اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

کاهش علاقه به وال استریت؛ آیا سرمایه گذاران به سمت ارزهای دیجیتال روی می آورند؟

روند بازار بورس آمریکا در سال ۲۰۱۹ باعث تعجب بدبینان این عرصه شده‌ است، زیرا علیرغم عملکرد نامناسب و ناکارآمدی های بورس FAANG، شاخص ها به افزایش خود ادامه داده اند. اما صاحب نظران وال استریت پیش بینی کرده اند که سال ۲۰۲۰ نزولی خواهد بود. آیا بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در آن زمان توجه ها را به خود جلب خواهد کرد؟

پیش بینی ارائه برگشت سود تک رقمی S&P 500

وال استریت جورنال گزارش داده است که سال ۲۰۲۰ می‌تواند سالی باشد که بازار بورس آمریکا شرایط خوب خود را از دست بدهد و بعید است که عملکرد خود در سال ۲۰۱۹ را تکرار کند.

سال گذشته شاهد افزایش ۲۵ درصدی S&P 500 در سیاست پولی پرفشار بودیم که باعث ایجاد خوش بینی و هم چنین پیشرفت های بالقوه ای در خصوص تجارت آمریکا و چین شد. اما ممکن است بازار صعودی که در سال گذشته شکل گرفت در سال ۲۰۲۹ کم توان تر باشد. شاخص S&P 500 اکنون بالاتر از ۳۱۴۰ است و عمدتا مطابق با پیش بینی های اوایل سال ۲۰۱۹ است.

تحلیلگران معتقدند ممکن است بازار بورس در سال ۲۰۲۰ به بازگشت سود تک رقمی برگردد. هنوز هیچ نشانه ای از ورود آمریکا به رکود وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد روند اقتصاد جهانی در حال کند شدن است. شاید فدرال رزرو از تزریق نقدینگی به بازار دست بکشد و اجازه دهد که بورس توسط اصول بازار پیش برود. در عین حال، شاید بازار صعودی با نرخ ثابت تری ادامه یابد و طولانی ترین روند صعودی دارایی ها در تاریخ را گسترش دهد.

نانسی تنگلر (Nancy Tengler) مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت مدیریت ثروت تنگلر هم چنان معتقد است بورس، استراتژی سرمایه گذاری خوبی است.

تنگلر در این خصوص گفت: به نظر ما، دارایی ها در معرض خطرات بزرگتر نیستند.

سایر افراد در خصوص S&P 500 و معیارهای موجود در این شاخص کمتر خوش بین هستند.

فرانسوا تراهان یکی از استراتژیست های UBS در این خصوص گفت هیچ بحثی در خصوص افزایش S&P 500 وجود ندارد و گسترش آن قریب‌الوقوع است. وی پیش بینی های خود را بر اساس اندیکاتورهای صنعتی عنوان کرده است که کاهش سرعت اقتصاد را نشان می‌دهند.

آیا بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال با رشد مواجه خواهند شد؟

تاکنون بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازار بورس داشته است و به تدریج از سطح قیمت ۴۰۰۰ دلار به بیش از ۷۰۰۰ دلار رسیده است. اما ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان هستند و کسب سود بستگی به دوره زمانی مورد نظر دارد. هرچند نوسان کوتاه مدت بیت کوین بسیار بیشتر است و معامله کنندگان باتجربه که می‌توانند از نوسان روزانه قیمت استفاده کنند را به این عرصه دعوت می‌کند.

بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با بسیاری از سوالات بی پاسخ شروع خواهد کرد. هرچند سرمایه گذاری در بیت کوین ممکن است منجر به کسب سود بیشتر برای خرده سرمایه گذاران و حتی بعضی از خریداران سازمانی شود.

جامعه ارز دیجیتال به طور کل، کاربران را به حفظ یک بیت کوین توصیه می‌کند، هرچند بیت کوین هم چنان حضور بسیار کمی در سرمایه گذاری های رایج دارد. به صورت تئوری، سازمان ها فرصت این را دارند که از طریق خدمات تصدی که توسط کوین بیس یا بکت ارائه می‌شود، هم چنان در عرصه بیت کوین حضور داشته باشند.

اما هم چنان علاقه کمی به خرده فروشی بیت کوین وجود دارد و به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۷ نرسیده است. در سال ۲۰۱۷، افزایش شدید قیمت بیت کوین باعث شد خریداران با بیت کوین آشنا شوند و سرمایه گذاری بیش از حدی بر روی آن انجام دهند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا