اخبار بیت کویناخبار عمومی

دولت چین مجددا به ممنوعیت استخراج بیت کوین و معاملات آن تاکید کرد

دولت چین بار دیگر تاکید به ممنوعیت استخراج بیت کوین و معاملات آن را تکرار کرد. بنا بر گزارش منتشر شده، کمیته ثبات و توسعه دولت چین در جلسه‌ای عنوان کردند سیستم مالی به خوبی تصمیمات کمیته مرکزی این حزب و شورای دولت چین را در افزایش حمایت از اقتصاد واقعی و اعمال سیاست‌ها با توجه به نیاز بازار اجرا کرده است.

در این گزارش آمده است که یکی از اهداف برگزاری این جلسه، جلوگیری و کنترل ریسک‌های اقتصادی بوده است.

از این رو مساله استخراج بیت کوین و معاملات ارزهای دیجیتال بار دیگر تکرار شده است.

بر اساس خبر Wu blockchain، این اولین باری است که بالاترین مقامات کشور چین، در مخالفت با صنعت استخراج اقدام کرده‌اند.

این اخبار تاثیر مستقیم روی قیمت ارز دیجیتال BTC گذاشت؛ به طوریکه در ساعات اولیه انتشار آن قیمت بزرگ‌ترین رمزارز بازار حدود ۵۰۰۰ دلار ریزش داشت.

نمودار قیمت بیت کوین پس از اعلام خبر ممنوعیت استخراج آن در چین

هنگ کنک به دنبال ممنوعیت معاملات رمزارز

دولت هنگ کنگ اعلام کرد که در راستای مجوز دادن به صرافی‌های ارز دیجیتالی مستقر در این کشور، حرکت خواهد کرد. در این اقدام، تنها سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قادر خواهند بود به معامله ارزهای دیجیتال بپردازند.

این ایده قبلا در ماه نوامبر منتشر شد و گروهی از فعالان و صرافی‌های کشور چین، این پروپوزال و قانون‌گذاری‌های آن را به چالش کشیدند. این گروه اعلام کردند که لایحه عنوان شده، سرمایه‌گذاران خرد را به سمت پلتفرم‌هایی بدون نظارت قانونی سوق می‌دهد.

بر اساس اعلامیه دفتر خدمات مالی و خزانه‌داری هنگ کنگ، تمام صرافی‌های که در حوزه قضایی آنها مشغول فعالیت هستند می‌بایست مجوزهای لازم را دریافت کنند. اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، مقامات قانون‌گذار مالی در آن حوزه قضایی، تسلط کاملی بر صنعت ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ پیدا می‌کنند.

چین تنها کشور آسیا نیست که در مورد ممنوعیت استخراج بیت کوین اقدام کرده باشد. در ماه می، دولت تایلند قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن صرافی‌های بومی این کشور، ملزم به احراز هویت مشتریان خود خواهند بود. بر این اساس کاربران باید به صورت حضوری مراحل KYC را انجام دهند. با این حال پس از مخالفت عموم مردم این قانون لغو شد.

در آخرین اقدام چین، تمام تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام شد. همچنین این کشور، تمام موسسات مالی و شرکت‌های پرداختی را از ارائه سرویس‌های مرتبط با تراکنش‌های ارز دیجیتال بازداشت. بر این اساس، بانک‌ها و کانال‌های پرداختی قادر نخواهند بود هیچگونه سرویسی مرتبط با رمزارزها به مشتریان ارائه دهند.

بر اساس گزارش Financial Times، یکی از استان‌های چین که ماه گذشته استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کرده بود، قصد دارد به صورت کامل این فعالیت‌ها را تعطیل کند. این منطقه، حدود ۷٪ از عملیات استخراج Bitcoin را در چین پوشش می‌دهد.

در زمان نگارش این خبر، قیمت ارز دیجیتال BTC برابر با ۳۵،۹۲۹ دلار است.

منبع
cryptopotato

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا