اخبار خارجی

شرکت توسعه‌دهنده بلاکچین Sui موفق به جذب ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه شد

شرکت Mysten Labs توسعه‌دهنده و سازنده بلاکچین لایه ۱ سوی (Sui) که قرار است در آینده راه‌اندازی شود، با هدف ایجاد زیرساخت‌های اصلی و تسریع پذیرش این بلاکچین موفق به جذب ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این شرکت بلاکچینی که توسط مدیران سابق شرکت متا (فیسبوک) در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شده است، در اطلاعیه‌ای روز پنجشنبه اعلام کرد در دور سرمایه‌گذاری سری B خود به رهبری شرکت FTX Ventures موفق شده تا ۳۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

در این دور سرمایه‌گذاری، نام شرکت‌های مطرحی از جمله Coinbase Ventures، Jump Crypto، Andreessen Horowitz’s a16z، Circle Ventures، Binance Labs و O’Leary Ventures نیز به چشم می‌خورد. با این سرمایه‌گذاری، ارزش شرکت مایستن لبز اکنون از ۲ میلیارد دلار فراتر رفته است.

توییت مایستن لبز
منبع: توییتر

شایان ذکر است شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف علاوه بر سهام مایستن لبز، تعهدنامه‌هایی مبنی بر تخصیص بخشی از توکن‌های بومی بلاکچین Sui را نیز دریافت می‌کنند که با راه‌اندازی نهایی این بلاکچین، قابل معامله خواهند بود.

بلاکچین Sui شبکه‌ای لایه ۱ و مبتنی بر اجماع اثبات سهام خواهد بود که از ویژگی به نام موازی‌سازی تراکنش‌ها (transaction parallelization) برای دستیابی به توان عملیاتی بالا، تراکنش‌هایی با تاخیر کم و کارمزد پایین استفاده خواهد کرد و رقیبی احتمالی برای شبکه‌هایی مانند اتریوم و سولانا محسوب می‌شود.

ایوان چنگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت مایستن خاطرنشان کرد سرمایه‌ جمع‌آوری شده جدید، برای توسعه بیشتر، استخدام نیروهای جدید و گسترش شرکت به منطقه آسیا و اقیانوسیه استفاده خواهد شد.

وی در این رابطه گفت:

بودجه جدید این امکان را می‌دهد تا به گسترش بلاکچین Sui ادامه دهیم. ما از حمایت سرمایه‌گذاران بلوچیپ (blue-chip investors) و شرکای استراتژیک خود که در این ماموریت با ما همسو هستند، سپاسگزاریم.

چنگ خاطرنشان کرد زیرساخت فعلی وب ۳.۰ در عصر دایال آپ (dial-up era) خود قرار دارد. وی در این رابطه گفت:

روند این فناوری، آهسته، نا امن و گران قیمت است و ظرفیت محدودی دارد و به زبان ساده، ساختن آن دشوار است.

آخرین روند سرمایه‌گذاری‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران خطر پذیر بی‌توجه به بازار نزولی به فعالیت خود ادامه می‌دهند. گزارش اخیر پلتفرم مساری نشان می‌دهد در ۶ ماهه اول سال جاری، ۳۰.۳ میلیارد دلار سرمایه توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، جمع‌آوری شده است و این رقم از کل سرمایه جمع‌آوری شده در سال ۲۰۲۱ پیشی گرفته است.

در دسامبر (آذر) سال گذشته، شرکت Mysten Labs لبز سری A سرمایه‌گذاری خود به رهبری شرکت a16z را انجام داد و موفق شد ۳۶ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

این شرکت در سپتامبر (شهریور) سال گذشته توسط توسعه‌دهندگان پروژه کریپتو فیسبوک، یعنی دیم (Diem) و کیف پول نوی (Novi) راه‌اندازی شد و در حال حاضر، توسط ایوان چانگ، مدیر ارشد فناوری، سم بلک شیر، مدیر ارشد محصول و جورج دنزیس، دانشمند ارشد هدایت می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا