تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۱ تیر ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته به زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار کاهش یافت، اما سطوح پایین‌تر، خریدارانی را جذب کرد که در تلاش برای شروع بهبود هستند. در حال حاضر، قیمت در محدوده ۵۶٬۵۵۲ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار همچنان در نوسان است که نشان‌دهنده کشمکش بین گاوها و خرس‌هاست. پیش‌بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است. از این رو، معامله‌گران می‌توانند یا در این محدوده معامله کنند یا اینکه قبل از انجام معاملات بزرگ منتظر بمانند تا شکست رخ دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سرمایه‌گذاران در مورد عملکرد قیمت آینده بیت کوین اختلاف نظر دارند. پیتر تیل (Peter Thiel)، مدیر عامل سابق پی پل معتقد است بیت کوین فضای زیادی برای حرکت صعودی ندارد. تیل در حین صحبت با CNBC گفت که قیمت بیت کوین ممکن است کمی افزایش یابد، اما این یک حرکت پرنوسان و پر از دست‌انداز خواهد بود.

در مقابل، بیت کوانت (BitQuant)، معامله‌گر محبوب، نسبت به بیت کوین نظر صعودی دارد. او در پستی در پلتفرم X گفت که هر بار که مدل بیت کوین خود را اجرا می کند به هدف ۹۵٬۰۰۰ دلار اشاره دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین در چند روز گذشته توانستند از سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار دفاع کنند و در تلاش برای بالا بردن قیمت به بالای ۶۲٬۵۰۰ دلار نیز موفق بودند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶۳٬۶۵۱ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می‌دهند که خرس‌ها به تدریج در حال از دست دادن برتری خود هستند. اگر حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلار از دست برود، قیمت BTC ممکن است به ۵۶٬۵۵۲ دلار سقوط کند. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از این سطح دفاع کنند، زیرا در صورت عدم انجام این کار ممکن است قیمت به ۵۰٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

در مقابل، اکنون که قیمت افزایش یافته و به بالای ۶۲٬۵۰۰ دلار رسیده، این امر نشان می‌دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. در این صورت، بیت کوین می‌تواند به مقاومت مهم ۶۴٬۶۰۲ دلار و متعاقبا به ۷۰٬۰۰۰ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در حال صعود است و RSI به منطقه ۷۰ نزدیک شده است که نشان‌دهنده برتری گاوهاست. اکنون که قیمت به بالای ۶۲٬۵۰۰ دلار رسیده، می‌توانیم انتظار شروع یک بهبود قوی را داشته باشیم. به این ترتیب، احتمالا بیت کوین تا ۶۴٬۶۰۲ دلار افزایش می‌یابد.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر 20-EMA خواهد بود. این اتفاق می‌تواند درها را برای کاهش به حمایت مهم در ۶۰٬۰۰۰ دلار باز کند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، بیت کوین ممکن است تا ۵۸٬۴۰۲ دلار سقوط کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا