تحلیل تکنیکال

پیش‌بینی Swissblock: هدف بعدی قیمت بیت کوین ۷۶٬۰۰۰ دلار است + تحلیل تکنیکال

شرکت تحلیلی سوییس بلاک (Swissblock) پیش‌بینی کرده که بازگشت قیمت بیت کوین بلافاصله پس از سقوط روز سه شنبه نشان‌دهنده شروع یک صعود جدید با هدف ۷۶٬۰۰۰ دلار است. شرکت QCP Capital نیز پیش بینی کرده که بیت کوین در کوتاه مدت پس از این بازگشت «بسیار چشمگیر» بالاتر خواهد رفت. همچنین، ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده در طول ریزش اخیر قیمت شاهد جریان‌های عظیمی بودند که نشان می‌دهد سرمایه گذاران در این افت قیمت خرید کرده و به بهبود قیمت‌ها کمک کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، رکوردشکنی بیت کوین به بالای ۶۹٬۰۰۰ دلار در روز سه شنبه به سرعت به ریزش شدید قیمت ختم شد، اما به گفته شرکت تحلیلی Swissblock، بهبود سریع آن به ۶۷٬۰۰۰ دلار در روز بعد ممکن است پیش‌درآمد یک روند قریب‌الوقوع دیگر برای ثبت سقف‌های جدید تاریخی (ATH) باشد.

تحلیلگران Swissblock خاطرنشان کردند با سقوط اخیر، بیت کوین با موفقیت مجددا منطقه قیمتی ۵۹٬۰۰۰ تا ۶۲٬۰۰۰ دلار را آزمایش کرد؛ و برگشت قیمت موجب تشکیل یک الگوی V شکل شده که نشان‌دهنده حرکت به سمت یک ATH جدید است. به این ترتیب، منطقه ۶۰٬۰۰۰ دلار به یک سطح حمایت تبدیل شده است.

طبق نموداری که توسط Swissblock به اشتراک گذاشته شده، بازگشت سریع بیت کوین به بالای سطح ۶۲٬۰۰۰ دلار، شروع یک روند صعودی جدید با هدف قرار دادن سطح قیمت ۷۶٬۰۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: Swissblock

شرکت معاملات دارایی دیجیتال QCP Capital نیز افزایش قریب‌الوقوع قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده است.
تحلیلگران QCP در این باره اظهار داشتند:

بازگشت قیمت بسیار چشمگیر بود. این بار کاهش قیمت، بسیار سریع و تهاجمی خریداری شد و نشان داد که ۶۰٬۰۰۰ دلار سطح حمایت خوبی است. QCP افزود با حذف مقداری از اهرم‌ها، اکنون مسیر صعود باز شده است و ما به دنبال یک شکست کوتاه‌مدت به سمت بالاتر هستیم، زیرا روند صعودی بلافاصله از سر گرفته می‌شود.

ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده نیز جریان‌های عظیمی را در طول ریزش قیمت در روز سه شنبه جذب کردند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران ETF از این ریزش نگران نشده و در افت قیمت خرید کرده‌اند.

داده های گردآوری شده توسط BitMEX Research نشان می‌دهد ۱۰ صندوق ETF اسپات بیت کوین مجموعا شاهد ۶۴۸ میلیون دلار ورودی خالص بودند که بیشترین میزان ورودی روزانه از روز شروع کار آنها در ۱۱ ژانویه است. ETF شرکت بلک راک (IBIT) نیز با ۷۸۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید و افزودن ۱۲٬۶۰۰ بیت کوین دیگر به این صندوق، رکورد روزانه خود را شکست.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین چند روزی است که در یک روند صعودی قوی قرار داشته است. معامله‌گران ریزش‌ها را به عنوان یک فرصت خرید در طول یک حرکت صعودی می‌بینند و این همان چیزی است که در ۵ مارس (۱۵ اسفند) اتفاق افتاد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها به شدت ریزش قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج ابی در نمودار بالا، ۵۸٬۱۳۱ دلار) را خریداری کردند که نشان‌دهنده تقاضای زیاد در سطوح پایین‌تر است. خریداران در تلاش هستند تا با بالا بردن قیمت به بالای ۶۹٬۰۰۰ دلار، روند صعودی را از سر بگیرند. اگر آنها موفق شوند، قیمت BTC می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی خود را تا ۷۶٬۰۰۰ دلار و سپس ۸۰٬۰۰۰ دلار آغاز کند.

زمان برای خرس‌ها رو به اتمام است. اگر آن‌ها بخواهند در کوتاه مدت اصلاحاتی را آغاز کنند، باید از سطح ۶۹٬۰۰۰ دلار محافظت کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در این صورت، شاهد لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ و کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۴۹٬۱۰۷ دلار) خواهیم بود.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا