اخبار خارجی

نوجوان ۱۷ ساله مسئول بزرگترین هک توییتر دستگیر شد

طی حمله صبح امروز که توسط نیروی عملیات ویژه مشترک افسران فدرال برگزار شد، نوجوانی که ادعا می‌شود مسئول بزرگترین هک تاریخ توییتر است در ایالت فلوریدا دستگیر شد. دو نوجوان دیگر پس از این حمله دستگیر شدند.

بازرسان گفتند که سوابق احراز هویت به دست آمده از بایننس و کوین‌بیس انتقال بیت کوین‌های سرقت شده به حساب این افراد را نشان داده و آنها را به ‌مظنونین مورد نظر رسانده است.

نهادها و مسئولان اجرای قانون فلوریدا طی همکاری با FBI، IRS و سرویس مخفی آمریکا منجر به دستگیری (Graham Clark) گراهام کلارک ۱۷ ساله به جرم هک توییتر و سرقت حساب‌های معتبر با تیک آبی نظیر باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، کانیه وست و سایر افراد شد.

پس از هک این حساب‌ها، هکر از آنها استفاده کرد تا برنامه اهدای جعلی را تبلیغ کند که از کاربران مقدار اندکی بیت کوین و برگرداندن مقدار زیادی از این رمز ارز را درخواست کرده بود. این هکر در مجموع توانست ۱۲۰,۰۰۰ دلار بیت کوین سرقت کند.

کلارک با ۳۰ اتهام مختلف مواجه است که شامل کلاهبرداری سازمان‌دهی شده، چندین مورد کلاهبرداری ارتباطات، چندین مورد استفاده کلاهبردارانه از اطلاعات شخصی دیگران و دسترسی بدون اجازه به رایانه آنها است. اندرو وارن (Andrew Warren)  دادستان کل هیلزبورو کانتی گفت که مسئولان نمی‌توانند در حال حاضر اظهارنظر کنند که آیا کلارک در این جرایم تنها بوده است یا خیر. دو نوجوان دیگر نیز پس از آن بازداشت شدند.

اندرو وارن هم‌چنین مدعی شد که کلارک یک نوجوان عادی ۱۷ ساله نیست و با او به عنوان یک فرد بالغ رفتار خواهد شد. مسئولان هم‌چنین در حال بررسی خساراتی هستند که سرقت ۱۲۰,۰۰۰ دلاری کلارک به وجود آورده است. برای مثال ممکن است که کلارک به پیام‌های حساب‌های هک شده دسترسی یافته و آنها را دانلود کرده باشد. هرچند توییتر مدعی است که پیام‌های هیچکدام از حساب‌های معتبر در معرض خطر قرار نگرفته و هک نشده است. اما اطلاعات شخصی ۷ حساب بدون تیک آبی دانلود شده است.

توییتر بیان کرد که هکر پس از حمله فیشینگ با استفاده از مهندسی اجتماعی، به ابزار مدیریتی دسترسی یافته بود. این موضوع شامل فراخواندن اطلاعات کارمندان توییتر و جعل اطلاعات سایر کارمندان به منظور دستکاری و فریب قربانیان بوده است تا اطلاعاتی نظیر اطلاعات حساب آنها را دریافت کند.

کلارک در حال حاضر در زندان به سرمی‌برد و ممکن است اولین جلسه دادگاه او امروز تشکیل شود.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا