اخبار آلتکوین

احتمال ریزش قیمت سولانا به دنبال تشدید مشکلات شبکه؛ آیا قیمت SOL به ۱۳۷ دلار می‌رسد؟

قیمت سولانا در حال حاضر زیر ذره‌بین تحلیلگران قرار دارد و شاخص‌های مربوط به فعالیت شبکه آن و همچنین شاخص‌های تکنیکال، بحث‌های داغی را ایجاد کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

چالش‌های شبکه سولانا

به گزارش میهن بلاکچین، با افزایش معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز (دکس‌ها) شبکه سولانا و همچنین وضعیت چالش‌برانگیز شاخص‌های تکنیکال آن، این ارز دیجیتال در دوراهی مهمی قرار گرفته است.

با افزایش محبوبیت میم کوین‌های مبتنی بر شبکه سولانا‌ فعالیت این شبکه افزایش یافت، اما این اتفاق بدون عیب و چالش هم نبود. به عبارت دیگر در هفته‌های اخیر ازدحام و تراکنش‌های ناموفق سولانا‌، مخصوصا تراکنش‌های بدون رای آن (Non-vote transaction) به شدت افزایش یافت و مشکلات زیادی را برای کاربران و توسعه‌دهندگان به طور یکسان است.

این اتفاق باعث شد بسیاری از کاربران از شبکه سولانا‌ انتقاد کنند اما توسعه‌دهندگان زیادی این مشکلات را ناشی تقاضای بالای سولانا‌ دانستند و خاطرنشان کردند که چالش‌های مذکور قابل حل است.

حجم معاملات صرافی‌های مبتنی بر شبکه سولانا هم در ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) به رکورد ۸.۵ میلیون دلار رسید اما در ۴ آوریل (۱۶ فروردین) تا محدوده ۵.۶ میلیون دلار کاهش یافت. این سقوط احتمالا به خاطر محدودیت عملیاتی سولانا و ناامیدی کاربران رخ داده است.

تعداد تراکنش‌های شبکه سولانا در ۱۴ روز گذشته
تعداد تراکنش‌های شبکه سولانا در ۱۴ روز گذشته – منبع: Flipside

تحلیل تکنیکال قیمت SOL

در روزهای گذشته اخباری منتشر شد که نشان می‌داد صرافی FTX بیش از ۱.۸ میلیون دلار توکن SOL قفل‌شده خود را فروخته است. این مقدار توکن، تقریبا دو سوم از ذخایر سولانای FTX محسوب می‌شود و خریداران آن باید حدود ۴ سال منتظر بمانند تا بتوانند آن‌ها را به فروش برسانند.

شاخص حرکت جهت‌دار میانگین (ADX) نزولی است و در محدوده ۳۶ قرار دارد. این شاخص در روزهای گذشته از محدوده ۹ به محدوده ۳۶ رشد و بر فشار نزولی این ارز دیجیتال تاکید کرد.

شاخص ADX سولانا
شاخص ADX سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

قیمت سولانا در یک برهه حساس قرار دارد. الگوهایی مثل تقاطع مرگ (death cross)، کاهش معاملات دکس‌ها و شاخص ADX تصویر نزولی آن را تقویت می‌کند.

اگر روند نزولی SOL ادامه یابد، قیمت آن ممکن است دوباره حمایت ۱۶۷ دلاری خود را آزمایش کند. در صورت تداوم مشکلات عملیاتی و کاهش بیشتر اعتماد سرمایه‌گذاران، این ارز دیجیتال ممکن است تا محدودها ۱۳۷ دلار سقوط کند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت SOL – منبع: تریدینگ‌ویو

با این حال اگر سولانا بتواند این چالش‌ها را برطرف کند، فرصتی برای معکوس کردن شرایط خود دارد. در این صورت قیمت SOL می‌تواند به محدوده ۲۰۵ دلار و یا حتی ۲۱۰ دلار برسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا