند.

‌تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در تلاش برای یافتن حمایتی در ۰.۱۳ دلار است، اما گاوها نتوانسته‌اند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار) برسانند.

نمودار روزانه دوج کوین. منبع: TradingView
نمودار روزانه دوج کوین. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، احتمال ریزش آن به ۰.۱۲ دلار افزایش می‌یابد. این ‌سطح مهمی برای دفاع گاوها محسوب می‌شود؛ چرا که اگر به سمت پایین شکسته شود، دوج کوین ممکن است به ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

در روند صعودی، شکست رو به بالای میانگین‌های متحرک و کلوز کندل روزانه در بالاتر از آن‌ها، ‌مسیر را برای یک رالی ‌تا ۰.۱۸ دلار باز می‌کند. خرس‌ها احتمالاً در این سطح دفاع خوبی خواهند داشت. اگر قیمت از ۰.۱۸ دلار کاهش یابد، معاملات رنج ممکن است مدت بیشتری ادامه یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا