تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین هنوز در داخل یک محدوده بزرگ معامله می‌شود که نشان‌دهنده بلاتکلیفی جهت روند بعدی است. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین به دلیل انتقال ۱.۳ میلیارد دلار USDC از آدرس‌های نهنگ‌ها به کوین‌بیس تغییر کند. انتظار می‌رود که این وجوه برای خرید بیت‌کوین و اتریوم استفاده شوند. با توجه به این شرایط، در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت ۳ آلت کوین برتر بازار را بررسی خواهیم کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، اگرچه سرمایه‌گذاران بزرگ فقط این دو ارز دیجیتال برتر را خریداری نمی‌کنند. جیمز باترفیل (James Butterfill)، مدیر بخش تحقیقات کوین‌شیر اخیرا در گزارشی بر اساس نظرسنجی از ۶۴ سرمایه‌گذار سازمانی بیان کرد ۱۵٪ از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، روی سولانا سرمایه‌گذاری کرده‌اند. لازم به ذکر است درنظرسنجی ماه ژانویه، کیف‌پول‌های هیچ یک از این سرمایه‌گذاران سولانا هولد نمی‌کردند.

نمای کلی بازار
نمای کلی بازار رمزارزها – منبع: Coin360

مارک یوسکو (Mark Yusko)، مدیرعامل مورگان کریک کاپیتال (Morgan Crek Capital)، در مصاحبه اخیرش با پادکست The Wolf of Wall Street بیان کرد احتمالا در ۱۲ ماه آتی، ۳۰۰ میلیارد دلار ثروت از نسل دوران پس از جنگ جهانی دوم (Baby boomers) وارد دارایی‌های دیجیتال شود. این ورودی می‌تواند ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را تا ۶ تریلیون دلار افزایش دهد.

در چند روز اخیر همراه با نوسانات بیت‌کوین، اکثر آلت‌کوین‌ها، به خصوص آلت‌کوین‌های برتر بازار نیز این نوسان را تجربه کردند. در این مطلب قصد داریم تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، بی ان بی (BNB) و سولانا (SOL) را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در چند روز گذشته بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۲۰۹ دلار – رنگ آبی) و خط حمایت افقی ۳٬۰۵۶ دلار در نوسان بود.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

بعید است معامله در این محدوده باریک برای مدت طولانی ادامه پیدا کند. اگر قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، قیمت آن می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳٬۴۳۶ دلار ـ رنگ قرمز) بالا برود. این سطح می‌تواند به عنوان یک سد کوتاه‌مدت عمل کند، اما به احتمال بالا این سطح نیز رو به بالا شکسته می‌شود. پس از آن، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳٬۶۷۹ دلار افزایش یابد.

اما در صورتی که قیمت به پایین بازگشته و سطح ۳٬۰۵۶ دلار را به پایین بشکند، نشان‌دهنده این خواهد بود که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند. در این صورت ممکن است یک عقب‌نشینی به سطح حمایت حیاتی در ۲٬۸۵۲ دور از انتظار نباشد. شکست این سطح به پایین می‌تواند باعث شود قیمت اتریوم تا ۲٬۷۰۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در چند روز گذشته نتوانسته است به مقاوت ۶۳۹ دلار برسد که نشان می‌دهد خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه بایننس
نمودار روزانه BNB – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، گاوها هم نشان دادند برای خروج عجله‌ای ندارند و تسلیم نمی‌شوند. قیمت BNB ممکن است به سمت میانگین‌های متحرک عقب‌نشینی کند، اما احتمالا در این سطوح، حمایت خواهد شد. اگر بی ان بی با قدرت از میانگین‌های متحرک به بالا بازگردد، احتمال شکست سطح ۶۳۵ دلار نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درصورتی که چنین اتفاقی بیفتد، قیمت BNB می‌تواند تا ۶۹۲ دلار و در نهایت تا هدف نهایی الگو یعنی ۷۷۵ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان‌دهنده این خواهد بود که نوسان در این محدوده ممکن است برای چند روز دیگر نیز ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت)، از مقاومت ۱۶۲ دلار به پایین بازگشت که نشان‌دهنده فعالیت خرس‌ها در سطوح بالاست.

نمودار روزانه سولانا
نمودار روزانه سولانا – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۳ دلار – رنگ آبی) به آرامی کاهش پیدا کرده و شاخص قدرت نسبی نیز در ناحیه منفی قرار گرفته است که نشان‌دهنده کنترل خرس‌هاست. قیمت سولانا می‌تواند تا سطح حمایت ۱۲۶ دلار پایین بیاید. اگر قیمت سولانا با قدرت از این سطح به بالا بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که احتمالا برای مدت بیشتری در محدوده ۱۲۶ دلار تا ۱۶۲ دلار در نوسان خواهد بود.

اولین نشانه مثبت، شکست و بسته شدن کندل روزانه بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۶۸ دلار – رنگ قرمز در نمودار بالا) خواهد بود. در صورت چنین اتفاقی، راه برای یک رالی احتمالی تا ۲۰۵ دلار هموار خواهد شد. اما شکست به زیر سطح ۱۲۶ دلار می‌تواند قیمت سولانا را تا ۱۰۰ دلار کاهش دهد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا