اخبار عمومی

استارک نت ۵۰ میلیون توکن STRK را در میان مشارکت‌کنندگان اولیه خود توزیع می‌کند

بنیاد استارک نت (Starknet Foundation) قصد دارد ۵۰ میلیون از توکن‌های «STRK» خود را که هنوز منتشر نشده‌اند، بین مشارکت‌کنندگان اولیه این اکوسیستم توزیع کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، بنیاد استارک نت با ایجاد طرحی به اسم «برنامه اعضای اولیه جامعه (Early Community Member Program) یا ECMP»، به مشارکت‌کنندگان اولیه خود پاداش می‌دهد. این مشارکت‌کنندگان افرادی هستند که در بحث‌های فنی استارک نت شرکت کردند، در پروژه‌های کلیدی این اکوسیستم مشارکت داشته‌اند، در ساماندهی رویدادها، جلسات و کارگاه‌های آموزشی آن موثر بودند و همواره محتواهای مربوط به این شبکه را منتشر کرده‌اند.

البته افراد و پروژه‌های مختلف باید درخواست خود برای حضور در طرح ECMP را از این لینک ارائه کرده و توضیح دهند چه نوع مشارکتی انجام داده‌اند. بنیاد استارک نت اعلام کرده است:

ما می‌خواهیم از افرادی تشکر کنیم که به طرق مختلف به اکوسیستم استارک نت کمک کرده‌اند و با آن‌ها آشنا شویم. این افراد اعضای کلیدی استارک نت هستند که تلاش‌ کرده‌اند تاثیر مثبتی روی آن بگذارند.

علاوه بر این، بنیاد استارک نت بخشی از توکن‌ها را برای کاربرانی کنار می‌گذارد که فرصت مشارکت در طرح ECMP را از دست داده‌اند. شایان ذکر است این طرح در آمریکا یا برای شهروندان آمریکایی در دسترس نخواهد بود.

توکن آنلاک STRK چه زمانی خواهد بود؟

تاکنون ۱۰ میلیارد توکن STRK ضرب شده اما هنوز در دسترس هولدرهای آن قرار نگرفته است. این توکن‌ها احتمالا تا ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ (۲۷ فروردین ۱۴۰۲) در دسترس خواهند بود. بخش اعظم این توکن‌ها به بنیاد استارک‌ نت اختصاص داده شده است و ۳۲.۹٪ و ۱۷٪ از آن‌ها نیز به ترتیب بین مشارکت‌کنندگان اصلی و سرمایه‌گذاران این شبکه توزیع می‌شود.

استارک نت خاطر نشان کرده است توزیع ۵۰ میلیون STRK را به عنوان ایردراپ تعریف نمی‌کند؛ زیرا در طرح ECMP توکن‌هایی توزیع می‌شوند که به بنیاد استارک‌ نت اختصاص دارند. استارک‌ نت یک راهکار لایه ۲ اتریوم است که برای افزایش توان عملیاتی، کاهش کارمزدها و حفظ امنیت شبکه اصلی اتریوم از گواه «zk-STARKs» استفاده می‌کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا