تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین پس از هاوینگ، معامله‌گران را با یک بازگشت قوی و افزایش قیمت شگفت‌زده کرد و مسیر صعودی را برای آلت کوین‌ها ایجاد کرده است. در این مطلب، نگاهی به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین خواهیم داشت.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین از پایین‌ترین سطح آن در هفته بهبود یافت و هفته هاوینگ را با قیمت ۶۴٬۹۴۱ دلار به پایان رساند. طبق داده‌های وب سایت Farside، صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین شاهد ورود ۳۰.۴ میلیون دلار در روز قبل از هاوینگ بودند که پنج روز متوالی خروج سرمایه از این صندوق‌ها را متوقف کرد.

در حالی که بیشتر خروجی‌ها مربوط به صندوق گری اسکیل (GBTC) بود، ETF شرکت بلک راک (IBIT) به طور مداوم جذب سرمایه داشته است. اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ETF بلومبرگ در پلتفرم X گفت که IBIT شاهد «۶۹ روز جریان مستقیم ورود سرمایه» بوده است.

احتمالا جریان ورودی به ETFهای بیت کوین در سال ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت. هانتر هورسلی (Hunter Horsley)، مدیرعامل بیت وایز (Bitwise) معتقد است چندین شرکت مدیریت ثروت تا پایان سال ۲۰۲۴ صاحب ETF بیت کوین خواهند شد که یک مؤلفه جدید شگفت‌انگیز در دنیای بیت کوین به شمار می‌رود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بازگشت صعودی بیت کوین، قیمت آن را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶۵٬۸۵۰ دلار) عبور داده که سطح مهمی است و باید به آن توجه داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، نشان می‌دهد بیت کوین می‌تواند برای مدت زمان بیشتری بین ۶۰٬۷۷۵ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار در نوسان باشد. گاوها باید قیمت را به بالاتر از این مقاومت سربار عبور دهند تا درهای رالی به سمت ۸۴٬۰۰۰ دلار باز شود.

در مقابل، اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک به شدت کاهش یابد، نشان می‌دهد خرس‌ها با افزایش قیمت می‌فروشند. این امر می‌تواند منجر به آزمایش مجدد منطقه حمایت ۶۰٬۷۷۵ تا ۵۹٬۶۰۰ دلار شود. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از این منطقه دفاع کنند، زیرا شکست این ناحیه می‌تواند باعث تسریع فشار فروش شود. در این صورت، قیمت BTC ممکن است به سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی یعنی به ۵۴٬۲۹۸ دلار کاهش یابد.

گفتنی است در تایم فریم روزانه، یگ الگوی پرچم صعودی تشکیل شده که هدف آن می‌تواند محدوده ۸۰٬۰۰۰ تا ۹۰٬۰۰۰ دلار باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم رزوانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم رزوانه؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند که نشان می‌دهد گاوها در کوتاه‌مدت برتری خواهند داشت. در این صورت، بیت کوین ممکن است بین ۶۷٬۰۰۰ تا ۶۸٬۰۰۰ دلار با مقاومت روبرو شود، اما اگر بر این منطقه غلبه کند، مانع بعدی ۷۱٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در صورتی که قیمت کاهش یافته و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، این تحلیل صعودی نقض خواهد شد. این امر می‌تواند نشان‌دهنده فروش تهاجمی در رالی‌های صعودی باشد. در این صورت، قیمت ممکن است به ۶۳٬۰۰۰ دلار و متعاقبا به ۶۰٬۷۷۵ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا