اخبار خارجی

حساب اینستاگرام Vitalik.eth جعلی است

کاربری در شبکه اجتماعی ردیت هشدار داده است که یک حساب جعلی با نام ویتالیک بوترین در اینستاگرام با بیش از ۶۴۰٬۰۰۰ دنبال کننده به کلاهبرداری از کاربران مشغول شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، این کاربر در شبکه اجتماعی ردیت هشدار داده است که حساب جعلی ویتالیک بوترین در اینستاگرام توسط فرد یا افرادی که اداره می‌شود کاربران را به سمت کلاهبرداری‌های رمز ارزی هدایت می‌کند. به گفته این کاربر، ویتالیک بوترین هم‌بنیان‌گذار اتریوم، حساب رسمی در اینستاگرام ندارد و این کلاهبرداران با استفاده از نام کاربری Vitalik.eth فعالیت می‌کنند.

به علاوه اولین عکس منتشر شده در این حساب به سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد.

وی در ادامه توضیح داده است از آنجا که بوترین حساب رسمی اینستاگرام ندارد نمی‌توان این حساب جعلی را به عنوان جعل کننده گزارش داد. این در حالی است که حساب‌های مشابه زیادی با نام او فعالیت می‌کنند که می‌توان از میان آنها به buterin_official با بیش از ۵۷۰٬۰۰۰ دنبال‌کننده اشاره کرد.

حساب جعلی اینستاگرام به نام ویتالیک بوترین
حساب جعلی اینستاگرام به نام ویتالیک بوترین

این کاربر ردیت در ادامه توضیح داده است که کاربران با این تصور که صاحب این حساب شخص ویتالیک بوترین است، در قسمت پیام‌های خصوصی گرفتار کلاهبرداری‌هایی می‌شوند. آنها بعضا کلمات کلیدی خود را به این حساب ارسال می‌کنند یا با استفاده از لینک‌های ارسال شده به آنها، به دام بدافزارها می‌افتند.

حساب توییتر ۳ نهاد هندی به ایلان ماسک تغییر کرد

کمتر از یک ماه از هک حساب توییتر نخست وزیر هند می‌گذرد و اکنون حساب توییتر ۳ نهاد دیگر هندی هک شده است و نام آنها به ایلان ماسک تغییر پیدا کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در ای‌ام‌بی کریپتو، این حساب‌ها به تبلیغ ارزهای دیجیتال پرداخته‌اند و لینک‌های مخربی را با هدف کلاهبرداری از کاربران منتشر کرده‌اند. منابع این خبر گزارش داده‌اند که هک این حساب‌ها می‌تواند بر اساس از دست رفتن رمز ورود و یا استفاده صاحبان حساب‌ها از لینک‌های مخرب صورت گرفته باشد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا