اخبار آلتکوین

نظرسنجی از کاربران کارت‌های اعتباری در جهان؛ ۵۳٪ ارز دیجیتال خریده‌اند

طبق یک نظرسنجی جهانی که روی کاربران ویزا، مسترکارت و Unionpay انجام‌شده، ۸۹ درصد پاسخ دهندگان در مورد ارزهای رمزنگاری شده اطلاعات دارند و ۵۳ ٪ از آنها در ۱۲ ماه گذشته این ارزها را خریداری کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

گزارش‌ها حاکی از آن است که Worldcore ارائه‌دهنده خدمات پرداخت جهانی مطالعه‌ای بر روی مشتریان خود انجام داده‌است تا کاربرد کریپتوکارنسی را در میان کاربران خود مورد بررسی قرار دهد. این شرکت در مجموع ۳۰۰،۰۰۰ مشتری دارد. این مطالعه بین ماه های مارس و آوریل انجام شد و Innov.ru روسیه افزود: این مطالعه به منظور تعیین تمایل مردم برای خرید ارزهای دیجیتال به وسیله کارت های بانکی بود.

فینام نیزگزارش داد:

این مطالعه شامل بیش از ۱۰،۰۰۰ نفر از ۴۷ کشور بود. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (۲۸ کشور) و کشورهای مستقل مشترک المنافع (۱۲ کشور) هستند.

نتایج مطالعه اینطور نشان می‌دهد که:

حدود ۸۹ درصد پاسخ دهندگان به خوبی می‌دانند که کریپتوکارنسی چیست. ۵۳ درصد پاسخ دهندگان حداقل یک‌بار در ۱۲ ماه گذشته از این ارزها خرید انجام دادند.

براساس اطلاعات کارت‌های پرداخت جهانی RBR و پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۲۲ که در ماه جولای سال گذشته منتشر شد، کارت‌های پرداخت  Unionpay بیشترین تعداد مصرف کننده را از سال ۲۰۱۰ داشته و تا پایان سال ۲۰۱۶، بیش از ۶ میلیارد کارت Unionpay در گردش وجود داشته‌ است. RBR اضافه کرد Unionpay، ویزا و مسترکارت مجموعا ۸۰ درصد کارت‌ها در سراسر جهان را تشکیل می‌دهند.

Worldcore یک موسسه پرداخت تحت نظارت اتحادیه اروپا است که مقر آن در پراگ، جمهوری‌چک قرار دارد. این شرکت با Bitpay برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال برای مشتریان خود در سطح جهان هم‌کاری کرده‌است. در ماه آگوست سال گذشته، شرکت اعلام کرد که یک  ICO به عنوان بخشی از برنامه‌های توسعه خود عرضه خواهد کرد.

در بین پاسخ دهندگان، ۳۶ ٪ از آن‌ها ژاپنی بودند، ۲۵ ٪ از ایالات‌متحده، ۱۸ ٪ کره‌ای، ۸ ٪ از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ۳ ٪ از آن‌ها آمریکای لاتین، ۲ ٪ آن‌ها کانادایی و ۱ درصد از روسیه و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع بودند. از بین آنهایی که در ۱۲ ماه گذشته خرید داشته‌اند، ۲۱٪ از کارت اعتباری، ۳۶٪ ازکارت دبیت و ۴۳٪ از کارت‌های پرداختی دیگر استفاده کرده‌اند. در میان پاسخ دهندگان که در این دوره زمانی هیچ خریدی انجام ندادند، ۶۰٪ از خطرات سرمایه‌گذاری به عنوان دلیل اصلی اشاره کرده اند. ۳۵٪ از آنها گزارش دادند که بودجه کافی ندارند و فقط ۵ درصد معاملات این بازار را نقض قانون می دانند. مدیر عامل Worldcore، آلکسی نازونوف شرح داد:

در میان مشتریان ما، افرادی از تخصص و سنین مختلف هستند، اما تحقیقات در میان مخاطبان بسیار فعال از لحاظ معاملات صورت گرفته است. محبوب ترین خدمات ما mass payments و کیف پول ارزهای دیجیتال در سراسر جهان است، بنابراین این تحقیق در میان مشتریانی که در زمینه خدمات مالی آشنایی بیشتری دارند انجام شد.

در حالی که این نظرسنجی نشان می‌دهد نرخ بالایی از کاربران کارت اعتباری تمایل به خرید ارز دیجیتال دارند، بیشتر بانک‌های بزرگ به این موضوع اهمیت نداده‌اند و استفاده از کارت‌های اعتباری در این بازار را ممنوع اعلام کرده‌اند. بانک آمریکا، Citigroup و جی پی مورگان همگی مشتریان خود را از خریدن کریپتوکارنسی‌ها با استفاده از کارت‌های اعتباری منع کرده‌اند. گروه بانکداری Lloyds در انگلستان اعلام مشابهی کرد و مشتریان خود را ممنوع کرد. بانک کانادایی Dominion ) TD )  نیز به دنبال همین اقدام است. علاوه بر این، ویزا رابطه‌اش با تعدادی از ارایه دهندگان کارت‌هایی که قابلیت خرید ارز دیجیتال دارند را قطع کرد.

نظر شما راجع به این نظرسنجی چیست؟ آیا این آمار می‌تواند بانک‌ها را برای رفع ممنوعیت خرید ارز دیجیتال قانع کند؟

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا