اخبار خارجی

قیمت سولانا تا پایان سال می‌تواند به ۲۵۰ دلار برسد؟

داده‌های بازارهای مشتقه نشان می‌دهند که تقاضای سرمایه‌گذاران سازمانی برای SOL بسیار بالا رفته است و داده‌های درون زنجیره‌ای نیز حاکی از احتمال آغاز رالی صعودی سولانا به سمت رکورد ۲۵۰ دلاری هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، قیمت سولانا بار دیگر در نزدیکی بالاترین رکورد قیمتی خود قرار دارد؛ اما عوامل قوی بنیادی و رشد چشمگیر اکوسیستم امور مالی غیر متمرکز (DeFi) و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)، احتمالا باعث خواهند شد تا قیمت این آلتکوین پیش از پایان سال به ۲۵۰ دلار برسد.

نمودار قیمت سولانا نسبت به دلار

علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی احتمالا یکی از عوامل کلیدی پشت رشد ۴۹۰٪ سولانا از ماه آگوست (مرداد) است. به طور مثال، SOL در رتبه‌بندی ۱۰ صندوق شاخص رمز ارز Bitwise در رتبه چهارم قرار دارد که در مجموع یک ابزار ۱.۳ میلیارد دلاری قابل معامله در بازارهای غیر بورسی است.

DeFi توجهات را به سوی خود جلب می‌کند

۲ پروژه مالی برجسته غیرمتمرکز سولانا، برنامه‌های غیر‌متمرکزی هستند که از برنامه‌های داخلی کسب سود برخوردار هستند و هر کدام ارزش قفل شده‌ای (TVL) در حدود ۲ میلیارد دلار دارند.

Saber یک پروتکل بازارساز خودکار است که معاملات خود را بین جفت ارزهای پایدار (با ثبات) و دارایی‌های مصنوعی انجام می‌دهد و برای تامین‌کنندگان نقدینگی، سود و بازده به ارمغان می‌آورد. در همین حال ریدیوم ارائه‌دهنده یک صرافی غیر‌متمرکز، ییلد فارمینگ (کشت سود) و استخرهای نقدینگی است.

همانطور که اخیرا توسط کوین شیرز (CoinShares) گزارش شده است، اشتهای سرمایه‌گذاران سازمانی برای سولانا بیش از پیش افزایش یافته است؛ به طوری که در اواسط اکتبر (مهر) ورود هفتگی سرمایه به پلتفرم سولانا به ۱۲ میلیون دلار رسید. در همان هفته شعبه تایید شده صرافی FTX در ایالات متحده آمریکا پشتیبانی خود را از بلاکچین سولانا اعلام کرد و به کاربران خود اجازه داد تا توکن‌های NFT که مطابق با استاندارد توکن متاپلکس (Metaplex) هستند را معامله، سپرده‌گذاری یا برداشت کنند.

قراردادهای آتی تسویه نشده SOL رکورد زد

خبرهای مثبتی از بازارهای مشتقه سولانا منعکس می‌شود. میزان قراردادهای آتی تسویه نشده سولانا در نمودار زیر نشان داده شده است:

قراردادهای تسویه نشده آتی سولانا

این اندیکاتور در تاریخ ۲۵ اکتبر به رکورد بالای ۱.۸۶ میلیارد دلار رسید که ۱۲۳٪ رشد را در ۳۰ روز نشان می‌دهد. اگر بخواهیم سولانا را با کاردانو و پولکادات مقایسه کنیم، ADA و DOT هم اکنون در حدود ۹۰۰ میلیون دلار قرارداد آتی تسویه نشده دارند.

معامله‌گران باید بدانند که این اتفاق لزوما اتفاق مثبتی نیست؛ زیرا قراردادهای آتی به خریدار (خرید استقراضی) و فروشنده (فروش استقراضی) نیاز دارد. با این وجود، این علاقه فزاینده باعث می‌شود تا بازیگران بیشتری وارد میدان شوند.

عامل مثبت دیگری که وجود دارد این است که پروتکل‌های دیفای با وجود آسیب جدی ناشی از اختلال و قطعی ۱۷ ساعته شبکه سولانا که در تاریخ‌های ۱۴ و ۱۵ سپتامبر (۲۳ و ۲۴ شهریور) روی داد هنوز در حدود ۱۳.۵ میلیارد دلار دارایی قفل شده دارند که عدد فوق‌العاده‌ای است.

میزان کل ارزش قفل شده در سولانا

بنیاد سولانا اظهار داشت پس از اینکه Grape نسخه اولیه صرافی غیر‌متمرکز مبتنی بر شبکه سولانای خود را در پلتفرم ریدیوم راه اندازی کرد، ربات‌ها به شبکه هجوم آوردند و این اختلال به وجود آمد. این فعالیت، ظرفیت پردازش تراکنش‌ها را با ارسال ۴۰۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه تحت تاثیر قرار داد و رفع این مشکل به یک هارد فورک هماهنگ‌شده توسط اعتبارسنج‌های شبکه نیاز داشت.

سولانا تا پایان سال ۲۵۰ دلاری می‌شود

دادهای ورتکس (VORTEX) کوین تلگراف مارکت پرو تقریبا ۲۴ ساعت پیش از پامپ ۱۵٪ که منجر شد قیمت SOL به ۲۱۰ دلار برسد چشم اندازی صعودی را برای سولانا در تاریخ ۲۰ اکتبر نشان داده است.

امتیاز ورتکس مقایسه الگوریتمی شرایط فعلی و تاریخی بازار است که از ترکیب داده‌هایی مانند احساسات بازار، حجم معاملات، قیمت اخیر و فعالیت‌های توییتری بدست می‌آید.

داده‌های ورتکس سولانا

داده‌ها نشان می‌دهند که تعداد حساب‌های توییتری که اخیرا درباره سولانا صحبت کرده‌اند، رشد ۳۲٪ نسبت به میانگین ۳۰ روزه داشته‌اند. حجم توییت‌ها یکی از اجزای جمع‌آوری امتیاز توسط ورتکس است که در تاریخ ۲۰ اکتبر نشان از شرایط صعودی برای سولانا داشت.

تا زمانی که اکوسیستم سولانا گسترش پیدا می‌کند، این شبکه به عنوان یک راه حل مناسب برای برنامه‌های DeFi و NFT باقی می‌ماند چرا که آنها به دنبال تراکنش‌های سریع و ارزان هستند. هر دو اندیکاتور درون زنجیره‌ای و اندیکاتور مشتقه نشان می‌دهند که رسیدن سولانا به رکورد ۲۵۰ دلاری تا پایان سال دور از انتظار نیست.

به نظر شما آیا سولانا پتانسیل ۲۵۰ دلاری شدن را دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا