اخبار خارجی

خرید ۱۷۰ میلیون دلار بیت کوین توسط شرکت اسکوئر؛ جک دورسی قصد عقب نشینی ندارد

جک دورسی مدیرعامل شرکت اسکوئر اکنون تقریبا ۳۳۱۸ بیت کوین در اختیار دارد. شرکت خدمات مالی اسکوئر اخیرا اعلام کرده است که به خرید بیت کوین های بیشتری پرداخته است.

این شرکت در بیانیه عمومی خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد اسکوئر تقریبا ۳۳۱۸ بیت کوین مجموعا به قیمت ۱۷۰ میلیون دلار خریداری کرده است. اسکوئر افزود:

خرید اخیر علاوه بر خرید ۵۰ میلیون دلار بیت کوین قبلی، تقریبا ۵ درصد کل سرمایه نقد، اوراق بهادار و موارد قابل نقدشدن شرکت اسکوئر را تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ تشکیل می‌دهد.

خرید بیت کوین

قیمت بیت کوین در هفته جاری کاهش چشمگیری داشته است و پس از آنکه به رکورد ۵۸,۰۰۰ دلار رسید، به کمتر از ۴۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

با توجه به مجموع ۱۷۰ میلیون دلاری که شرکت اسکوئر برای خرید ۳۳۱۸ بیت کوین پرداخته است، میانگین قیمت هر بیت کوین برای این شرکت ۵۱,۲۳۵ دلار تمام شده است.

شرکت اسکوئر در بیانیه خود خاطرنشان کرد:

مطابق با اهداف شرکت، اسکوئر معتقد است که ارز دیجیتال یکی از ابزارهای تقویت اقتصادی است و روشی به افراد ارائه می‌دهد تا در سیستم پولی و اقتصادی جهان مشارکت داشته باشند و آینده مالی خود را تأمین کنند. این سرمایه‌گذاری اسکوئر بخشی از تعهد و باور شرکت به بیت کوین است و اسکوئر قصد دارد در ادامه به ارزیابی مجموع سرمایه‌گذاری‌های خود در بیت کوین نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها بپردازد.

شرکت اسکوئر خبر خرید ۵۰ میلیون دلار بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را در پاییز سال گذشته اعلام کرد.

در بیانیه اسکوئر، اسناد مالی سال ۲۰۲۰ نیز ارائه شده است. جک دورسی اخیرا یک بیت کوین به سازمانی غیرانتفاعی به منظور پیشرفت فنی بیت کوین اهدا کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا